Yerli Erkek Ünlüler

Fırat Çelik Kimdir?

instagram takipçi hilesi

firat celik

Tam adı: Fırat Çelik
Doğum tarihi: 25 Mart 1981
Doğum yeri: Stuttgart, Ostfildern / Almanya
Boyu: 1.75 m
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Fırat Çelik kimdir? Fırat Çelik, 25 Mart 1981 yılında Stuttgart’ın yakınlarındaki bir kent olan Ostfildern’de dünyaya gelmiştir. Türk oyuncudur. 2 yaşında Türkiye’ye dönerek Tunceli’ye yerleşen Çelik, aslen Tuncelilidir. 9 yaşına geldiğinde ailesiyle birlikte Fransa’ya taşınarak Paris’e yerleşen Fırat Çelik uzun bir süre orada yaşamıştır.

Paris’te Louise Michel Ortaokulu‘ndan sonra Langevin Wallon Lisesi’nde idari bilimler ve ekonomi okumuştur. 19 yaşına kadar barmenlikten mankenliğe birçok alanda çalışan Çelik, sonunda oyunculuk alanında eğitim almak istemiştir. Sudden Theatre’ın atölyelerine katılmış ve bir yıl eğitim görmüştür.

Ekranlardaki kariyerine reklam filmleriyle başlamıştır. Toyota Avensis’in uluslarası ölçekli reklamlarında yer alan Fırat Çelik’in ilk oyunculuk deneyimleri tiyatroyla olmuştur. 2006 yılında Anthony Burgess’in aynı isimli romanından uyarlanan Otomatik Portakal oyununda Fred olarak rol almıştır.

İlginizi çekebilir: Hande Fırat

2009 yılında ilk sinema filmi olan “Welcome” da oynamıştır. İstanbul Film Festivali’nin de açılış filmi seçilen bu filmde profesyonel anlamda ekran kariyeri başlayan Çelik, aynı yıl gelen dizi projelerini değerlendirerek Kış Masalı isimli dizide yer almaya başlamıştır.

2010 yılında yayınlanmaya başlayan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” isimli dram dizisinde yer alarak geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Dizinin başrollerinde Beren Saat ve Engin Akyürek yer almıştır. 2013 yılında “20 Dakika” isimli dizide Tuba Büyüküstün, İlker Aksum ile başrol oynamıştır.

2014 yılında yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak‘ın yaptığı “8 Saniye” isimli filmde oynamıştır. Bu proje Böcek Yapım ve Warner Bross Almanya’nın ortak yapımı olmuştur.

Yaşamını Paris’te sürdüren Fırat Çelik orada en büyük hayallerinden birini gerçekleştirerek bir restoran açmıştır. Korona virüs salgını sebebiyle bir süredir restoranı kapatmak zorunda kalan Çelik, yeğeniyle evde çektiği dans videolarıyla gündemde yerini alarak çok konuşulmuştur.

Fırat Çelik Dizi ve Filmleri

 1. 2015 – Poyraz Karayel (dizi)
 2. 2014 – Gönül İşleri (dizi)
 3. 2014 – Firuze (Dizi)
 4. 2014 – 8 Saniye (Sinema)
 5. 2013 – 20 Dakika (Dizi)
 6. 2011 – Ay Büyürken uyuyamam (Sinema)
 7. 2010 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (Dizi)
 8. 2009 – Kış Masalı (Dizi)
 9. 2009 – Welcome (Sinema)
 10. 2008 – Lignes (Kısa film)
 11. 2008 – Famille d’acceuil (Dizi)
 12. 2007 – Cosa Nostra (Kısa film)

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu