Alışveriş Rehberi

Ev için Karaoke Seti: Nasıl Seçilir, Neler Gerekli?

instagram takipçi hilesi

karaoke seti

Ev için karaoke ekipmanlarının seçimi ve kurulumu – belli bir bilgi ve ciddi bir yaklaşım gerektiren bir süreçtir.

Şarkı söylemeyi sevenler, ev için karaoke sisteminin satın alınmasıyla sınırlı olmayacağını anlamalıdır.

Metinde sizlere evde karaoke için neye ihtiyacınız olduğunu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız.

 

2 2

Mekan

Ekipman satın almadan önce, ev karaoke setinizi tam olarak nereye kurmak istediğinizi düşünmeniz gerekecek.

Çoğu durum mekana bağlıdır – her şeyden önce ses ekipmanı seçimidir.

Karaoke seti için yeterli bir alan ayarlayın.

Karaoke seti kurmak için iyi akustiğe sahip geniş bir oda seçin. Karaoke ekipmanının güvenli çalışması için evinizdeki elektrik kablolarının iyi çalıştığından emin olun. Ayrıca, karaoke sisteminin çalışması için kablolu veya kablosuz internet erişimine ihtiyacınız olacaktır.

3 2

Karaoke-sistemi

Ekipman seçiminin diğer tüm süreci, karaoke sisteminize bağlı olacaktır. Profesyonel bir karaoke sistemi seçerek, mükemmel sonuçlar elde etme ve evde tüm aile için yüksek kaliteli modern karaoke sahip olma fırsatı elde edersiniz. Profesyonel karaoke sistemi – evinizdeki karaoke kompleksindeki ana bağlantıdır. Bu cihazın birincil görevi, karaoke dosyalarının veritabanını depolamak ve bunları oynatmaktır. Karaoke sistemlerinin türlerinden zaten bahsetmiştik ve profesyonel ürünü seçtiyseniz buna uygun mikrofonları, ses ve video ekipmanlarını seçmelisiniz. Sadece yüksek kaliteli akustik ve mikrofonlar ile karaoke sisteminiz mükemmel ses verecektir.

 

Şu anda en iyi seçim, ev için EVOBOX plus karaoke sistemleri serisidir.

Temel avantajları belirtelim:

 

  • Altı renk

4 2

5 2

  • Havacılık kasası

  • Profesyonel karaoke ekipmanları

6 2
7 3
  • Stüdyo kalitesinde fonogramlar

  • 4K’da görüntü

8 2
9 2
  • 80.000’den fazla karaoke şarkısı

  • Fonogramların uygun satın alma fırsatı

10 2
11 1

    Birçok çeşitler: Basic, Plus ve Premium

 

Ayrıca EVOBOX, çocuklu aileler için önemli bir özelliği olan güçlü ve güvenilir bir ebeveyn kontrol işlevine sahiptir.

Karaoke sistemi, küçük çocuklar için istenmeyen içerikleri gizlemenizi sağlar. Çocukların dinlememeleri gereken şarkıları çalamayacaklarına dair tam bir güven içinde karaoke ile baş başa bırakabilirsiniz.

Ses ekipmanı

Ev için karaoke setinizdeki  sesten sorumlu olabilecek birçok cihaz mevcuttur. Ses ekipmanı seçerken mekanın parametrelerine ve kaliteye dikkat etmelisiniz. Karaokeniz için stereo Hi-Fi veya Hi-End ev sinemalarını kullanabilirsiniz. Ancak, ev sinema sistemi, ses performansı için uygun olmayıp, öncelikle müzik dinlemesi için bir cihaz nedeniyle iyi bir karaoke sesi elde etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Evinizde karaoke için en iyi seçenek, bir SoundBar ve Subwoofer’dan oluşan, Studio Evolution’ın uygun fiyatlı bir ses sistemi olan EvoSound’dur.

Karaoke için özel olarak tasarlanmıştır. Arka fonogramların ve sesinizin mükemmel çıkmasını sağlar.

Hoparlörlerinizi duvara yakın monte etmeyip, en iyi sonucu elde edene kadar akustik sisteminizi farklı yerlerde deneyerek yerleştirin. Ekolayzer yardımıyla EvoSound’u yardım almadan, odanızın akustik özelliklerine göre ayarlayabilirsiniz. Müzik ve filmler de bu ses sistemiyle harika ses verecektir.

Başka bir modern ve şık ev ses sistemi – EvoSound Sphere’dir. Toplam 390 watt güce sahip olan, iki hoparlör ve bir subwoofer’dan oluşan Studio Evolution’ın güçlü bir stereo sistemidir. Ayrıca, True-stereo ve karaoke entegrasyona ek olarak, sistem zemin standları veya duvar montajları ile desteklenebilir.

12 1

Video ekipmanı

Ev için profesyonel karaoke sistemlerine bağlanmak için bir monitör, TV ve hatta bir projektör kullanabilirsiniz. Evolution ev karaoke sistemleri Full HD ve 4K çözünürlüğü desteklediğinden, video oynatma için uygun özelliklere sahip cihazları seçmelisiniz.

4K destekli monitörler ve ekranlar, yüksek çözünürlüğün tüm avantajlarını iletebilir:

ayrıntılı kalitede arka plana görüntüleri koyun, karaokeye net ve okunaklı alt yazılara eşlik edin.

13

Mikrofonlar

Mikrofon seçimi –  ev için karaoke seti oluşturmanın en önemli aşamalarından biridir. Ses iletiminin doğruluğunu ve sesinizin kaliteli çıkmasını, mikrofonun tipi ve modeline bağlıdır. Hem kablolu ses mikrofonlarını hem de radyo mikrofonlarını kullanabilirsiniz. Klasik kablolu vokal mikrofonları, profesyonel karaoke sistemleriyle birlikte mükemmel ses kalitesini sağlar. Şarkı söylemenizi ve özgürce hareket etmenizi engelleyen kabloları hesaba katmazsanız, bu tür mikrofonların şarj edilmesine ihtiyaç duyulmaz ve kullanımı oldukça uygundur.

Kablosuz mikrofon sistemi, geleneksel kablolu mikrofonlara harika bir alternatiftir. Yüksek kaliteli radyo mikrofonları uzun zamandır ev karaoke kullanan sevenler arasında popüler olmuştur. Dijital kablosuz mikrofonlar son derece hassastır, parazit önleyicidir ve geniş bir frekans yanıtına sahiptir. Örneğin, Studio Evolution’ın markalı kablosuz mikrofonları, vokaller için özel olarak tasarlanmıştır ve dijital teknoloji sayesinde, ses sinyali gecikmesini, bozulmasını ve performans sırasındaki herhangi bir rahatsızlığı sonsuza kadar unutmanıza olanak tanır.

SE • 200D dijital mikrofonların menzili – 40 metredir, herhangi bir ev partisi gerçekleştirmeniz için yeterli olacaktır. Böyle mikrofonların tam şarj edildikten sonra, 10 saatlik süreyle devamlı çalışabilmektedir. Mikrofonlardaki ve alıcıdaki ekranlar, kanalı, ses seviyesini ve şarj durumunu görmenizi sağlar. Mikrofon sistemleri, tüm karaoke ekipmanı setinizin uyumlu görünmesini sağlamak için kompakt ve zarif  bir şekilde tasarlanmıştır.

EVOBOX Plus’ı satın alarak mükemmel karaoke mikrofonlarını bulma derdinden kurtulursunuz. Bu karaoke sistemi, alıcısı sisteme entegre edilmiş iki kablosuz mikrofon ile birlikte gelir. Böylece, EVOBOX Plus  karaoke seti çok daha az yer kaplar ve EVOBOX Plus’ın fiyatı, farklı ekipmanlardan oluşan bir karaoke setinin maliyetinden daha düşüktür.

14

Yönetim

Ev karaoke sistemi –  karmaşık, çok bileşenlerden oluşan bir sistemdir, ancak onu yönetmesi hiç de zor değildir. Studio Evolution’dan karaoke sistemleri setinde, şarkıları kolayca aramanızı, gerekli tüm ayarları ayarlamanızı, performansınızı kaydetmenizi ve medya merkezinde film oynatmanızı sağlayan geniş ve kullanışlı bir uzaktan kumandayla birlikte gelir.

Studio Evolution ev sistemlerinizi yönetmek için özel uygulamalarımız EvoControl (iPad ve Android tabletler için) ve EvoNet (iPhone ve Android akıllı telefonlar için) de kullanabilirsiniz. Favori listenize şarkılar ekleyin, tek tıkla sesiniz için vokal efektlerini açın ve kendi karaoke partinizde keyifini çıkarın.

İlk bakışta, mükemmel bir profesyonel karaoke setini bir araya getirmek oldukça zordur, ancak ev için modern bir karaokenin bileşenlerinin her birinin satın alınmasına, kurulumuna ve ses kalitesine gereken özeni gösterirseniz – harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Ek tavsiyeye ihtiyacınız varsa, önerilerimiz için her zaman uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

15

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu