Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi Uzay Filmleri

instagram takipçi hilesi

En İyi Uzay Filmleri Nelerdir? Pek çok insan film izlemeyi çok sever. Peşinden sürükleyen, hikayenin içerisine izleyiciyi de katan ve seyircilerin akıllarında acaba şimdi ne olacak gibi soruları canlandıran filmler her zaman tutmuştur. Tarif ettiğimiz özelliklere en yakın tür ise uzay ve gezegen konulu filmlerdir. Sizler için En İyi Uzay Filmleri listesi hazırladık. İşte izlerken büyük keyif alacağınız uzay filmleri..!

en iyi uzay filmleri 1

En İyi Uzay Filmleri Nelerdir?

1 – Marslı (The Martian)   imdb-logo

Matt Damon, Mars’ta mahsur kalan ve ölü olduğu tahmin edilen bir astronotu canlandırmaktadır. Kurtarılıncaya kadar bekleyeceği yıllar ile, kendi kendine yeten bir Marslı olmak için kendi yiyecek ve roket yakıtı nasıl üretebilir? İnsanlık Kızıl Gezegene (Mars) ayak basmaya yönelik ciddi adımlar attığı zaman, Marslı  daha da popüler hale gelecek bir film olacaktır.

en iyi uzay filmleri 9

2 – Yıldızlararası (Interstellar)   imdb-logo

Distopik bir gelecekte yer alan, Matthew McConaughey, Anne Hathaway ve Jessica Chastain‘in rol aldığı Interstellar, insanlığın yeni bir Dünya bulmak için tabiri caiz ise uzayda bir solucan deliğinden geçme serüvenini konu almaktadır Güneş Sistemimizin ötesinde Dünya benzeri bir gezegen arayışı ve iklim değişikliğinin tehlikeleri arasında, Yıldızlararası, çağdaş bilimin karşılaştığı en büyük sorunların üstesinden gelen bir filmdir.

en iyi uzay filmleri 8

3 – Ayda İlk İnsan  imdb-logo

Ryan Gosling, Apollo 11’in Ay’a inme misyonunun tekrar anlatımında Neil Armstrong‘a hayat vermiştir. Bu başarının büyüklüğünü astronotların aile yaşamlarında ortaya çıkan gerginlikle karşılaştırarak, 1960’ların sonunda bir astronot olmak için ne aldığı, aynı zamanda ne olduğu hakkında bir filmdir. Çınlayan ses efektleri ve ay manzarasının güzel POV çekimleri, bunu filmdeki en gerçekçi moonlanding tasvirlerinden biri haline getirmektedir.

en iyi uzay filmleri 2

4 – Yerçekimi (Gravity)   imdb-logo

Sandra Bullock, bir uzay yürüyüşü sırasında fırtınaya yakalanan bir Uluslararası Uzay İstasyonu astronotunu canlandırmaktadır.Destansı sinematografi ve atmosferik efektler, Gravity’yi gerçek bir rollercoaster sürüşü etkisine sokar. İyi bir ses sistemine sahip bir ev sineması kurulumunuz var ise, bu filmi kesinlikle yüksek sesle izlemeniz gerekmektedir.

en iyi uzay filmleri 6

5 – Ay (Moon)   imdb-logo

Sam Rockwell, Ay’da konuşlanmış yalnız bir maden işletmecisi olan Sam’i canlandırmaktadır. Bir talihsiz kaza Sam’in görevini gerçekten de şüpheye düşürecek bir keşif yapmasına neden oluyor.

en iyi uzay filmleri 3

6 – Yıldızlara Doğru   imdb-logo

Güneş Sistemi boyunca ortaya çıkan gizemli güç dalgalanmaları arasında, Brad Pitt tarafından canlandırılan astronot Roy McBride, babasını bulmak için uzaya gider. Pitt’in karakterinin epik yolculuğu onu Güneş Sistemimizin dış alanlarına götürecek ve bu arada insan varlığının ve evrendeki yerinin tam kalbine ulaşan sırları keşfedecektir.

en iyi uzay filmleri 5

7 – Dünyanın Durduğu Gün  imdb-logo

Uzaylı misafirler Dünya’ya iner ve insan toplumu hakkındaki bu zamansız eleştiride mavi gezegenin sakinlerinin yıkıcı doğasını çabucak öğrenirler.

Nihayetinde, insanlık barış ve uyum içinde yaşamayı ya da unutulmayı öğrenmeyi seçmelidir. Ne yazık ki, filmin seyirciye verdiği mesajda 50 sene sonrada hala dikkate değer derecede alakalı olacaktır.

en iyi uzay filmleri 7

8 – Apollo 13   imdb-logo

Üç NASA astronotu, felaketten kaçınmak ve dünyaya tek parça halinde geri döndürmek için zamana karşı bir yarışla savaşmaktadır. Gerçek hayattaki Apollo 13‘ün Ay’a olan misyonunun yıldızlarla dolu bir açıklaması olan bu destansı tarihi film, en iyi Hollywood dramaları arasında yer almaktadır. Filmde Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon ve Ed Harris gibi isimle yer almaktadır.

en iyi uzay filmleri 4

En İyi Uzay Filmleri ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu