Kişisel Bakım

Boyalı Siyah Saç Nasıl Açık Renge Döner?

Boyanmış siyah saçtan dönmek çok zordur. Siyah saçı açmak ve farklı bir renge çevirmek için birçok yol vardır.

instagram takipçi hilesi

Birçok kadın saçlarını siyaha boyadıktan sonra pişman olmuştur. Çünkü siyah renkten daha açık bir renk yapmak yıpratıcıdır. Saçlar açılmayabilir ayrıca kırılabilir. Doğal saç renginin siyah olduğu kadınlar saçlarını daha kolay açar ancak boyalı olan saçlarda durum değişir. Gelin, “siyah saç nasıl açılır?” bir bakalım. Konuyla ilgili videoları da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Siyah Saç Nasıl Açılır?

Yapılan araştırmalara göre siyah saç kullanan kadınların yüzde 70’i açık renk saç kullanmayı seviyor. Saçlar boyadıkça yıpranır ve kırılır. Kadınlar saçlarını yıpratan işlemleri sevmezler bu yüzden boyama işlemlerinden sakınırlar. Siyah saçın açılması zordur.

Saç açmak tek aşamalı bir işlem değildir. Bir boyama ile saçın mükemmel açılması imkansızdır. Bu nedenle aşama aşama açmak gerekir. 

sac acmak

Kuaförler Saçları Nasıl Açar?

Profesyonel kuaförler saç açma işlemi yaparken ilk olarak açıcı uygularlar. Açıcının ilk uygulamasında saçlar turuncumsu bir renk alır. Saçların yanmaması için saç açıcı sonrasında koyu kahverengi boyanır. 15 gün saça dokunulmaz biraz dinlenmesi gerekir.

Günler sonra tekrar boyama işlemi yapılır saç rengi bu kez sarı rengini alır. Sarı renginin üzerine yapılan tüm boyalar kolaylıkla tutar. Eğer müşterinin istediği saç platinse bir kez daha açma işlemi uygulanır. Ayrıca ilk olarak uçlardan başlanır ve diplere doğru açma işlemi yapılır. 

sac 2

Saç Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Siyah saçı açmak ve açık renge boyamak için bazı kriterler vardır. Öncelikle kullanılan malzemeler son derece önemlidir. Bakım yağları ve güçlendirici yağların bulunduğu boyaları kullanmak gerekir. Profesyonel kuaförler içinde keratin yoğunluğu bulunan malzemeler kullanır.

Saç açma ve boyama işlemlerinden sonraki 30 gün yoğun bakım yağları kullanmak çok önemlidir. Saçın kaybettiği keratin ve vitaminlerin ekstra olarak saça uygulanması gerekir.

Evde Doğal Malzemeler İle Nasıl Saç Açılır?

Herkes kuaföre gitmek istemeyebilir. Doğal yollarla saçını açmak isteyenler için tavsiyeler vardır. Evdeki malzemeler ile saçı açmak ve sarıya doğru bir renk elde etmek mümkündür. Evdeki malzemeler ile saç açmak;

sac.acmakk

Papatya Çayı

Bir su bardağı suya 2-3 yemek kaşığı papatya eklenir ve iyice kaynatılır. Papatya çayı demlenince soğumaya bırakılır. Tamamen soğuduktan sonra sprey şişesine koyulur ve saçlara sıkılır. Papatya suyunu saçlara sıktıktan sonra güneşe çıkılır ve kuruması beklenir. Saçlar tamamen açılana kadar bu işlem uygulamaya devam edilir. 

Deniz Tuzu

Saçlara sıkılan deniz tuzu saç açma işleminde çok önemlidir. Çoğu kişi tatil döneminde saçlarının açıldığını görmüştür. Deniz tuzunun içinde bulunan mineraller hem saçı besler hem de saçların açılmasını sağlar.

Limon Suyu

1 litre suya 1 bardak limon suyu eklenir ve iyice karıştırılır. Sprey şişesine konulan karışım saçlara sıkılarak güneşte beklenir.

Siyah Saç Nasıl Açılır ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu