Girişimcilik ve İşletmeİnternet ve Web

En İyi Sanal Pos Firmaları (2024)

instagram takipçi hilesi

Öncelikle sanal POS herhangi bir dükkândan alışveriş yaparken kullanılan POS cihazlarından farklı olarak işlemin kredi kartı ile online olarak gerçekleştirilebilmesidir. Ve sana POS firmaları e-ticaret siteleri ile çalışarak finansal çözüm ortaklığı sunmaktadır. Günümüzde de online alışverişin artması ile birlikte birçok girişimci e- ticaret alanına atılmaktadır. Bunun içinde güvenilir bir online ödeme firması ile çalışmak önemlidir. Bizde siz için en iyi sanal POS firmalarını araştırdık.

En İyi Sanal Pos Firmaları

En İyi Sanal Pos Firmaları

1. Vepara

vepara

Vepara Sanal POS; ücretsiz entegrasyon, 7/24 müşteri desteği, güvenli ödeme koşulları ve ertesi gün ödeme alma avantajı ile en iyi sanal pos firmaları arasında yer alıyor.  Aynı zamanda %0’dan başlayan sanal pos komisyon oranları sunduğu için 2024 yılında en uygun sanal pos sağlayıcısı hangisi diye merak edenlerin tercihlerinden biri olarak da karşımıza çıkmakta.

Vepara’nın en güzel yönlerinden biri karmaşık kurulum süreçleri veya sürpriz maliyetlerle karşılaşmıyorsunuz. Süreçleri oldukça şeffaf şekilde yürütüyorlar. Üye iş yerleri ise işletme cirosu ve ödeme alma periyoduna göre dilediği komisyon oranını tercih edebiliyor.

İnternetten ödeme almak isteyenler için Sanal POS başta olmak üzere, link ile ödeme alma, sms ile tahsilat, dijital cüzdan, ön ödemeli kart, sanal IBAN, android fiziki pos, abonelik yönetimi ve toplu para gönderimi hizmetleriyle Vepara’da işletmenizin tüm ihtiyaçlarına çözüm bulabilmek mümkün.

Üstelik sanal POS entegrasyonu sonrasında yurt içi satışlar için anlaştığınız komisyon oranı ile yurtdışından da ödeme alabiliyorsunuz.

Tüm bu avantajlı koşullar için Vepara web sitesinden Sanal POS başvuru formunu doldurmanız yeterli. Kısa bir süre içinde telefon ile size ulaşıyor ve sorularınızı olabildiğince açıklayıcı şekilde cevaplıyorlar.

Eğer sanal POS almak için karar verirseniz de başvuru evraklarınızı teslim ettikten sonra ücretsiz sanal POS entegrasyonu sayesinde aynı gün içinde online ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.

2. İyzico

İyzico firması 2013 yılında e-ticaret sitelerine sanal pos hizmeti verebilmek için kuruldu. İyzico basit ve güvenli platformu ile online ödeme işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Bu pos firması kısa zaman içerisinde en çok tercih edilen ödeme kuruluşları arasına yerleşti. Firma 2019 yılında bir diğer ödeme kuruluşu olan PayU tarafından da satın alındı.

İyzico sanal pos başvurusunda gereken evraklar teslim edildiğinde aynı gün içerisinde hizmet aktif edilmektedir. İyzico Sanal POS Komisyonu ve Ücretleri işlem başına %2,99 + 0,25 TL‘den başlıyor.

İyzico da aylık sabit ücret ve başlangıç ücreti ödemezsiniz. Firmanın kolay bir yönetim paneli mevcuttur. Tüm hesap hareketlerini ve komisyon oranlarını görebilir geri iade işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. 7/24 canlı şekilde iyzico uygulaması ve telefon üzerinden chat desteği vermektedir.

3. PayTR

paytr sanal pos 720x405 1

2009 yılında kurularak 12 yıldır hizmet veren PayTR en iyi sanal pos firmalarının başında gelmektedir. PayTR sanal posla tüm bankaların kredi kartları ile tahsilat yapabilirsiniz. Üye iş yerlerine ise ertesi gün ödeme yapmaktadır. Uzman kadrosu ile hızlı ve güvenilir şekilde çalışan PayTR tüm ödeme kanallarını tek bir entegrasyon ile mümkün kılmaktadır. Aidat yoktur.

Altyapısı sayesinde sahteciliği önler ve kart güvenliğini sağlar. 2014 senesinde PayTR Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketi yarışmasında kazananlar listesine girmiştir. 2015 yılında ise liste sırası duyurulmuş ve PayTR 5. sırada yer almıştır. Tüm bankaların kredi kartları ile tahsilat yapabilmektedir. PayTR’nin komisyon oranları ortalama %2-3 arasında değişmektedir. Son komisyon oranı aylık işlem hacmi, iş modeli gibi parametrelere bakıldıktan sonra verilmektedir. Ödemeler de komisyon ücreti kesildikten sonra ertesi gün hesaba aktarılmaktadır.

4. Shopier

shopier sanal pos

Shopier son zamanların en çok kullanılan gözde olan sanal pos firmalarından biridir. Ve istediğiniz platformlarda satış yapıp, ücretini kredi kartı ile tahsil edebilirsiniz. Veya Shopier ile kendi e-ticaret sitenizden veya sosyal medya hesaplarınızdan sattığınız ürünlerin ücretini tahsil edebilirsiniz. Kendinize ait e-ticaret siteniz yoksa da Shopier üzerinden mağaza oluşturup satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bütün e-ticaret altyapılarında sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Diğer sanal pos firmaları üyelik için vergi levhasını şart koşarken Shopier vergi levhanız olmasa da bireysel satıcı olarak ücret tahsil edebilirsiniz. Ve Shopier’e sanal pos başvurusu ücretsiz olup herhangi bir ücret alınmamaktadır. Shopier ödemeleri ise haftalık olarak yapılmakta olup ödeme günü çarşamba günüdür.

Shopier’in bir başka yanı ise sunmuş olduğu uygun kargo fiyatları ile ön plana çıkmaktadır. Shopier kargo firmaları ile anlaşma yapar, sizde onun kargo anlaşması ile uygun fiyattan kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Shopier’de komisyon ücreti ortalama %2,99 +0,49 TL’dir. Shopier ile tüm kredi kartlarından tahsilat yapabilir ve 12 aya varan vadelerde taksit ile ürün satabilirsiniz.

5. İPara

2012 tarihinde kurulan İPara Türkiye’nin ilk online ödeme hizmeti sağlayan şirketidir. İPara firması üye iş yerlerinin sanal ortamda ki alışverişlere yönelmesinde ve pazara yön veren yenilikçi çözümleri ile büyük rol oynamaktadır. İPara ile 8 bankanın kredi kartlarından tahsilat yapabilirsiniz. Yapılan tahsilatlar aynı gün hesaba geçmektedir. Yapılan entegrasyon sayesinde e-ticaret sitesi sahiplerine banka ve kredi kartları ile online ödeme alma olanağı sunmaktadır.

İPara sanal pos yapılan alışverişlerden ortalama %2,30 civarında komisyon almakta olup, komisyon oranları vade gününe ve ciro miktarına göre değişiklik göstermektedir.

6. Ödeal

Ödeal ödeme kuruluşu 2014 senesinde kurulmuştur. Ödeal firmasının yaklaşık 60 bin civarında üyesi bulunmaktadır. Uygulama diğer uygulamalardan farklı olarak cep telefonunuzu POS cihazı olarak kullanabilmektesiniz. Seyyar halde e-ticaret yapan işletmeler için bu büyük bir kolaylıktır. Uygulamayı kullanmak ise ücretsizdir. Extra bir aidat, taahhüt, verimsizlik bedeli gibi ekstra ücretler yok. Sadece yapılan tek çekim veya taksitli işlem başına komisyon alınır. Tek çekim ya da banka kartı ile yapılan işlemler için komisyon oranı vergiler dahil %2,49’dur.

7. Moka

moka sanal pos 608x405 1

Moka sanal pos firması bir Türkiye İş Bankası A.Ş. kuruluşudur. Ve firma tüm küresel ödeme şirketleri tarafından onaylı ve yüksek güvenlik standartlarına uygun ödeme yöntemleri sunmaktadır. MokaPOS için başvuru tamamen ücretsizdir. İşlem başı, kullanım bedeli ya da verimsizlik ücreti gibi herhangi bir sürpriz ödeme yoktur. Ödemelerinizde ertesi gün hesabınıza aktarılır.

MokaPOS kolay fatura ödeme yöntemleri de sunmaktadır. Bu firmanın sanal pos altyapısı ile yurtiçindeki tüm banka ve kredi kartlarından çekim yapılabilmektedir. Yönetim panelinde size sunulan hazır ödeme ekranları, ödeme isteği gönderme özellikleri ile kullanabilirsiniz.

MokaPOS’ta komisyon ücreti ortalama %3 olup, komisyon ücretleri ile ilgili daha detaylı bilgiyi sitenin müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Ama Moka Sanal Pos Komisyon Oranları ise firmanıza özel olarak, Moka tarafından belirlenmektedir.

8. Param

param sanal pos 668x405 1

ParamPOS en iyi sanal pos firmalarının başında gelir. Dünyanın her yerinden de ödeme alabilmektesiniz. Ödeme işlemi ise saliseler içerisinde Param sistemi ile incelenip onaylanır ve alışveriş süreci de böylelikle tamamlanır. Tahsilatınızda ertesi gün hesabınıza yatırılır.

ParamKart Business kullanıcılarına, çevrimiçi tahsilatta en düşük komisyon oranları sunarak önemli bir avantaj sağlıyor. Uygun komisyon oranları (%0,99’dan başlar) ile tahsilatlarınız hemen Param Business Kart’ınıza geçiyor. Aldığınız ödemeler de ertesi gün hesabınıza aktarılıyor.

Mobil uygulamalar olan Param internet şubesi (İşube) veya Param mobil aracılığı ile müşterilerin satın alımlarını kolayca yönetebilmenizi sağlar. Böylece hem müşteriler hem de kurum için sahtecilik riski en aza indirmiş olur.

9. PayBull

paybull sanal pos

PayBull önde gelen sanal POS markalarından biridir. Binlerce kobi müşterisine sahiptir. PayBull’da da üyelik ücreti ve işlem ücreti de olmaması öne çıkan özelliklerden biridir. Ve 12 aya varan taksitli satış imkanı ve uygun komisyon oranları da sunmaktadır.

Ödeme alabilmek için bir web siteye ihtiyaç yoktur. Instagram’dan da satış yapanlar, sosyal medyadan ürün satanlar ve müşterilerinden tek bir linkle ödeme almak isteyen KOBİ’ler Paybull Link İle Ödeme ile ödeme alabiliyor. Tüm bankalar ile entegre olan PayBull ‘un web sitesinden başvuru yaparak 24 saat içinde düzenli periyotlar ile ödeme almaya başlanabilmektedir.

PayBull firması %0,99 komisyon oranları ile müşterilerine dünyanın neresinde olursa olsun 7/24 hizmet vermektedir.

En İyi Sanal Pos Firmaları ile İlgili Videolar

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu