Kişisel Bakım

Evde Ombre Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Kadınlar, kendi kendine çeşitli değişiklikler yapmaktan çok hoşlanır. Özellikle boyama ve şekillendirme konusunda yeteneği olan kişiler sık sık farklı işlemleri dener. Kadınların severek uyguladığı işlemler arasında ombre yer alır. Ombre uygulaması saça doğal bir farklılık kazandırarak, benzersiz görünüm ortaya koyar. Bu yazımızda evde ombre nasıl yapılır? Gereken malzemeler nelerdir? Konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Evde Ombre Nasıl Yapılır?

Evde Ombre Nasıl Yapılır?

Evde boyama ve açma gibi işlemler yapmak oldukça zordur. Doğru teknikler bilinmediği takdirde istenilen renk elde edilemediği gibi saçlarda yanık problemi de meydana gelir.  Yanan saçın tekrar onarılması imkansızdır ve kestirilmesi gerekir.

Evde ombre yapmak için saç açıcı kullanımını önermiyoruz. Saç açıcı çok güçlü bir kimyasaldır. Bilinçsizce uygulanması top top dökülmelere yol açar. Bu  nedenle saçı birkaç tona kadar açan bir saç boyası kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yine de saç açıcı kullanmak istiyorsanız kaliteli ve profesyonel ürün kullanmanız tavsiye edilir.

Ombre işlemi yapmadan önce saçların iyice taranması gerekir. Taranan saçlara çok iyi şekilde krepe yapılmalıdır. Krepe işlemiyle üst kısımda biriken saçlara boya uygulanmamalıdır.

Boya ya da açıcı işlemi sadece uç kısımlara yapılır. Bu noktada; saçı çok iyi şekilde krepelemek gerekir. Eğer krepe işlemini doğru şekilde yapmazsanız ortaya çıkan sonuç başarısız olacaktır.

Saç açıcıyı saçın arkasından başlayarak uygulamanız gerekir. Arka kısımlar bittikten sonra önlere geçebilirsiniz. Genellikle saç açıcı sürüldükten sonra uç kısımlara alüminyum folyo takılır. Eğer saç boyasıyla açma işlemi yaptıysanız alüminyum folyo ile sarmanıza gerek yoktur.

Saçların açılma durumu tamamlandığında yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra şekillendirme yapabilirsiniz. Ancak saçlarınız ıslakken taramanızı önermiyoruz. Ayrıca yukarıda bahsi geçen işlemler de son derece ciddiyet ve dikkat ister. Eğer kendinize güvenmiyorsanız kesinlikle denememeniz gerekir.

Evde Ombre Uygulaması İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Evde ombre

Evde ombre yaparken gereken malzemeler:

  • Krepe tarağı
  • Saç boyası
  • Saç açıcı
  • Cila işlemi için saç boyası
  • İhtiyaca göre mavi şampuan
  • İhtiyaca göre mavi saç kremi.

Saçlarınızda açma işleminin ardından renk farklılıkları meydana gelebilir. Bu nedenle saçlarınıza cila yapmanız gerekir. Saç cilası ile renk farklılıklarını düzeltebilir, saçların parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç cilası yapmak için küllü bir saç boyası, saç kremi ve ılık suyu karıştırın.

Saçlarınıza karışımı sürün ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Eğer istediğiniz rengi elde edebildiyseniz mavi şampuan ve saç kremi kullanmanıza gerek yoktur. Mavi şampuan ve krem saçlarda yeşillenme, turunculaşma gibi problemleri önlemek için kullanılmalıdır.

Evde Ombre Nasıl Yapılır? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu