Erin Moriarty Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Erin Moriarty
Tam adı: Erin Moriarty
Doğum tarihi: 24 Haziran 1994
Doğum yeri: New York, ABD
Boyu: 1,68 cm
Burcu: Yengeç
Ailesi: 
Eşi: –
Çocuk (ları): 
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2005’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Erin Moriarty Kimdir? Erin Moriarty, Amerikalı bir aktristir ve en çok ‘True Detective‘ ve ‘One Life to Live‘ gibi dizilerde rol alması ile tanınır. New York’ta doğup büyüyen Moriarty, çocukluğundan beri oyunculuk yapmak istiyordu. Ailesinden büyük destek alan Erin liseden mezun olduktan sonra oyunculuğa atıldı.

Oyunculuğa ilk çıkışını ise 2010 yılında ‘One Life to Live‘ adlı uzun süredir devam eden pembe dizide yardımcı bir rol ile yaptı. 2012 yılında, aktör Vince Vaughn‘un kızının yardımcı rolünü oynadığı ‘The Watch‘ ile ilk filmini yaparak büyük film atılımını gerçekleştirdi. Daha sonra ‘Red Widow‘ ve ‘Jessica Jones‘ gibi popüler dizilerde yardımcı rollerde oynadı. Aynı zamanda büyük bir eleştirel ve ticari başarı elde eden ‘True Detective‘ filminde de yer aldı.

Ayrıca Erin, ‘Kaptan Fantastik‘ ve ‘Karanlıktan Sonra‘ gibi filmlerde yardımcı roller oynadı. Eleştirmenlerce ve ticari olarak beğenilen ‘Blood Father‘ filminde Mel Gibson‘ın kızını canlandırdı. Son olarak ‘Bir Fakir’in Olağanüstü Yolculuğu‘ filminde rol aldı. Ve Erin ‘The Boys‘ web dizisinde ‘Starlight‘ adlı bir süper kahraman olarak yer alıyor.

Erin Moriarty, 24 Haziran 1994 tarihinde New York’ta doğdu. Erin ebeveynlerinin “şık insanlar” olduğuna inanıyor. Özel hayatını ise gizli tutmayı başardı. Moriarty yaramaz bir çocukmuş ve meraklı bir çocuk olduğu için de sık sık başı belaya girerdi.

Çocukluğundan beri oyuncu olmak istiyordu ama liseden mezun olunca ciddi bir şekilde bu işe girişti. Erin mezuniyetinin ardından üniversiteye gitme fikrinden vazgeçti ve şansını oyunculukta denemeye karar verdi. Daha sonra ise Los Angeles’a taşındı. Los Angeles’a indikten hemen sonra oyunculuk için iyi işler almaya başladığı için pişman olmadı.

Erin Moriarty Kariyeri

2010 yılında uzun süredir devam eden ‘One Life to Live‘ adlı pembe dizide yardımcı bir rol ile oyunculuk kariyerine başladı. Erin operada ‘Whitney Bennett‘ adlı genç bir kızın rolünü denedi. O zamanlar Los Angeles’a yeni yerleşmişti ve henüz 16 yaşındaydı.

Kariyerinin sorunsuz başlangıcı 2011 yılında ‘Law & Order: Special Victims Unit‘ başlıklı polisiye dizide konuk rolü ile devam etti. ‘Uçuş‘ başlıklı bölümlerinden birinde oynadı.

2012 yılında Ben Stiller ve Jonah Hill gibi önemli isimlerin rol aldığı bilim kurgu komedisi olan ‘The Watch‘ta ‘Chelsea McAllister‘ yardımcı rolü ile sinemaya adım attı. Ve film ticari bir başarısızlık ve kritik bir felaketti.

2013 yılında bağımsız drama filmi olan ‘Yazın Kralları‘nda yardımcı rolde yer aldı. Filmde ‘Kelly‘ karakterine hayat verdi. Film prömiyerini prestijli ‘Sundance Film Festivali‘nde yaptı. Film başarılı olmasına rağmen, gişede bir başarısızlık oldu.

İlk büyük çıkışını 2013 yılında ‘Red Widow‘ adlı drama dizisinde ‘Natalie Walraven‘ oynamak için işe alındığında yaptı. Dizinin ilk sezonu kötü eleştiriler aldı ve maalesef dizi sekiz bölümden sonra iptal edildi.

O zamana kadar Erin, onun yaşındaki genç bir aktör için özgeçmişi üzerinde önemli bir çalışmaya sahipti. 2014 yılında psikolojik gerilim filmi olan ‘After the Dark‘ta kilit rollerden birini aldı. Erin filmi ‘Vivian‘ adında bir zoologu canlandırdı. Film birçok film festivalinde ödül kazanmıştı. Ancak film ticari başarı elde etmeyi başaramadı.

2014 yılı yapımı ‘True Detective‘ filmi Erin için bir başka büyük çıkış oldu. Dizide Erin Woody Harrelson‘ın kızı olarak yer aldı. Dizinin sadece üç bölümünde ‘Audrey Hart‘ olarak görünmesine rağmen Erin, büyük kritik ve ticari başarısı kariyerinde ona yardımcı oldu. 2015 yılında Moriarty, ‘Netflix‘ dizisi ‘Jessica Jones‘un ana karakterlerinden biri olan ‘Umut Shlottman‘ olarak göründü. Dizi büyük ticari başarı elde etmesine rağmen, üç sezonun ardından iptal edildi.

2016 yılında Fransız-Amerikan suç gerilim filmi olan ‘Blood Father‘da kariyerinin ilk başrolünde yer aldı. Filmde Mel Gibson‘ın babası olduğu başrolde yer aldı. Film kritik bir başarıydı, fakat gişede bir iz bırakmadı. Aynı yıl, ‘Kaptan Fantastik‘ filminde Moriarty, ‘Claire McCune‘ karakterini canlandırdı. Komedi-dram filmi, ‘Sundance Film Festivali‘nde ve ‘Cannes Film Festivali‘nde büyük bir tepki aldı. Ama aynı zamanda gişede de başarılı oldu.

2018 yılında ‘The Miracle Season‘ adlı dramada başrol olan ‘Kellie Fliehler‘i canlandırdı. Yaklaşık 1 milyon dolar gibi düşük bir bütçe ile çekilen film, bütçesinin 10 katı gişe hasılatı elde etti.

Aynı yıl Moriarty, ‘Fakir’in Olağanüstü Yolculuğu‘ filminde Hintli aktör Dhanush ile birlikte rol aldı. Fransız macera-komedi filmi, film festivallerinde beğeni topladı ama maalesef gişede başarısız oldu. 2018 yılında bağımsız film ‘Driven‘da ‘Katie Connors‘u oynadı ve ardından korku-gerilim filmi olan ‘Monster Party‘de destekleyici bir rol oynadı.

Erin Moriarty Özel Hayatı

Erin Moriarty, hayatını gizli bir şekilde sürdürmekte ve medya ile özel hayatı hakkında hiçbir şey paylaşmamaktadır.

Bir keresinde Moriarty, çalışmalarının büyük bir hayranı olduğu için Terrence Malick ve Coen Brothers ile çalışmak istediğini belirtti. Erin sık sık evini özler ve ne zaman vakit bulsa New York’taki anne babasını ziyaret eder.

Erin Moriarty Filmleri

 1. 2012 The Watch / Chelsea McAllister
 2. 2013 The Kings of Summer / Kelly
 3. 2014 After the Dark / Vivian
 4. 2016 Kan Bağı / Lydia Link
 5. 2016 Kaptan Fantastik / Claire McCune
 6. 2016 Within / Hannah Alexander
 7. 2017 Kong: Kafatası Adası / Bar Misafiri
 8. 2018 The Miracle Season / Kelley Fliehler
 9. 2018 The Extraordinary Journey of the Fakir / Marie Rivière
 10. 2018 Driven / Katy Connors
 11. 2018 Monster Party / Alexis Dawson

Erin Moriarty Tv Dizileri

 1. 2010 One Life to Live / Whitney Bennett
 2. 2011 Law & Order: Special Victims Unit / Dru
 3. 2013 Red Widow / Natalie Walraven
 4. 2014 True Detective / Audrey Hart
 5. 2015 Jessica Jones / Hope Shlottman
 6. 2019–günümüz The Boys

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu