En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Herkes elinin altında bulunan akıllı telefonlarıyla üst düzey kalitede video çekebilme lüksüne sahip artık. Bu videolar üzerinde oynamak isteyenler için en iyi video düzenleme programlarını bir araya getirdik.

iOS kullanıcılarının en büyük avantajı App Store’lardan ücretsiz olarak indirebilecekleri uygulamalardır. İstediğiniz videoları kesip, kırpma, birleştirme ve üzerinde oynama şanslarına sahip olduğu birçok kolay uygulama bulunmaktadır. Sizler için kullanımı en kolay video düzenleme uygulamalarını seçtik.

1- iMovie

Apple‘in hali hazırda var olan kendi video edit uygulaması olan iMovie sizlere en kolay yoldan fragman veya kısa film yapma şansı sağlıyor. İlk başta kullanması zor ve karışık gibi gelse de aslında videonuzu koyup yapmaya başladığınızda çok basit olduğunu fark ediyorsunuz.

iMovie sizlere Hollywood tarzı kısa klipler oluşturma şansı sağlar.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

2- Adobe Premiere Clip

Telefondan video düzenlemeyi en basit hale getiren bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanabilmek için bir Adobe ID’ye ihtiyacınız var ancak bunu kısa ve ücretsiz bir şekilde hemen oluşturabiliyorsunuz. Hem Android hem de iOS kullanıcılarının indirebileceği video yapmada en iyi hizmeti veren klasik bir Adobe programının telefona için yapılmış en iyi uygulamasıdır.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

3- Videorama

App Store‘daki en gelişmiş ve kullanımı kolay video düzenleyicilerden biri de Videorama’dır. Videolarınızı istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz, gerçek zamanlı efektler uygulayabileceğiniz bir programdır. Instragram için 1 dakikalık video oluşturma gibi bir düşünceniz varsa bu uygulama en mantıklı seçim olacaktır.

Tek dezavantajı bitmiş videolarınızın sağ alt kısmında kendi ismini belirten ‘made with Videorama’ yazısı bulunur. Eğer videolarınızda bu yazının gözükmesini istemezseniz abone olup bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekecektir.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

4- Quik

GoPro tarafından üretilen bir uygulamadır. Bu uygulamayla da videolarınızı en hızlı şekilde editleyebilirsiniz. Hazır temalarıyla isminin hakkını veren uygulamada App Store’da editörlerin seçimi olduğundan zaten kolayca bulabilirsiniz.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

5- Splice

iMovie ile çok benzer yapısı olan bir uygulamadır. Sade ancak istediğiniz tüm özellikleri size sağlayacak bir programdır. Ücretsiz film müzik ve ses efektleri ile size videolarınızı hareketlendirme şansı da sağlar. Youtube, Instagram veya mail ile kolayca paylaşım yapmanızı sağlar.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

6- VivaVideo

Diğer uygulamalarda da olduğu gibi ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ancak premium üyelik satın almak gibi bir düşünceniz varsa bu uygulamayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Videolarına yazı ekleme, 1000’den fazla ses efekti ve video efektleri ile istediğiniz gibi videolar ortaya çıkartabilirsiniz.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

7- InShot Video Düzenleyici

InShot programı genelde Instagram için video ve fotoğraf düzenlemek için kullanıcıların tercihi olan bir uygulamadır. Telefonunuzda bulunan Mp3’ler ile videolarınıza şarkı ekleyebilir, video ve fotoğraflarınızın kenarlığını bulanıklaştırıp Instagram’a hazır hale getirebilirsiniz. Emoji ve filtrelerle kullanabileceğiniz çok kolay bir uygulamadır.

 En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

 

Uygulama Önerileri

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu