Ender Saraç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ender sarac kimdir 3
Tam adı
: M. Ender Saraç
Doğum tarihi: ??. ??. 1959
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: –
Burcu:
Ailesi:
Eşi: Sevgi Saraç (1988 – 2011) Elif Gürzap
Çocukları: Özcan Saraç, Mikail Saraç
Mesleği: Doktor
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ender Saraç Kimdir? Ender Saraç, doktordur.

Ender Saraç Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Ender Saraç, 1959 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açtı.

Ender Saraç Eğitimi

Lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 1989 ve 1995 yılları arasında İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da Ayurveda ve diğer Hindu tıp bilimleri üzerine eğitimler aldı.

Ender Saraç Kariyeri

Eğitim hayatı bittikten sonra zorunlu hizmetini, Erzurum ilinin İspir ilçesine bağlı Kırık Nahiyesi ve çevresinde gerçekleştirdi. Askerlik görevini tabip asteğmen olarak Çorlu’da Alay Tabibi olarak tamamladıktan sonra, İzmir’e giderek Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Aile Hekimliği uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı.

1990 yılından bu yana Ayurveda üzerine çalışmalarını sürdüren Saraç, İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk yıllarda, sanatçı Nükhet Duru ile birlikte UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde görev aldı. 1994 yılında Türkiye’nin öncü Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan “HAY SAĞLIK Merkezi”ni kurarak sektöre liderlik etti.

Aynı zamanda Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulus’taki Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucuları arasında yer aldı. Dr. Ender Saraç, Türk Akupunktur Derneği’nin bir buçuk yıl süren kurslarını başarıyla tamamlayarak Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Akupunktur sertifikasına sahip oldu. İşyeri hekimliği sertifikasına ek olarak astroloji, meditasyon, reiki, NLP, yoga gibi çeşitli özel gelişim ve spiritüel eğitim programlarına da aktif olarak katıldı.

Dr. Ender Saraç, 2008 ve 2009 yıllarında Show TV’de “Ender Saraç’la Sağlıklı Günler” programını sunmuştur. Aynı zamanda CNN-Türk, TRT-1, TRT-int, ATV gibi farklı kanallarda toplum sağlığına dair düzenli programlara katılmıştır. Sağlık konularında yazılarını Posta Gazetesi’nde paylaşmaktadır ve mesleki çalışmalarını Özel Hay Polikliniği’nde sürdürmektedir. Kendisi iyi derecede İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir.

1988 yılında Sevgi Saraç ile evlenen Ender Saraç’ın Özcan adında bir çocuğu dünyaya gelmiştir. 2004 yılında açtığı boşanma davası, eşinin itirazı üzerine reddedilmiş, ancak Saraç çifti ayrı yaşamaya karar vererek 2011 yılında resmi olarak boşanmıştır.

Ender Saraç, Benan Kurtuluş ile 7 Ekim 2013 tarihinde dünya evine girdi. Mikail adında 2010 doğumlu bir oğlu ve 2014 şubat ayında doğan bir kızı dünyaya geldi. 16 Mart 2020 tarihinde Ender Saraç, koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan test sonucunda negatif çıktı.

Ender Saraç’ın adı son günlerde cinsel istismar iddiaları ile anılıyor. 5 Aralık 2023 günü çocuklarından bir tanesi okulun rehberlik servisine giderek durumu anlattı. Rehberlik servisinde görev yapan öğretmen tutanak tuttu ve durumu okul müdürüne iletti. Yayınlanan videonun da montaj olduğunu iddia eden Ender Saraç, hukuki işlemlerden sonra suçsuzluğunun kanıtlanacağını söyledi.

Ender Saraç Kitapları

 1. 2001 – Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları
 2. 2002 – Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları
 3. 2005 – Doğanın Şifalı Eli
 4. 2007 – Ruhsal Gelişim ve Kader
 5. 2008 – Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın
 6. 2011 – İlaç Gibi Yemekler
 7. 2012 – Artık Ruhunu da Besle
 8. 2015 – Çocuğunu Doğru Besle
 9. 2017 – Ruhsal Gelisim ve Kader: Hicbirimiz Bosuna Yaratilmadik…
 10. 2018 – Mumiyo (Yüksek Dağlardan Gelen Şifa)
 11. 2019 – 2020 Astroşifa Ajandası

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu