BiyografiFoto GaleriÜnlülerin Foto GalerisiYerli Erkek Ünlüler

Ferhat Göçer

Ferhat Göçer

Tam adı: Ferhat Göçer
Doğum tarihi: 11.05.1970
Doğum yeri: Birecik / Şanlıurfa
Burcu: Boğa
Ailesi: Fatma Nevin Göçer (Annesi), İbrahim Halil Göçer (Babası)
Eşi: Ömür Gedik ile birlikte yaşıyor.
Çocukları: Yağmur Göçer, Can Göçer
Mesleği: Doktor, Müzisyen
Aktif Yılları: 1994 yılından bu yana.

imdb-logo Ferhat Göçer

youtube-chanel Ferhat Göçer listen-on-apple-music-logo Ferhat Göçerspotify-connect-compatibility-logo- Ferhat Göçer
Sosyal Medyada

instagram-hesabi Ferhat Göçer facebook-sayfasi Ferhat Göçer twitter-hesabi Ferhat Göçer

Başlıklar

Hakkında

Ferhat Göçer, 11 Mayıs 1970 yılında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Öğretmenlik yapan anne ve babasının çıkan tayini ile beraber henüz 4 yaşındayken İzmit’in Düzlük Köyü’ne yerleştiler. İlkokuldan bu dağ köyünde yaşadığı zaman mezun oldu. Ortaokul ve liseyi İzmit merkezde bitirdi. 1985 yılında İzmit lisesini bitirdikten hemen sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine start verdi. 2 yıl sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi, Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nde ön lisans eğitimi almaya hak kazandı. Bununla beraber  Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda sözleşmeli olarak şarkı söyledi.

İLGİLİ BİLGİ:
Murat Ünalmış

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu olan Ferhat Göçer, mecburi tıp hizmetinden ötürü Şanlıurfa’ya tayini çıkmasıyla 2 yıl boyunca sözleşmeli olarak çalışmış olduğu Devlet Opera ve Balesi’nden ayrılmıştır.

Mecburi tıp hizmetinden ötürü müzik yaşamına 1 yıl ara vermek zorunda kalan Ferhat Göçer, 1994 yılında İstanbul’a geri döndüğünde  Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Genel Cerrahi asistanlığı ve İstanbul Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Lisans öğrencisi olmuştur.

Yine aynı yıl, konservatuardaki arkadaşları ile kurmuş oldukları “Turkuaz” adındaki müzik grubu ile müzik yaşamındaki ilk büyük adımı atmış oluyordu. Zaman içinde grup içinde sivrilmeye başladı. 1994 yılında Günay Tuncel’in Günay Restoran’da Ajda Pekkan ile sahneye çıkmaya başladı, sonra da Q Jazz Bar’a geçti. Bir yıl bu bardan hiç para almadan çalıştıktan sonra 1997 yılında başka bir grup ile projelerine devam etme kararı almıştır.

İLGİLİ BİLGİ:
Kelsey Chow

Artan tecrübesi ile repertuarına yabancı halk şarkıları ve eski şarkıları da ekledi. Yakın zamanda kanun ve ney ile varsıllaştırdığı orkestrası ile Klasik Türk Müziği ile birlikte müzikaller, operalar, 60’lı yılların İngilizce şarkıları, rembetikolar, chansonlar, Yunanca, Fransızca ve İngilizce parçalar çalarak çıktığı sahnelerin tozunu attırmıştır.

Etnik Türk müziği ile klasik batı müziğini birleştirerek yorumlayan Göçer, Metropol Senfoni Orkestrası ile birlikte Ankara’dan, İzmir’e, Gaziantep’ten, İstanbul’a ve Diyarbakır’a kadar uzanan Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteği ile verilen Anadolu Aryaları turnesine Antalya ve Bodrum Rumeli Hisarı’nda devam etti.

2005 yılının kış ayında Çırağan Q Bar’da sahne alan Göçer, yaz sezonunda ise Reina’da sahne almıştır.

Ferhat Göçer, Türkiye’de bir şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara koşan yurt dışı ve yurt içinde oldukça ses getiren “Metropol Senfoni Orkestrası”nı kurucusudur.

İLGİLİ BİLGİ:
Svetlana Khodchenkova (Svetlana Hodçenkova)

İlk albümünü kendi adı ile 2005 yılında piyasaya çıkmıştır, ikinci albümü ise “Yolun Açık Olsun” adı ile müzik raflarındaki yerini almıştır.

Türk müziğinin dünya sahnesine taşınmasında öncü olmak isteyen Göçer, Emma Shapplin, Michael Bolton,  Patrizio Buanne, Albano Carrisi, Alessandro Safina ve Gino Castelli ile vermiş olduğu konserler ile farklı ülke müziklerine köprü kurdu.

Albümleri:

2005 – Ferhat Göçer
2007 – Yolun Açık Olsun
2008 – Çok Sevdim İkimizi
2010 – Biz Aşkımıza Bakalım
2011 – Seni Sevmeye Aşığım
2013 – Kalbe Kiralık Aşklar
2015 – Sığmıyorsun Geceye ve Zamana
2015 – Düştüm Ben Yollara
2016 – Sarıyer Marşı (Single)
2016 – Catwork Engineers featç Yalan Dünya (Single)

Videoları

Ferhat Göçer – Yastayım

İLGİLİ BİLGİ:
Ömür Gedik

Ferhat Göçer – Aşkın Mevsimi Olmaz ki

Ferhat Göçer – Biri Bana Gelsin

Ferhat Göçer – Cennet

Ferhat Göçer – Git

Ferhat Göçer, Zülfü Livaneli feat. Hüsnü Şenlendirici – Büyük Taarruz & Ankara’nın Taşına Bak (Sarı Sıcak)

Fotoğrafları

 


Kaynak
biyografiinfogoogle
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı