Bilim ve Teknoloji

Etkileşimli İçerik Nedir?

instagram takipçi hilesi

Etkileşimli içerik, kullanıcıların aktif katılımını gerektiren ve arzulanan bir işlemi yapmalarını teşvik eden bir içerik biçimidir. Bu eylemler daha fazla bilgi açığa çıkarmak, daha fazla güncelleme için e-postasını göndermek veya bir teste katılmak için tıklamak kadar basit olabilir.

Bunu, bir makaleyi okuyan, bir podcast dinleyen veya bir video izleyen diğer içerik türleriyle karşılaştırın. Etkileşimli içerikle pasif olarak okumak, dinlemek veya izlemek yerine, kullanıcıların içeriğe karşı daha aktif olmaları gerekir. Eylemleri için ödül olarak, gerçekten ilgili oldukları hiper alakalı sonuçlar ve geri bildirimler alıyorlar.

etkileşimli içerik 1

Etkileşimli içerik, pazarlamacılara, hedef kitlelerine içgörü kazandıran ve faydalı bilgiler sağlayan kalite deneyimleriyle aktif olarak bağlantı kurmalarını sağlar. Seyirci, dinamik, iki yönlü bir deneyimin ayrılmaz bir parçası haline gelir. İçerik tüketicilerinin artan taleplerini karşılamak için, günümüzde akıllı işletmeler, pazar genelinde etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için içerik pazarlamasındaki etkileşimi giderek daha fazla kullanıyor.

Etkileşimli İçerik Türleri

Etkileşimli içeriği ve neden ihtiyaç duyduğunuzu anlamak için, çeşitli türlere ve etkileşimli içeriklerin ortamına göz atmalısınız. Elbette, aşağıdaki liste etkileşimli içeriğin olası tüm örneklerini listelemez. Katılımcının veya izleyicinin aktif katılımını gerektiren herhangi bir şey etkileşimli içerik olarak kategorize edilebilir.

Daha yaygın olan etkileşimli içerik örneklerinden bazıları şunlardır;

Quizler

Birçok üst düzey içerik pazarlama ajansı, izleyicilerle iletişim kurarken sınavlardan yararlanır. Akıllı pazarlamacılar, sınavların kullanımının her zaman hedef kitlenizin içeriğinize aktif olarak katılmalarını istediğinizde işe yaradığını öğrenmişlerdir. Testin sonucu, en alakalı sonraki içerikleri önermek için çok yararlı olabilir.

Bir web sitesi tarafından yapılan bir araştırma, sınavların %80 tamamlama oranına sahip olduğunu gösterdi. Kısa sınavları içeriğinize dahil ettiğinizde, tamamlama ve katılım oranınız çok daha yüksek olacaktır.

etkileşimli içerik 2

Anketler

Neredeyse tümü, pazarlamanın bir noktasında anket ve anketlerden faydalanmadığı sürece, tüm büyük içerik pazarlama web sitelerine bir göz atın. Anket kullanımı, hem yaratıcı hem de kullanıcı için çok çeşitli ihtiyaçları karşılamak için harika bir yoldur. Bir anket ile, bir işletme beklentisini daha iyi anlayabilir ve davranışını ve neye ihtiyacı olduğunu öğrenebilir.

Belki de, anketlerin son yıllarda çok popüler olmasının tek nedeni, onları izleyicilerinizle etkileşime girmek, etkileşimde bulunmak ve sohbet etmek için basit ve etkili bir şekilde kullanabilmenizdir.

Değerlendirmeler

Değerlendirmeler son yıllarda çok popüler hale geliyor. Bir işletmenin bir potansiyel müşterinin kişiliği hakkında fikir edinmek için kullanabileceği harika bir araçtır. Ayrıca, akıllı bir işletme, bir gereksinimi tanımlamak, şirketlerini kıyaslama ölçütleriyle karşılaştırmak ve diğer kendi kendine tanı türlerini tamamlamak için bu tür etkileşimli içeriği kullanabilir.

etkileşimli içerik 3

Hesap

Kredi mi arıyorsunuz ve uygun olup olmadığınızı bilmek ister misiniz? Öğrenmek için aşağıdaki formu doldurun. Bu, hepimizin karşılaştığı ve yaratıcıların istediği gibi etkileşime girdiği bir şeydir. Ziyaretçinin sonuç hakkında açıklandığı yere kadar katılımını sağlamak, pratikte en ucuz etkileşimli içerik aracıdır. Bu formlar ve hesap makineleri, bankalar ve para ödünç veren web siteleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır ve en ucuzudur. Hedeflerine ulaşmak için yeterli veri toplarlar ve satış yapan politika ve paketler hazırlarlar.

CEO’ları ve üst düzey yönetici yöneticileri memnun etmek için en uygun seçimdir. Para konuşurken, birçok insanın ilgisini çekmeye mecbur kalırsın. Hesap makineleri tamamen para ile ilgilidir ve izleyicilerinizi çekmek ve eğitmek için yaratıcı bir şekilde kullanılabilir.

Yarışmalar

Bu, en eski etkileşimli içerik türlerinden biridir. İnsanların yarışmalara katılmak için bağlanması zordur. Akıllı pazarlamacılar, katılımı artırmak, değer sunmak ve faydalı potansiyel müşterilerin verilerini almak için yarışmalardan giderek daha fazla yararlanıyor. Benzer şekilde, yarışmalarla, özgün ve ilgi çekici kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler üretebilirsiniz.

Etkileşimli Video

İnteraktif video içerikleri son günlerde popüler hale geliyor. Muazzam katılım ve dönüşümle övünüyorlar. Bunun nedeni, izleyicilerin yalnızca bu videoları izlemesinin yanı sıra, harekete geçirici arama kaplamalarını tıklayıp, kaydırabiliyor ve ilgisini çekebiliyor olmasıdır.

Tanıtım videolarına etkileşimi dahil ettiğinizde, bir dönüşüm makinesine dönüştürebilirsiniz. Bu videolar, istediğiniz bir mesajı doğru hedef kitleye güçlü bir şekilde iletmenizi sağlar. Bu genellikle satın alma olasılığı yüksek olan daha eğitimli ve ilgili bir kitleye yol açar.

etkileşimli içerik 4

Etkileşimli Infografikler

İnfografikler genellikle görsel olarak çekici bir şekilde sıkıcı bir bilgi sunar. Kapak döşemeleri, gömülü sorular, esnek kullanıcı yolları ve daha fazlasıyla infografikler oluşturabilirsiniz. Belki de, infografikler kullanmanın en büyük yararlarından biri, kullanıcının dikkatini çekmeye devam ederken bilgilerinizi hızlı bir şekilde özetleyebilme yeteneğidir.

İnfografikler , en paylaşılabilir ve ilgi çekici içerik biçimleridir. Oluşturulma şekilleri, temel ideolojiyi kısa sürede okumayı ve anlamayı ilginçleştirir. Dikkat çekmek ve okuyucular arasında merak uyandırmak için bir sonraki kısmı ortaya çıkarmak için tıklamaları veya kaydırmaları gerekir. Akıllıca kullanılırsa, etkileşimli bir infografik geri bağlantıları iyileştirebilir ve kalma süresi düşme hemen çıkma oranını artıracaktır.

Etkileşimli İçerik Nedir? ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu