Egzersiz ve Fitness

Feng Fu Noktasına Buz Koymanın İnanılmaz Etkileri!

instagram takipçi hilesi

Uzun yaşamak ve tabii ki genç görünmek herkesin hayalidir. Genç kalabilmek adına teknolojinin nimetlerinden faydalanıp estetik operasyonlara yönelebilirsiniz ancak eski yöntemleri de göz ardı etmemeniz gerekir.

Akapunktur ve buz tedavisinin Çin tıbbında oldukça büyük yer tutmaktadır ve çeşitli hastalıkları tedavi ettiği iddia edilmektedir. Biz de sizler için Feng Fu noktası ve buz terapisi hakkında bilmeniz gerekenleri araştırdık.

FENG FU NOKTASINA BUZ NASIL YERLEŞTİRİLİR?

feng fu noktasına buz koymak ne ise yarar

Yüzüstü uzanın ve kendinizi mümkün olduğunca rahat bırakın. Elinizdeki buz küpünü resimde gördüğünüz Feng Fu noktasına yerleştirin ve 15-20 dakika boyunca tutun. Daha uzun süre tutmamaya özen gösterin, buzun teninizle direkt temas etmemesi için bir bez ya da tülbent kullanın.

Başlangıçta soğuk hissi sizi rahatsız edebilir fakat birkaç dakika içinde alışıp ısıyı hissetmeye başlayacaksınız. Fakat özellikle vurgulamamız gereken bir şey var ki o da bu uygulamayı yapmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

BOYNUNUZA BUZ KÜPÜ YERLEŞTİRDİĞİNİZDE NE OLUYOR?

Çin tıbbı, Feng Fu noktasına yapılan buz terapisinin tüm vücudu canlandırabileceğini iddia ediyor. Bu noktayı bir buz küpüyle uyarmak enerjinizi arttırarak sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Farkındayız kulağa çok ilginç geliyor fakat denemeye değer diyoruz.

  • Baş ağrılarınızı azaltabilir.

feng fu uygulaması bas agrilarina iyi gelir

Feng Fu noktasının baş ağrıları, düşük enerji ve baş dönmesi ile ilişkisi vardır. Basınç, ısı veya buzun doğru basınç noktalarına yerleştirilmesi vücudunuzdaki enerjiyi uyarabilir. Bu enerji acıya karşı gelir. Bu nedenle buz, baş ağrılarına karşı en etkili çözümdür.

  • Regl Öncesi Sendromlara İyi Gelir.

reng sancilarina iyi gelir

Akupunkturcular, kafatasının tabanı ile PMS belirtileri arasında bir bağlantı olduğunu iddia etmişlerdir. Feng Fu noktasını basınç veya buz kullanarak uyardığınızda kramplar ve ruh halleri ile birlikte sendromu azaltmaya yardımcı olduğu söylenir. Akupunkturculara göre, Feng Fu noktası aynı zamanda vücudun adet dönemi ile ilişkilidir ve bir problem durumunda bu süreci normalleştirebilir.

  • Uyku kalitesini arttırabilir.

feng fu uygulamasi uyku kalitesini arttirir

Çin tıp kitaplarında yazanlara göre, Feng Fu noktası, kişilerin uyku kalitesinin artmasına yardımcı olur. Bu nokta, derin uykuda yapılan faaliyetlerden sorumludur. Bedeniniz daha fazla dinlenir ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için uyku alışkanlıklarınızı değiştirir.

  • Stresi azaltabilir.

feng fu strese iyi gwlir

Feng Fu noktası, psiko-duygusal bozuklukları, depresyonu ve aynı zamanda stresi yönetir. Bu yöntemi uygulayanlar Feng Fu noktasını uyardıktan sonra stres ve kaygılarının azaldığını söylerler. Eğer bu noktayı uyarırsanız pskilojik sorununuz tedavi olmayacak fakat hayata karşı bakış açınızın değişme ihtimali vardır.

  • Sindirime yardımcı olabilir.

feng fu sindirime yardimci olur

Feng Fu alanı aynı zamanda vücudumuzda yutma ve tükürük gibi süreçlerin yönetiminden sorumludur. Bu noktayı uyarmak yediklerinizi daha iyi sindirmenize yardımcı olur. Bunun yanısıra karın ağrısı, iltihap ve krampları azaltabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=qQc6INDHqrg

https://www.youtube.com/watch?v=RshPayZYD-o

Kaynak
mynet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu