hosting

Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Saçlarınıza ışıltı yaptırmak istiyorsanız kuaföre gitmenize hiç gerek yok. Evde kendiniz de yapabilirsiniz. Özellikle daha önce boyama ya da krepe atma konularında tecrübeliyseniz elde edeceğiniz sonuçtan memnun kalacağınızı garanti edebiliriz. Evde saça ışıltı attırmak için gerekli malzemeleri temin edebilir, birkaç saat içinde hayallerinizdeki renge kavuşabilirsiniz.

Evde Saça Işıltı Atmak İçin Gereken Malzemeler

Evde saça ışıltı nasıl atılır? Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Saçlara ışıltı atmak denildiğinde genel olarak sarı ya da açık kahverengi renk tercih edilir. Eğer saçlarınız aşırı koyu kahverengiyse sarı rengine dönmeniz için oryal kullanmanız gerekebilir. Ancak, evde saç açma işleminin oryal ile yapılmasını önermiyoruz. Çünkü oryal ile saç açarken hem beklenen renk elde edilmesi son derece zordur, hem de yanma ve kopma problemi yaşanabilir. Bu nedenle oryal yerine saç açıcı boya kullanmanız önerilir. İşte gereken malzemeler:

 • Saç boyası
 • Krepe tarağı
 • Toka
 • Karıştırma kabı
 • Saç boyama fırçası
 • Mavi şampuan.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Makyajsız Güzel Görünmek!

Evde Saça Işıltı Nasıl Yapılır?

Evde saça ışıltı nasıl atılır? Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Evde saçınıza ışıltı atmaya başlamadan önce renk seçimi yapmanız gerekir. Eğer sarı ya da kumral renkli saçlara sahip olmak istiyorsanız küllü renkleri tercih etmeniz önerilir. Küllü saç boyaları boya kataloğunda; 7.1, 8.1, 9.1 ya da 10.1 şeklinde ilerler.

Işıltınızı belli olması için saç renginize uygun olan boyayı kullanmanız gerekir. Bazı durumlarda yine de meydana turunculaşma gelebilir. Bunun önüne geçmek için bir bezelye büyüklüğü kadar mavi renginde saç boyası ekleyebilirsiniz. Saç boyasının rengine karar verirken biz uzmandan yardım almanız önerilir.

kahverengi ışıltı Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Boyanın rengine karar verdikten sonra saçlarınızı düzgün bir şekilde ayırın ve toka takın. Saçınızın bölümlerine krepe tarağı yardımı ile kreme yapın. Krepe yaptıktan sonra kalan ince kısımdan tarak yardımı ile küçük bir bölüm daha alın ve saç boyasını uygulamaya başlayın. Uygulama işleminin ardından alüminyum folyo ile sarın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Aşırı Tüylenme : Hirsutizm Nedir? Nedenleri Nelerdir?

Tüm saçlarınıza aynı işlemi yaptıktan sonra beklemeye başlayın. Saç boyalarının bekleme süresi genel olarak 30-40 dakika arasında değişir. Ancak açma işlemi yaptığınız için biraz daha bekleyebilirsiniz. Bu noktada ara ara kontrol etmeniz, yeterli rengin oluşup oluşmadığına bakmanız gerekir.

Sarı ışıltı Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

Bekleme süresinin sonuna geldiğinizde saçlarınızı yıkayın ve mavi şampuan uygulayın. Mavi şampuan, turunculaşmanın önüne geçerek güzel bir ışıltı elde etmenizi sağlar.

Eğer saçlarınızda hiç boya yoksa saç boyası kullanmanıza gerek yok. Saç açıcı sprey ya da papatya suyu kullanarak ışıltılı görünümü yakalayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınıza boyaya kıyasla daha az zarar vermiş olursunuz.

Işıltı Yaparken Dikkat Edilecekler

Evde saça ışıltı nasıl atılır? Evde Saça Işıltı Nasıl Atılır?

 • İlk olarak boyaya alerjinizin olup olmadığını bileğinizde test edin.
 • Alın kenarlarını, enseyi ve kulakları korumak için vazelin sürün.
 • Saçlarınız yağlıyken işlem yapın.
 • Adet dönemindeyken ve adetten sonraki 3 gün boyunca boyama yapmayın.
 • Turunculaşma olmaması için bir anda çok açık renk kullanmayın.
 • Mavi şampuanı çok fazla kullanmayın.
 • Işıltının amacının saçı boyamak değil, hafif gölge oluşturmak olduğunu unutmayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

İlgili Videolar

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu