hosting

Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

”Forex”

İki bin yıllık büyüleyici çeltik tarlaları ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Filipinler , Asya Kıtası’nın en cezbedici ülkeleri arasında bulunuyor. Birbirinden güzel tropik adaları , enfes doğası ile görülmeye değer yerler arasında.

Filipinler , El Nido , Bohol , Palawan Adası , Mindoro ve Panglao adaları gibi 7 binden fazla ada ve küçük adacıktan oluşmakta. İşte Filipinler’de görülmesi gereken 5 şehir ;

Şaşırtıcı yaşantıları ile dikkatleri üzerine toplayan etnik grupları ve aktif yanardağları ile efsane bir görüntüye sahip olan Filipinler , fotoğraf karelerinden çıkmış manzaraları ve yüzünden gülümseme hiç eksik olmayan insanları ile keşfedilmeye değer bir coğrafya.

Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

Manila

 Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

Filipinler’in başkenti olan Manila kenti , ülkenin en büyük adası olan Luzan’da Manila Bay’ın doğu kısmında yer almakta. On milyonu geçen nüfusu ile oldukça hareketli ve kalabalık bir yaşam yeri olan Manila’ya Türkiye’den aktarmasız direkt uçuş imkanı da bulunmakta .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Heybeliada Gezilecek Yerler

Ortalama on üç saat süren bu uçak seyahati sonrasında , kentin gezilmesi gereken turistik noktaları olan Eski Şehir ( Intramuros ) Bölgesini , Manila Katedralini ve Santiago Kalesi’ni gezip görebilirsiniz.

Puerto Princesa

 Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

Filipinler’in otuz sekiz bağımsız kentlerinden birisi olan Puerto Princesa , otuz bine yaklaşan nüfusu ile kentin en değerli turistik noktaları arasında yer almakta. 1872 senesinde kurulmuş olan bu büyüleyici kentte gezilecek değerli noktalar bulunmakta.

Dünyanın yedi harikasından birisi olarak bilinen Yer altı Nehri ( Subterranean River ) , Hapishane bölgesi ve Honda Bay Sahil Bölgesi’ni gezmeden şehirden ayrılmayın. Vahşi yaşamı sevenler ise , çevrede bulunan timsah ve kelebel çiftliklerine uğrayabilir.

Cebu City

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Güney Kore Hakkında Bilgiler

 Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

Filipinler’in en büyük ikinci yerleşim yeri olan Metro Cebu’nun merkezi konumunda olan Cebu City , dokuz yüz binden fazla nüfusu ile Visayas Bölgesi’nin önde gelen eğitim ve ticaret merkezlerinden sadece birisi. Cebu Adası’nın doğu kısmında bulunan Cebu City , aynı zamanda da ülkenin taşımacılık üssü olarak da bilinmekte.

Tagbilaran

 Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

Cebu City’e oranla oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip olan Tagbilaran kenti , dünyaca ünlü Choolata Hilss ( Çikolata Tepeleri ) , etkileyici manzaralar ile karşılaşacağınız dalış noktaları ve güzel plajları ile bilinen Bohol Adası’nın ana limanı konumunda. Her sene çok fazla gezgin ağırlayan bu kentte adanın güzelliklerini keşfetmelisiniz.

Davao City

 Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Kent

Filipinler’in en kalabalık üçüncü bölgesi olan Davao Bölgesi’nin merkezi konumunda olan Davao City ayrıca yüzölçümü ile ülkenin en geniş yerleşim birimi olma özelliğine de sahip . Mindanao’nun ticaret ve sanayi merkezi olarak bilinmektedir. Ayrıca ülkenin en yüksek dağı olan Apo Dağı’da burada bulunmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Balayı Tercihi: Tayland mı, Bali mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu