Kişisel Bakım

Eyeliner Nasıl Çekilir, Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Elinizle uzattığınız üst göz kapağınıza mümkün olduğunca kirpik diplerine yakın bir çizgi çekin. Çizgiyi daha ince yapın ve daha kalın bir çizgi istiyorsanız, aynı çizgiyi taşarak tekrar geçebilirsiniz. Çizgiyi gözün sonunda bitirin veya istediğiniz kadar devam edin.

Çizginin sonunda, çizgiyi istediğiniz kuyruk uzunluğuna kadar uzatın ve kuyruğu yapın, ardından bir üçgen şeklinde birleştirin ve doldurun.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Keçeli Eyeliner

Eyeliner

Keçe uçlu eyelinerlar yeni başlayanlar için harikadır. Keçe uçlu eyeliner kalem gibidir ve uygulaması kolaydır. Çünkü tutması rahat ve versiyonları pratiktir.

Sıvılardan daha hızlı kurudukları için katmanlaşmaya izin verirler. Bu nedenle, ilk kattan sonra rötuş yapılması gerekiyorsa, çizgileri gerektiği gibi yumuşatabilir veya kalınlaştırabilirsiniz. Bu eyelinerlar keçe uçlarından dolayı çok ince çizgiler yerine grafik çizgiler olarak adlandırılan daha keskin ve kalın çizgilere olanak sağlar.

Krem ve Jel Eyeliner

eyeliner nasil cekilir eyeliner cesitleri nelerdir2

Jel eyelinerlar küçük kavanozlarda satılır ve özel bir eyeliner fırçası ile uygulanmalıdır. Anında onarırlar ve kalıcıdırlar. Fırça ile uygulaması rahattır ve kolayca uygulayabilirsiniz. Kanama veya bulaşma yapmazlar. Kalın eyeliner ve kuyruklar için mükemmeldirler. Genelde kremsi ve gergin görünür durumda oluyorlar.

Bazılarına göre en kolay uygulama jel eyeliner ile oluyor. Jel eyelinerın kolay uygulanması için kısa kıllı ve sivri uçlu bir fırça seçin. Böyle bir fırça ile eyelinerı katlamak ve kirpik diplerine uygulamak daha kolay olacaktır.

Likit Eyeliner

eyeliner nasil cekilir eyeliner cesitleri nelerdir3

Bu ince uçlu eyelinerleri kullanmak biraz deneyim gerektirebilir. Likit eyeliner sayesinde çok ince ve hassas bir eyeliner istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, hata kabul edilmez! Kıvamı neredeyse su gibi olduğu için çabuk kurumazlar, bu yüzden uygulamadan sonra kuruması için birkaç dakika beklemelisiniz.

Pürüzsüzlük ve ince çizgiler istiyorsanız, ince uçlu likit bir eyeliner seçin. Ayrıca, likit eyelinerlar alt kirpikler için daha iyidir. Derin ve gizemli bir görünüm yaratır. Kirpik diplerine istenilen kalınlıkta kolayca uygulanabilir.

Kalem Eyeliner

eyeliner nasil cekilir eyeliner cesitleri nelerdir4

En klasik eyeliner ürünü. Kalem şeklindeki eyelinerlar diğer eyelinerlere göre biraz daha sert bir uca sahiptir ve kurşun kalem şeklinden dolayı kullanımı rahattır. Kalem eyeliner ile yumuşak ve buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için çizgiyi çizdikten sonra far fırçası ile rengi hafifçe dağıtmak yeterlidir. Yoğun siyah ve mat dokusu ile gözlerinize derinlik katar.

Düz bir çizgi çizin. İster rengi yaymak için fırça kullanın, ister buharlı bir görünüm elde edin; dilerseniz tek satırda bırakın. Dağıtmak için kullanabilirsiniz. Yükseltilmiş tasarımı ve kolay uygulanabilen dokusu sayesinde çizgi çizerken engel teşkil etmez, uzun ömürlü sonuçlar sağlar.

Eyeliner İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=0Pp7_8lWV2U

https://www.youtube.com/watch?v=KI6y4ByJjQE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu