Fatih Erbakan

Fatih Erbakan Kimdir?

Fatih Erbakan
Tam adı: Muhammed Ali Fatih Erbakan
Doğum tarihi: 1 Ocak 1979
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Oğlak
Ailesi: Necmettin Erbakan (Babası), Nermin Erbakan (Annesi), Zeynep Erbakan, Elif Erbakan (Kardeşleri)
Eşi: Beyza Molu (2003)
Çocuk (ları): İki kızı var
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel Fatih Erbakan
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Fatih Erbakan facebook-sayfasi Fatih Erbakan twitter-hesabi Fatih Erbakan

Hakkında

Fatih Erbakan Kimdir? Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanıdır.

Fatih Erbakan, 1 Ocak 1979 tarihinde Ankara’da eski başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Nermin Erbakan‘ın çocuğu olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Elif Erbakan ve Zeynep Erbakan isimlerinde iki kız kardeşi bulunmaktadır.

İlkokul eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra ortaokul eğitimini de Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu‘nda bitirdi. Lise eğitimini Ankara Ayrancı Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Başkent Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü‘nde tamamladı. Yüksek lisans yapmak için Londra’ya gitti. Royal Holloway Koleji İşletme Bölümü‘nde yönetim ve organizasyon üzerine doktora yapmaya başladı. Fakat annesi vefat edince Türkiye’ye döndü.

Ardından yüksek lisans eğitimine Başkent Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü‘nde devam etti. 2012 yılında bedelli olarak askerlik yaptı. Öğrencilik hayatında jöleli saçları, tarz giyinişi, marka arabaları ve hız tutkusu ile bilinirdi. Babası Necmettin Erbakan‘ın yanında sık sık gezerdi. Bu yüzden siyasete alışması da kolay oldu. 1998 yılında ikinci defa hacı oldu. 1999 yılında Fazilet Partisi‘nin Çankaya Teşkilatı’nda görev aldı.

Erbakan, 2012 yılında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi görevine getirildi. Genel Başkan Başdanışmanlığı da yaptı. 23 Şubat 2003 günü Necmettin Erbakan‘ın siyasi yasağının bittiği günü Beyza Molu ile Çırağan Sarayı’nda dünya evine girdi. Bu evliliğinde iki kızı dünyaya geldi. 17 Kasım 2013 günü “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı” açıldı ve genel başkanı oldu.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Fatih Erbakan, 23 Kasım 2018 günü “Yeniden Refah Partisi” isminde bir parti kurduğunu açıkladı. Son günlerde sık sık korona virüs aşısı ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme geldi. Kesinlikle aşı olmayacağını ailesinden de kimsenin aşı olmadığını belirtti. Sadece Turkovac aşını olabileceğini açıkladı.

Videoları

Fotoğrafları

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu