Yerli Erkek Ünlüler

Erbatur Ergenekon

Erbatur Ergenekon kimdir?

instagram takipçi hilesi

Erbatur Ergenekon Kimdir Fotograflari 20
Tam adı: Erbatur Ergenekon
Doğum tarihi: 24 Haziran 1983
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:
Burcu: Yengeç
Eşi / Sevgilisi: Yok
Mesleği: Gazeteci Yazar, Sunucu
Aktif Yılları: 2007’den beri.
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Erbatur Ergenekon kimdir? Erbatur Ergenekon, TRT Spor kanalında dikkat çeken spor sunucularından ve gazeteci yazarlardan biridir.

Erbatur Ergenekon,  24 Haziran 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen İzmir’lidir. Eğitimini, Metin Aşıkoğlu ilkokulundan sonra, orta öğretimini MEVA Avni Akyol Kolejinde, daha sonrasında lise eğitimini de Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olarak,  MBA-Bilgi ve İnnovasyon Yönetimi üstüne yüksek lisans yaparak, eğitim hayatını tamamlamıştır.

Kariyeri

Kariyerine başlama noktası aynı zamanda da staj yapmasıyla başlamıştır. Stajını yaptığı TRT’de spor programı olan Stadyum ve Telelig’tir. Daha sonrasında yazılı medyada yani gazete, Milliyet ve Fanatik gazetelerinde staj görmüştür.

2007 yılında Oktay Karacan‘ın oluşturduğu HaberTürk spor ekibine dahil oldu. Burada çalıştığı sıralarda, Beşiktaş muhabirliği yaptı. Aynı zamanda da dış haberler editörü olarak da görev aldı. Daha sonrasında 24, sporblog, süper basket, F1 racing, Formula 1, Milliyet Formula 1 yazıları, TRT Spor ilk baskı programlarının sunuculuğunu yaptı.

Kendine has hayran kitlesini oluşturan Erbatur Ergenekon, özellikle NTV Spor’da yayınlanan Kırmızı Çizgi adlı programda, Mehmet Ayan ve Serdar Ali Çeliker ile birlikte, spor ile hayat konularını birbirine bağlayıp, anılarla ve hikayelerle dolu bir programın sunucu koltuğunda oturdu. Kendisi de aynı şekilde spor yorumları yapmayı ve sunmayı çok seviyordu ki, halen aynı tarzında devam etmektedir.

Bunların dışında kendi blog sitesinde blog yazıları da yazan Ergenekon, blogunda da yine spor yazılarını yazmaktadır. Kendisine bir röportajında sorulduğunda, en büyük keyfinin seyahat etmek olduğunu belirtmiş. Bununla birlikte yüzmeyi, basketbol oynamayı, PSP oynamayı, film izlemeyi, biyografi ve roman okumayı seviyormuş.

Çok tartışmalı, kavgalı, yüksek sesli spor programcılığı yerine, yumuşak sesle ilerleyen ve sporun içinde anıları, hayat hikayeleriyle buluşturup, futbol hakkında hiç ilgisi olmayanlara bile futbolu farklı şekilde anlatan bir sunucu, yorumcudur. Bu tarzıyla konuk olduğu veya sunuculuğunu yaptığı birçok programda, izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

Gelecek yıllarda çok kez adından bahsettirecek olan spor sunucusu, yorumcusu Erbatur Ergenekon, şuan için TRT Spor’da farklı programlarda sunuculuğuna devam etmektedir. Tabi ki aynı tarzı ve güzel yorumlarıyla.

Erbatur Ergenekon instagram hesabından yeni fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yukarıdaki instagram ikona basmanız olacak. Bununla birlikte aşağıda sizin için seçtiğim, fotoğraflarına ve videolarına da göz atabilirsiniz. Videolarında, yukarıda bahsetmek istediğim yorum tarzına hemen anlayacaksınız.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=hqGNyHU3T3A

https://www.youtube.com/watch?v=YfRE0lvBSSY

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu