Beslenme ve Diyet

Enerji Veren En Etkili 6 Yiyecek Nedir?

instagram takipçi hilesi

enerji 8

Tükettiğinizde çok kısa bir zaman dilimi içinde bedeninize enerji olarak alabileceğiniz besinler, gün içinde sahip olmamız gerekli olan enerji oranını karşılayarak daha enerjik ve dinç olmanıza yardımcı olabilmektedir. İşte gün içinde size enerji verebilecek 6 yiyecek…

1-) Muz

enerji 2

Bedene hızlı enerji vermesinin yanı sıra kolay bir şekilde sindirilebilir bir besindir. Muzda yer alan çok sayıdaki potasyum kaslarınızı onarmakla beraber onların çalışmasını sağlayarak yeterli oranda gücü bedeninize verir. Bir muz yaklaşık olarak 3 gram lif, 14 gram şeker, 0 gram kolestrol, 422 mg potasyum ve 105 kalori içermektedir. Bununla beraber bedeni pek çok hastalığa karşı muhafaza eden, kalsiyum, demir ve C vitamini ile beraber çok fazla antioksidan barındırmaktadır.

2-) Nar

enerji 1

Hem sağlık açısından hem de tat açısından mucizevi bir meyvedir. Nar bedeninize hızlı enerji vermesinin yanı sıra sizi kalp rahatsızlıklarından da bedeninizi korur. 100 gram ağırlığındaki bir narın içinde 2 gram protein, 14 gram şeker, 4 gram lif, 34 mg potasyum, 3 ml sodyum, ve 1 gram yağ yer almaktadır. Bununla beraber demir, kalsiyum ve %18’den fazla C vitamini de barındırmaktadır. Bedenin zayıflığını ortadan kaldırırken birçok hastalıktan da koruma özelliği vardır.

3-) Papaya

enerji 5

Papaya yedikten sonra, öncesine göre çok daha az bir yorgunluk hissedersiniz. Enerjiyi çok kısa zamanda bedeninizde hissedersiniz. Papaya sizi soğuk algınlığından ve artritten korur. Bununla beraber papaya pasif olarak sigara içimini de azaltmaktadır. Papaya, 4 gram protein, 61 gram şeker, 1421 mg potasyum, 6 mg sodyum ve 336 kalori enerji içermektedir. A ve C vitamini yönünden eksikliğiniz bulunuyorsa, papaya sizin için doğru adrestir.

4-) Portakal

enerji 3

Portakal fazla miktarda vitamin ve bol miktarda enerji içermektedir. Bünyesinde bulunan glikoz, bedenin su kaybının önüne geçmektedir. Kendinizi aşırı derecede yorgun hissediyorsanız iki portakal sizi kendinize getirecektir. Bir portakalda yaklaşık olarak %85 oranında C vitamini, 9 gram şeker, 174 mg potasyum ve 45 kalori enerjisi içerir. Bununla beraber, portakallar çok sayıda antioksidan içermektedir. Kan basıncını da kontrol altında tutarak sizi oluşabilecek rahatsızlıklardan korur.

5-) Hindistan Cevizi

enerji 7

Hindistan cevizi tüketmeniz, sağlığınız için oldukça faydalıdır. Kendinizi çok kısa zamanda enerjik hissedersiniz. Günlük tüketimlerde, bedeniniz daha yi beslenecektir. Yaklaşık olarak %10 demir, %15 kalsiyum, %6 C vitamini, %10 A vitamini, 3 gram şeker, 9 gram protein, 790 mg sodyum, 10 mg kolesterol ve 310 kalori içermektedir. Hindistan cevizi yedikten sonra çalışma saatlerinde eskisi gibi yorgun hissetmeyeceksiniz.

6-) Köri Sos

enerji 4

Bütün doğal faydaları içinde barındıran pek çok baharatı bünyesinde barındırır. Pek çok insan körili besinlerden daha çok enerji alabileceğini bilmez.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu