Yabancı Kadın Ünlüler

Eva Green Kimdir?

instagram takipçi hilesi

eva-green-27
Tam adı: Eva Gaëlle Green
Doğum tarihi: 6 Temmuz 1980
Doğum yeri:  Paris / Fransa
Boyu: 1,68 m
Ailesi: Walter Green, Marlène Jobert
Mesleği: Model ,Oyuncu
Aktif Yılları: 2001’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
twitter-hesabiinstagram-hesabi

Hakkında

Eva Green kimdir? //Öncelikle bu biyografinin tekrar düzenlenmesine yardımcı olan editörlerimizden Işıl Demir‘ e teşekkür ederim.

Son yıllarda birçok yapımın aranılan yüzü olan Eva Green; karizması, güzelliği ve muhteşem rol yeteneği ile izleyicilerinin başını döndürmeyi başarıyor. Yalnızca güzelliğiyle değil, farklı rolleri başarıyla üstlenmesi sayesinde de ön plana çıkan başarılı oyuncu mütevazi karakteriyle de kendinden sıkça söz ettiriyor.

6 Temmuz 1980 yılında Fransa’da doğan başarılı oyuncunun kökenleri İsveç bir anneden ve Cezayirli bir babadan geliyor. Dolayısıyla kendisi de röportajlarında İsveç, Fransız, Cezayirli ve hatta Türk kanı taşıdığını bu sebeple aslında Dünya insanı olduğunu ve kendini her yere ait hissettiğini belirtiyor. yahudi olarak yetiştirilse de dini inançlar konusunda nötr bir görüşe sahip olan Green, filmlerinde canlandırdığı sıradışı karakterlerin aksine oldukça sıradan zevkleri olan bir kadın olduğunu dile getiriyor.

Oyunculuk hayatına başladığında ailesinden ilk etapta pek destek alamayan Eva Green’in oyunculuğu ve hatta yıllar içerisinde seçtiği roller bu durumdan oldukça etkileniyor. Çoğunlukla canlandırdığı şeytani ve fantastik tiplemelerin ise kendisi için bir sığınma aracı olduğunu, kendisini mutsuz eden duygularla ancak bu şekilde baş edebildiğini söylüyor.

Bir Bertolucci filmi olan the Dreamers filminde ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren ve aynı zamanda filmin müziklerini de besteleyen Eva Green, yalnızca oyunculukta değil müzik alanında da yetenekli olduğunu gösteriyor. Özellikle klasik müziğe düşkün olan, piano ve flüt çalabilen güzel oyuncu; bazı filmlerindeki cesur sahneleriyle de bazı kesimler tarafından eleştiri alsa da normal hayatta utangaç bir yapısı olduğunu fakat senaryonun gerekliliklerini yerine getirirken farklı bir ruh haline büründüğünü belirtiyor.

Rol aldığı birçok filminin yanı sıra gotik ve ürkütücü yapısıyla oldukça başarılı bir profil çizen dizi Penny Dreadful dizisinin başrol oyuncularından olan Eva Green, aynı zamanda Dünya’nın en çekici kadınlar listesinde de ilk sıralarda yer alıyor. Her geçen gün oyunculuk yeteneğinin üzerine bir şeyler koyan ve bunu rol aldığı karakterlerine yansıtmayı başaran Green’in aynı zamanda kendisiyle tamamen zıt bir karakterde olan bir ikiz kız kardeşi de bulunuyor.

Eva Green Filmleri :

 1. 2003 The Dreamers – Isabelle
 2. 2004 Arsène Lupin – Clarisse de Dreux-Soubise
 3. 2005 Cennetin Krallığı (Kingdom of Heaven) – Sibylla
 4. 2006 Casino Royale –  Vesper Lynd
 5. 2007 Altın Pusula (The Golden Compass) – Serafina Pekkala
 6. 2008 Franklyn – Emilia
 7. 2009 Cracks – Miss G
 8. 2010 Womb – Rebecca
 9. 2011 Camelot – Morgan ( Dizi, 10 bölüm)
 10. 2011 Yeryüzündeki Son Aşk – Susan
 11. 2012 Dark Shadows – Angelique Bouchard
 12. 2014 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi (300: Rise of an Empire) –  Artemisia
 13. 2014 White Bird in a Blizzard – Eve
 14. 2014 Sin City: A Dame to Kill For – Ava Lord
 15. 2014 The Salvation – Madelaine
 16. 2014 Penny Dreadful – Vanessa Ives (Dizi, 8 bölüm)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu