Alışveriş RehberiEv ve BahçeYaşam

Evde Eğlenceli Vakit Geçirmeniz için Kutu Oyunu Önerileri

instagram takipçi hilesi

Boş vakitlerinizi değerlendirirken veya karantina günlerimizde can sıkıntısını gidermek için sizlere en eğlenceli kutu oyunu önerileri derledik. Ailenizle, kardeşlerinizle, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz birçok alternatifle işte en eğlenceli kutu oyunları…

Evde Eğlenceli Vakit Geçirmeniz için Kutu Oyunu Önerileri

1- Tabu

tabu xl 685x753

Yıllardır gençler arasında, aile içinde ve arkadaş ortamlarda vazgeçilmez oyunlardan biri olan Tabu Xl ile listemize başlayalım. Kutu oyunlarının fenomeni olarak başı çeken Tabu oyunu, 1000’den fazla kelime içermektedir. Uzun soluklu ve eğlenceli diyaloglara yol açan Tabu ile harika vakit geçirebilirsiniz. Tabu’yu birçok online adresten satın alabilirsiniz.

2- Uno

uno 685x616

Kart oyunlarını sevenlere bambaşka bir alternatif oyun: Uno! Temelinde renk ve sayı eşleştirmesi bulunan bir kart oyunu olan Uno, oyuncuların ellerindeki kartları bitirmesini amaçlar. Ancak kartlardaki durumlar bunları engellemeye yöneliktir. Birçok online adresten Uno’yu bulabilmeniz mümkündür.

3- Monopoly

monopoly 685x685

Kutu oyunu dendiğinde akıllara gelen ilk oyunlardan biriside Monopoly olmaktadır. Zar ile oynanan bir masa oyunu olan Monopoly aslında emlakçılık temalı bir oyundur. Mülkler satın alarak, ticaret yaparak en zengin olmayı hedefleyen oyunda rekabet bol olmaktadır. Orijinal oyununda şehir ve ilçeler halinde üretilen ilk versiyonlarından sonra onlarca çeşidi çıkarılan Monopoly’de oyun seçeneği çok fazladır. 1-3 saat bazen daha uzun bile oynanabilen vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir oyun olduğundan tercih edebilirsiniz.

4- Scrabble

scrabble 685x685

Eskilerden giderek fenomen kutu oyunlarından bir diğerinin de Scrabble olduğunu söyleyebiliriz. Oyun tahtası, harflerden oluşan ve kelime yazmayı amaçlayan bir oyundur. İngilizce versiyonu da bulunan oyun, düşündürürken eğlendirmektedir. Oyunu en yüksek puana sahip kişi kazanmaktadır.

5- Risk

risk oyun 685x685

Askeri strateji oyunuyla savaşırken eğlenebilirsiniz. Amaç Askeri birliklerinizle düşman topraklarını işgal etmek olan oyunda rekabet ve strateji ön plandadır. Kolaylıkla ulaşabileceğiniz eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir oyundur.

6- Cranium Dark

cranium dark 685x685

Vakit geçirirken kahkahalara boğulmak, eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra bir şeyler yapabilmek için çaba sarf etmek isteyenlere Cranium’u öneririz. Cranium’da aksiyon kartlarında yer alan görevleri yapmanız gerekmektedir. Bir olayı yazdığı şekilde rol yaparak anlatmalısınız.

Ya da gözleriniz kapalı kutu içerisinde çıkan hamurla bir heykel yapabilirsiniz. Hatta arkadaşınızın elleriyle o heykeli yapmasını sağlayabilirsiniz. Diğer kutu oyunlarından içerik olarak farklı bir oyun olan Cranium’a mutlaka bakmalısınız.

7- Mangala

kutu oyunu

Biraz da strateji ve zeka oyunu arayanlar olursa diye Mangala’yı tavsiye ederiz. Mangala aslında kökeni çok eskiye dayanan bir oyundur. İlk örneklerine 16. yüzyılda bazı tasvirlerde yer verilmiştir. Zihinsel becerileri geliştirmeyi ve pratik düşünceyi ön plana çıkarılan oyun ile çok vakit harcayabilirsiniz.

8- Jenga

kutu oyunu

Yılların değişmez oyunu Jenga’nın olmadığı bir oyun listesi olmazdı. Jenga bloklarını dizip yıkarak saatlerinizi harcayabilirsiniz. Oynaması kolay, bol eğlencesi olan bu oyunda aklınızda olsun.

9- Trivial Pursuit 2000’ler

kutu oyunu

Son zamanların en popüler oyunlarından birisi de Trivial’dir. Renk, kategori ve kartlardan oluşan oyunun temelinde genel kültür soruları yatmaktadır. 2000’ler versiyonuyla geçmiş ufak yolculuk yaparken, ailece eğlenebilirsiniz.

10- Maaş Günü

kutu oyunu

Bu oyunda ay sonunu maaşınızla denk getirmeye çalışmak işin en zevkli kısmı olmaktadır. Herkesin birbirinin parasının peşinde olduğu oyunda, yatırım yaparak geçim sağlamanız sizin stratejinize bağlı. Oyun sonunda en çok parası kalan oyunu kazanır…

Kutu Oyunu Önerileri ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu