Erkeklerin Sevmediği 10 Kadın Davranışı!

Erkeklerin Sevmediği Kadın Davranışları Neler?

instagram takipçi hilesi

Bir önce ki yazımda “kadınların erkeklerde sevmediği 10 davranış” nelerdir sorusuna yanıt vermiştim. Erkeklerin de ”Sanki bizim kadınlarda sevmediğimiz özellikler yok mu?” dediğini duyar gibi olduğum için hemen bu konuda da kadınları aydınlatmak istedim. Kadınların ve erkeklerin bilerek ya da bilmeyerek yapmış olduğu davranışlar, karşı cinste neler uyandırıyor gelin hep birlikte bakalım, öğrenelim, kendimizin ve davranışlarımızın hep birlikte farkına varalım. İşte Erkeklerin Sevmediği Kadın Davranışları:

Erkeklerin Sevmediği 10 Kadın Davranışı Nelerdir?

1. Kıskanmak

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari kiskanclik

Tabii ki erkekler de kadınlar gibi kıskanılmaktan hoşlanırlar. Ama her zaman olduğu gibi dozu iyi ayarlanmış olan kıskançlıktan bahsediyorum. Seven insan kıskanır konusuna kendi adıma katılıyorum fakat eğer çok aşırıysa bu durum, sevdiğiniz adamın anında sizden uzaklaşmasına sebep olacaktır.

2. Küfür etmek ve Argo konuşmak

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari kufuretmek kabadavranmak

Bir kadın erkekler için zarafetin ve kibarlığın temsilcisidir. Çoğu erkek argo konuşan ve kaba olan bir kadından hoşlanmaz. Bu konuda çok ısrarcı olmaya devam ederseniz çok net kaybedersiniz.

3. Aşırı Makyaj

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari asiri makyaj

Erkekler, bakımlı kadınları severler evet ama güzelliklerini doğallıktan alan bir bakım isterler bayanlarda. Gereksiz sürülmüş olan allıklar, aşırıya kaçan kırmızı rujlar ,çok kalın sürülmüş eyeliner da erkeklere çok fazla itici gelmektedir.

Fondöten ise erkeklerle aranıza mesafe koyduğunuz bir duvardır onlara göre. O yüzden çok fazla abartmadan ve erkeklerin dikkatini çekmeden makyaj yapmak, kadınlar için erkek ilişkilerinde en önemli püf noktalardan biridir diyelim.

4. Başka Hayatlara Özenti

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari ozenti

Hepimiz insanız elbette ki kendimize rol model seçtiğimiz bazı insanlar ve hayatlar olacaktır. Ama içinde bulunduğunuz durumdan da şikayetçi olarak sevdiğiniz adamı sürekli bu konuda sık boğaz ederseniz üzgünüm ama hem kendinizi hem de sevdiğiniz adamı kaybedersiniz.

5. Çocuk gibi davranmak ve konuşmak

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari cocuk gibi davranmak

Erkeklerin Sevmediği Kadın Davranışlarından biri olan bu durum, özellikle yaş olarak belli bir olgunluğa ulaşmış kadınların kendilerini bu gibi davranışların içerisinde sevimli buldukları yanılgısıdır. Erkeklerin asla hoşlanmadığı durumlardır bunlar.

6. Trip Atmak

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari trip atmak

Bu madde her ne kadar size klişe gibi gelse de doğru. Erkekler olur olmaz yerde, olduk olmadık konularda sürekli trip atan, kendisine tavır alan kadınlardan maalesef hoşlanmıyor. Trip atmak yerine yapılması gereken en akıllıca davranış karşılıklı konuşarak sorunların üstesinden gelmek olabilir.

7. Kadınların sürekli geçmişten bahsetmesi

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari gecmise takilmak

Kadınların hafızası erkeklere oranla daha kuvvetlidir ve hiç bir şeyi kolay kolay unutmazlar. Yaşanılan kötü olaylar ya da durumlar kadınların hafızasında daha fazla yer edinebiliyor. Bu durum kadınları kindarlığa kadar sürüklüyor.

Yaşanılan en ufak bir tartışmada bile eski olayları gündeme getirmek kadınlar için kaçınılmaz. Ama erkekler bu durumdan oldukça rahatsız oluyorlar. Erkeklere göre bu durum ‘aynı yemeği ısıtıp ısıtıp önlerine getirmek’ le eşdeğer. İkili ilişkilerde yapılması gereken çözüm odaklı olmak ve her iki tarafında eşit derecede mutlu olmasıdır.

8. İlk adımı erkeklerden beklemek

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari ilk adim

”İlk adımı erkekler atar” algımızı artık kırsak mı? Kadınlar nasıl sevildiklerini duymaktan, ilgi görmekten, mesaj atılmasından, aranmaktan hoşnutsa aynı durum erkekler için de geçerlidir. Bir insan seviyorsa kadını erkeği yoktur. Kim daha önce mutlu olmak istiyorsa ilk adımı o atsın.

9. Sürekli Soru Sormak

kiskanc cift kavga ediyor min

Bu sorular hele de ‘sence ben güzel miyim’ diye başlıyorsa eyvah eyvah diyelim. Erkekler çok fazla soru soran kadınlardan kesinlikle hoşlanmıyor. O yüzden Erkeklerin Sevmediği Kadın Davranışları listemizde yer almaya hak kazandı. Kendinizi erkeklerin yerine koyun lütfen siz olsanız böyle bir soruya yeterince dürüst davranabilir miydiniz?

10. Fazla dekolte ve kendini ön plana atacak kıyafet seçimi

erkeklerin sevmedigi kadin davranislari dekolte

Erkeklerin Sevmediği 10 Kadın Davranışı listemizin sonuncusuna geldik.

Bence bu çoğu erkekte şu algıyı yaratıyor: Kadınların kendilerinde eksik olarak gördükleri şeyleri aşırı dekolte ve ön plana çıkarak tamamlama çabası.! Erkekler aitlik duygusunu sever herkesin sizde görmediği şeyleri görmek, o duyguları ortaya çıkarmak onlar için eşsiz olandır. Abartmaya gerek yok kendimize yakışan parçaları giyelim yeter.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu