Kişisel Bakım

Evde Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

Herkes doğal malzemeler ile saçlarını uzatabilir ve kolayca besleyebilir. Kısa zaman içinde nasıl saç uzar ve nasıl bakım yapılır?

instagram takipçi hilesi

Saçlar genetik ya da dış faktörlerin etkisiyle uzama sürelerinde değişiklik gösterirler. Çoğu kadın saçlarının uzamadığından yakınır. Saçların daha çabuk ve sağlıklı uzaması için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Tek püf noktası yapılan işlemin sürekli olmasıdır. Tek bir deneme ile yüzde yüz sonuç beklemek yanlış bir düşüncedir. İşte evde doğal saç uzatma yöntemleri hakkında derlemem…

Evde Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

tarak

Acı Biber

Saç büyüten acı biberleri kullanarak saç diplerinizi uyarabilirsiniz. Biberin içindeki maddeler saç için oldukça mucizevidir. Acı biber kullanmadan önce alerjiniz olmadığına mutlaka emin olun. Toz biber de kullanabilirsiniz. 

Pirinç Suyu

1 su bardağı pirinç üzerine 2 su bardağı su koyarak biraz bekletin. Su beyaza dönecek. Daha sonra pirinçleri süzün. Bu su ile saçınıza masaj yaparak iyice yedirin. Haftada 2-3 uygulamadan sonra saçlarınız sağlıkla uzamaya başlayacaktır. 

pirinc suyu

Sarımsak

Saç için en besleyici ve güçlendirici doğal yollardan biri sarımsak sürmektir. Kokusu çok kötü olsa bile sonuçları görülmeye değer. Sarımsağı ezerek saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Haftada 3 kere yapmanız yeterli olur. 

sarimsak

Aloe Vera 

Bu maske saçınıza hem parlaklık verecek hem de uzamasını sağlayacaktır. Gece yatmadan önce saç diplerinize sürün. Saçınızda kalsın. Sabaha kadar durduktan sonra yıkayın. Zararı yoktur. Deneyen herkes saçları beslendiği ve güçlendiği için son derece memnun kalmıştır.

aloevera

Yumurta Akı

Saç için hem besleyici hem de yeni kök oluşturucu özelliğe sahiptir. 1 yumurtanın akına 1 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırarak saçlarınıza sürün. Diplere daha çok ağırlık vererek sürün. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Saçları seyrek olan çoğu kişi yumurta akı kullanarak saçlarına yeni bir form kazandırmıştır.

yumurta aki

Doğum Kontrol Hapı

Doğum kontrol hapları saç uzamasında çok etkili bir yöntemdir. Kullandığınız şampuan şişesinin içine 6-7 adet doğum kontrol hapını ezerek karıştırın. Normal şekilde saçlarınızı yıkamaya devam edin. Masaj yaparak yedirmeniz önerilir. Etkisini kısa bir süre içinde gösterecek.

Soğan Suyu

Saçlarınız hemen uzasın istiyorsanız, çözümü soğandadır. Bir adet büyük boy soğanın suyunu çıkarın ve saç diplerinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Bir kez denediğinizde gözde görülür bir sonuç alacaksınız. Saç diplerinizdeki yeni saçları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. 

sogansuyu

Palmiye Yağı

E vitaminin bol olduğu palmiye yağını kullanarak hızlı saç uzamasını sağlayabilirsiniz. İki yemek kaşığı kadar yağı saç diplerinize masaj yaparak yedirin. 20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Palmiye yağını aktarlardan bulabilirsiniz. 

Keratin

Eczanelerden alacağınız doğal keratin yağları saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır. Görülen en etkili yollardan biridir. 

Hint Yağı

Hızlı saç uzatmak için kullanılan bir diğer bitkisel yağ ise hint yağıdır. Hint yağı tek başına kullanılabildiği gibi farklı yağlar eklenerek etkisi arttırılabilir.

uzunsaclar

Saçlarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

Saçların güçlü bir şekilde uzaması için yapılması gereken bazı maddeler var. Bunlar;

  • Bol su içmek
  • Saça ısı uygulamamak
  • Doğru yastık kılıfı kullanmak
  • Sıkı topuzlardan kaçınmak
  • Sert tarama yapmamak
  • Saç spreylerinden uzak durmak
  • Çok sıcak sudan uzak durmak
  • Vitaminli beslenmeye özen göstermek

Bu maddeleri düzenli uygulamak ve sağlıklı beslenmek saçların kısa süre içinde güçlü ve sağlam uzamasına yarayacaktır. Etkileri gözde görülür şekilde fark edebilirsiniz.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu