Beslenme ve Diyet
Trend

Etkili Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Nasıl Zayıflarım ?

instagram takipçi hilesi

Beslenme hakkında bilginiz tam olarak ne kadar? Bir diyete başlamadan önce istikrarlı olduğunuza inanıyor musunuz ? Eğer istikrarlıyım diyorsanız yarım kana diyetlere son verebilirsiniz. Diyetin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Diyet adını taşıyabilmesi için atacağınız adımlara dikkat etmeli ve uyguladığınız planı doğru bir şekilde yürütmeniz gerekir. Bu şekilde en ideal kiloya sahip olmuş olursunuz. Etkili zayıflama yöntemleri için sizin için bir kaç öneride  bulunacağız. O halde başlayalım…

Doğru Bir Şekilde Nasıl Zayıflarım ?

etkili zayıflama

İnsanların en çok takıldığı nokta istenmeyen kilolardan kurtulma yöntemleridir. Tam bir diyete başladıkları zaman bunu yarım bırakırlar ve irade zayıflığı bütün istediklerini o an için yok etmeye yeter. Eğer kendinize doğru bir şekilde nasıl zayıflarım sorularını sorup buna cevap veremiyorsanız muhakkak eksik düşüncelere sahipsiniz demektir.

İlk yapmanız gereken bu düşünce akışını değiştirmek olacak. Beynin sizden aldığı doğru sinyale ihtiyacı bulunmaktadır. Bunun doğru bir şekilde düşünce akışı ile sağlarsanız beynin aldığı sinyal vücudun mekanizmasını da ele alarak yapılandıracak. Etkili zayıflamada kural,doğru düşünme sanatını geliştirmektir. Bunu başarırsanız zaten istediğiniz ideal kiloya ulaşmış olursunuz. İlk önce beyninizi terbiye edin ve yemek ataklarını gerçekleştirmesine izin vermeyiniz. Sağlıklı düşünceler ile zayıflama planları en etkili sonucu sizlere sunacaktır.

Sevdiğiniz Yemekleri Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü ?

kolol

Her insanın vazgeçemediği besinler vardır. Bunlardan kolay kolay vazgeçmek istemezler. Tadını çıkartarak yediğiniz besinlerden hemen vazgeç sizi ancak mutsuz eder. Hem mutlu olup hemde sevdiğiniz besinleri yemeniz mümkündür. Bunun için dozunda hareket etmeniz gerekir.

Mesela kahvaltı yaparken yumurtayı haşlanmış olarak 1 adet tercih edin. Ekmeğin kepekli olmasına dikkat edin. Bu kadar düşük kalorisi olan kahvaltıda kendinizi ödüllendirerek en sevdiğiniz peynirden 2 büyük dilim yiyin. Bir bardak taze sıkılmış meyve suyu ile günü kurtarabilir fazla kaloriye mahkum olmayabilirsiniz. Bu seçeneklerde her gün bu sistemi değiştirin. Bazen zeytine odaklı beslenin. Fakat zeytin yerken 5 adeti geçmemesine özen gösteriniz.Haftada bir kere kızartılmış yumurtayı ekmeğinize bandıra bandıra yemenizde hiç bir sakınca yoktur.Siyah çay içiyorsanız az şekerli tercih ediniz.

Etkili Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir ?

sfsff

  • Kahvaltının keyfini çıkartarak planlı ve az kalorili besinleri tercih etmek gerekir.
  •  Her gün 1 bardak sevdiğiniz meyve suyunu tüketmeniz önerilir.
  • Sofranızı çeşitlendirerek az kalorili gıdalardan tatmanız önerilir.
  • Öğle saatlerinde yemek tercihi yerine meyve tüketmeniz ve spor yapmanız önerilir.
  • Sabah uyandığınızda hemen kahvaltıya oturmadan ısınma hareketleri ve egzersiz yapmanız tavsiye edilir.
  •  Ara öğünleri değerlendirirken bazı besinlere hayır demeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekir.
  • Diyetlerde tatlı her ne kadar yasak olsa da siz bunu az kalorili ve bir dilim olarak tükettiğiniz zaman kilo almayacak aynı zamanda tatlının keyfini çıkartmış olursunuz. Kahvaltıda eğer yüksek kolesterolünüz var ise yumurta yemeyi tercih etmemelisiniz
  •  Su içme alışkanlığını düzenli bir şekilde karşılayarak fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.
  • Yağ yakan meyve ve bitki çaylarına öncelik veriniz. Etkili zayıflamanın püf noktaları,dikkatli ve tutumlu davranmaktır.Sağlıklı günler dileği ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu