Kişisel Bakım

Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır?

instagram takipçi hilesi

Özellikle karantina döneminde evde saç kırıkları nasıl alınır? konusu hakkında sıklıkla araştırma yapılır hale geldi. Birçok kadın, kuaföre gitmek yerine kendi yöntemleri ile kırıklardan kurtulmayı tercih etti. Aslında saç kırıklarını temizlemek kolay bir işlemdir. Fakat kesim işlemi yaparken abartıya kaçılması ortaya çıkan sonucun olumsuz olmasına yol açar.

Bu yazımızda size doğru tekniklerle saç kırıkları alma işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

1. Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır? Ortadan İkiye Düzgün Şekilde Ayırın

Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır?

İlk olarak saçlarınızı tam ortadan dikkatli bir şekilde ayırın. Ayırma işlemini ne kadar düzgün yaparsanız kesme işlemindeki başarınız da o kadar artar. Ayırma işlemi için tarak ya da kalem kullanabilirsiniz. Arkanızdaki saçların da düzgün şekilde ayrılmış olmasına dikkat etmeniz önemli detaylar arasında yer alır.

2. Saçlarınızın Dümdüz Olmasını Sağlayın

Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır?

Eğer saçlarınız dalgalı ya da düzse kestikten sonra eşitsizlikler meydana gelebilir. Bu nedenle dümdüz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Saçlarınızı düzleştirmek yerine dümdüz fön çekmeniz önerilir. Düz fön çekerek daha başarılı sonuç elde edersiniz.

3. Tamamen Tarayın ve Hiçbir Dolaşıklık Olmamasına Dikkat Edin

Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır?

Saçlarınızı doğru tarakla iyice tarayın. Özellikle arka kısımlarda en ufak bir dolaşıklık olmamasına dikkat edin. Tüm saçlarınızı tararken yumuşatıcı ya da dolaşıklık açıcı bir ürün kullanabilirsiniz. Kolay tarama spreyleri işlerinizi kolaylaştıran ürünler arasında yer alır.

4. Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır? Doğru Makası Tercih Edin

saç kırığı alma

Bildiğiniz gibi kuaförlerin çeşit çeşit makasları vardır. Saçın ön ve arka kısmında farklı makaslar kullanılır. Eğer evde rastgele bir makasla işleme başlarsanız elde edeceğiniz sonuç olumsuz olacaktır. Bu nedenle saç kesmek için uygun olan bir makas tercih etmeniz gerekir. Makasın ucu keskin olmalıdır.

5. Minik Parçalarla İşleme Başlayın

saç kırığı alma

Bir anda saçlarınızı kesmeye başlamamanız ve büyük parçalar halinde hareket etmemeniz gerekir. Ne kadar küçük parçalar halinde hareket ederseniz o kadar başarılı sonuç elde edersiniz. Saçın en uç kısımlarını kesin. Eğer hala kırıklarınızı tam olarak temizleyemediyseniz biraz daha kesmeye devam edebilirsiniz.

6. Yamuk Kısımları Düzeltirken Dikkatli Olun

saç kırığı alma

Genellikle saç kesimi yaparken en büyük kusur yamukları düzeltmektir. Yamuk kısımları düzelttikçe saçlar daha da kısalır. Özellikle saçlarınızın çok kısalmasını istemiyorsanız yamuk kısımları düzeltmek için bir uzmandan yardım alın.

7. Tek Seferde Kesmek İçin Örgü Örün

saç kırığı alma

Eğer yukarıdaki işlemleri yapmaktan korkuyorsanız saçlarınızı örerek en uçta kalan kısımları kesebilirsiniz. Özellikle iki yanda ördüğünüz saçları kesmeniz, kolay ve etkili sonuç ortaya koyar.

Evde Saç Kırıkları Nasıl Alınır? Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu