Film & Dizi Önerisi

Extraction Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Netflix’in en yeni filmlerinden birisi: Extraction! 2020 yılı yapımı Amerikan aksiyon ve gerilim türünde bir filmdir. Yönetmen koltuğunda ilk kez filmlerin yönetmenlik kısmında yer alacak olan Sam Hargrave otururken, filmin senaryosu Joe Russo tarafından yazılmıştır. 24 Nisan 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanan film uzun zamandır büyük bir merakla beklenmekteydi.

extraction 4 685x1014

Extraction Filmi Konusu

Filmin hikayesi, kaçakçılar ve silah satıcılarına ait bir dünyada geçmektedir. Avustralya ordusunda özel askeri birilik olan SASR’da görev yaparken paralı asker olan Tyler Rake’in aksiyon dolu macerası konu edilir. Tyler Rake, uyuşturucu kralları arasında geçen bir savaşta piyon olan bir çocuğun kurtarıcısı olabilecek midir? Babası iş adamı olan Hintli bir çocuk kaçırılmıştır. Bu kaçırılan çocuk dünyanın en ücra şehrine gönderilerek tutsak edilmiştir.

Oğlunu kurtarması için iş adamını bir asker Tyler Rake isminde bir askeri kiralayacaktır. Tyler Rake, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan sorunlu bir askerdir. yoktur. Çocuğu kurtarmak için ölümü göze alabilen Tyler Rake, tüm savaşçı yeteneklerini ortaya koyarak bir mücadelenin içerisine girmeye hazırlanır.

extraction 3 685x455

Extraction Filmi Oyuncu Kadrosu

Filmin çok merak edilmesine sebep olan bir faktör ise başrollerinde Chris Hemsworth‘un yer almasıdır. Tyler Rake isimli paralı askerin canlandıran isim Chris Hemsworth’tur. Stranger Things, Black Widow isimli projelerden tanınan David Harbour, Gaspar isimli karakteri canlandırmaktadır. İran kökenli olan son dönemin başarılı isimlerinden Golshifteh Farahani ise Nik Khan rolüyle Tyler Rake’in ortağı olan bir paralı askeri canlandırmaktadır.

extraction

Filmde daha birçok başarılı performans sergileyen isimler yer almaktadır. İşte Extraction filminin tam oyuncu kadrosu:

 • Chris Hemsworth rolü Tyler Rake
 • Rudhraksh Jaiswal rolü Ovi Mahajan
 • Randeep Hooda rolü Saju
 • Priyanshu Painyuli rolü Amir Asif
 • Gülşifte Ferahani rolü Nik Khan
 • Suraj Rikame rolü Farhad
 • David Harbour rolü Gaspar
 • Adam Bessa rolü Yaz Khan
 • Shataf Figar rolü Albay
 • Neha Mahajan rolü Neysa
 • Sam Hargrave rolü Gaetan
 • Pankaj Tripathi rolü Ovi Mahajan Senior

Film başrol oyuncuları olduğu kadar, hikayesi ve aksiyon sahneleri için büyük bir beklentiyle karşılanmıştır. Filmin yönetmenliğini yapan Sam Hargrave’in ilk yönetmenlik deneyimi olmaktadır. Amerikalı dublör olan Sam Hargrave’in ilk projesindeki tekniği merak konusu olmuştur. Ayrıca filmde yaklaşık 12 dakika süren tek plandan oluşan bir aksiyon sahnesi yer almaktadır. Bu sebeple sinematografik açıdan nasıl bir teknikle çekim yapabileceği merak edilmiştir.

extraction 5 685x685

Filmin sonunun belirsiz olmasından dolayı seri olarak 2. filminin gelebileceği söylenmiştir. Filmin çekimleri Hindistan ve Bangladeş’te gerçekleştirilmiştir.

Filmin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu