İlişki Konuları

Evlilik Aşkı Öldürür mü?

instagram takipçi hilesi

Evlilik, iki insanın birbirlerine hep ilk günkü aşkla bakacaklarına dair söz verip, aynı yastıkta yaşlanma sözü verdikleri bir imzadan ibaret gibi görünür aslında. Ancak, evlilik süreci imzadan öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılır. İmzadan önce tanışma ve tanıma, imzadan sonrası ise tanımak ve birlikte kalmak için adım atmadır. Evlenmeden önce, gerek aile gerek toplum baskısı gibi etkenler, yaşanan her şeyin heyecanlı olmasına yol açar. Özellikle farklı şehirlerde yaşayan çiftler durmadan bir araya gelecekleri günün hayalini kurar. Bütün bu hayaller, beklentiler, kavuşma arzusu aşkı canlı tutar. Peki evlilik aşkı öldürür mü?

Evlilik Aşkı Öldürür mü? Evlilikte Heyecan Biter mi?

evlilik aşkı öldürür mü?

Evlenmeden önce yaşanan her şey büyük bir heyecan çemberinin parçalarıdır. Her geçen gün yaşanan şeyle, heyecanlı ilkler,hayaller hepsi heyecana dönüşür. Fakat, tüm zorluklara göğüs gerip nikah masasına oturulduğu anda heyecan geçebilir. İlk günlerdeki ölümüne aşk yerini daha sahin duygulara ve yaşam gailesine bırakabilir.

Aşk, insanın başına geldikten sonra her zaman ilk günkü gibi olması imkansızdır. Bu bilimsel açıklamalarla da anlatılır. İnsan aşıkken birçok hormonu bir arada salgılamaya başlar. Tıbbi olarak her gün bu hormonların salgılanması mümkün değildir. Bu nedenle evlendikten sonra aşkınızın azalmasına ya da heyecanın bitmesine şaşırmayın. Düne kadar elinizi tutan insanla, aynı yastıkta uyuma şansı elde edince, heyecanım bitti artık sevmiyorum diye de düşünmeyin.

İlk Günkü Gibi Olmak İçin Tüyolar

evlenmek

  • Evliyken içinizdeki tutkuyu kaybetmemek ve heyecan yaşamak istiyorsanız ilk olarak “evlilik aşkı öldürür mü” gibi düşünceleri kafanızdan atın. Karşınızdaki insanı seviyorsanız onu mutlu etmek, birlikte keyifli vakit geçirmek için planlar yapın. Eşinizin attığı her adımı takip edip kıskançlık krizlerine girmeyin. Karşı tarafı kendi haline bırakarak da sağlıklı bir ilişki yürütebileceğinizi unutmayın.
  • Bol bol seyahat edin. Yeni yerler keşfedin, yeni insanlar tanıyın. Hayatınızın en deli dolu zamanlarını kaygılarla geçirmeyin. Her gece şükrederek yatağa girin, her sabah huzurla uyanın. Hayatınızın aşkı yanınızda uyuyor, bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.
  • Eşinizin ve kendinizin ayrı geçirdiği zamanlarınız olsun. İş ya da sosyal amaçlı farklı çevreler edinin. Akşama kadar birbirinizi özleyin. Akşam olduğunda birbirinize anlatabileceğiniz heyecanlı konularınız olsun.
  • İkinizin oynayabileceği oyunlar alın. İletişimi asla koparmayın. Eşinizin sıkıntısı varsa onu konuşturmayı dertlerini dinlemeyi bilin.
  • İşe giderken duş aldığınız ya da makyaj yaptığınız gibi eşinizin karşısına çıkarken de özen gösterin. Pijama ya da eşofmanlarınızı rafa kaldırın. Daha şık ya da güzel görünebileceğiniz kıyafetler giyinin. Kadınlar makyajı, erkekler ise parfüm sıkmayı hiçbir zaman ihmal etmemeli.
  • Özel günlerinizi asla atlamayın. Tıpkı sevgiliyken ne alacağım derdine düştüğünüz gibi evlilikte de bu derde düşün. Gerektiği zaman şımartmasını bilin.
  • Eğer çocuklarınız varsa, çocuklarınızı anneanne babaannesine bırakarak birbirinize zaman ayırın. Her gün aynı şeyleri yaşamak yerine haftada bir gün de olsa vaktinizi değerli halde geçirin.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu