Yerli Erkek Ünlüler

Erdoğan Bayraktar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

erdogan bayraktar 1
Tam adı: Erdoğan Bayraktar
Doğum tarihi: 10 Ekim 1948
Doğum yeri: Of, Trabzon, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Terazi
Ailesi: Ahmet Hamdi Bayraktar (Babası), Hanifa Bayraktar (Annesi)
Eşi: Emine Bayraktar (1974)
Çocuk (ları): Abdullah Oğuz Bayraktar, Sema Bayraktar
Mesleği: Mühendis, Bürokrat, Siyasetçi
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Erdoğan Bayraktar Kimdir? Erdoğan Bayraktar, mühendis, bürokrat ve siyasetçidir.

Erdoğan Bayraktar, 10 Ekim 1948 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır.

İlkokul eğitimini Of’un Gürpınar köyünde okudu. Babası vefat edince ortaokulu Of’ta bitirdi. Daha sonra Trabzon, İzmir ve Samsun’da akrabalarının yanında kaldı. Lise eğitimini Trabzon Sanat Enstitüsü‘nde başladı. İstanbul Sultanahmet Meslek Lisesinde bitirdi. Pertevniyal Lisesi‘nde fark kalan derslerini geçti. Pek çok işte çalıştı. Üniversite eğitimini İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü‘nde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Anabilim Dalı‘nda yüksek lisans yaptı. Konusu “Metropol Şehirlerde Alternatif Yerleşim Bilimleri” konusu idi. Bükreş Üniversitesi’nde İnşaat Sözleşmeleri konusunda tez yazdı.

1973 ve 1994 seneleri arasında müteahhitlik yaptı. 3 Bin konut, işyeri ve ofis inşa etti. 1977 ve 1979 yılları arasında askerlik görevini yaptı. 1989 ve 1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Eminönü Belediyesi‘nde Meclis Üyeliği yaptı. Aynı zamanda İBB‘de Genel Müdürlük de yaptı.

Erdoğan Bayraktar, 1999 ve 2000 yılları arasında ABD’de İnşaat Teknolojileri ve Yabancı Dil eğitimleri aldı. Avrupa’da düzenlenen pek çok seminer ve toplantıya katıldı. 2000 ve 2001 seneleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi‘nde Metropol İmar A.Ş’de Genel Müdürlük görevini icra etti.

2002 yılının Aralık ve 2011 yılının Mart ayları arasında TOKİ ve Emlak Konut başkanlığı yaptı. TOKİ Başkanlığına dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından getirildi fakat Cumhurbaşkanı Ahmet Nejdet Sezer tarafından onay almadı. Bu görevi vekaleten yaptı. Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı olunca resmi olarak atandı. Pek çok üniversitede dersler verdi.

2011 yılının Mart ayında milletvekili olabilmek için görevinden istifa etti. 12 Haziran 2011 seçimlerinde AKP Trabzon Milletvekili oldu. Bir süre sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. 17-25 Aralık soruşturmaları sırasında istifa etti. Dosyasında ne varsa hepsinin doğru olduğunu belirti.

Bayraktar, 1974 senesinde Emine Hanım ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Abdullah Oğuz Bayraktar ve Sema Bayraktar isimlerinde iki çocuğu dünyaya geldi.

Erdoğan Bayraktar’ın Kaleme Aldığı Kitaplar

  1. 2006 – Gecekondu ve Kentsel Yenileme
  2. 2007 – Bir İnsanlık Hakkı: Konut

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu