İş & Finans

En İyi Kripto Para Borsası Hangisi? (Yerli ve Yabancı)

En İyi 6 Kripto Para Borsası

instagram takipçi hilesi

Ülkemizde kripto para borsalarından bir tanesinin dolandırıcılık olayları ile adının anılmasından sonra pek çok insan en iyi kripto para borsası hangisi diye araştırmalar yapmaya başladı. Yaklaşık olarak 391.000 kişi yaklaşık 2 Milyar $ tutarında bir meblağı Thodex isimli firmaya kaptırdığı iddia edilmektedir. Baştan söyleyelim tüm bunların hepsi birer iddiadır. Şirket sahibinin yurt dışına çıkmış olması bu iddiaları güçlendiren en büyük etkendir.

Hal böyle olunca insanlar yatırımlarını yapabilecekleri daha güvenilir ortamlar aramaktadır. Bu yüzden de “En İyi Kripto Para Borsası Hangisi?” sorusu başta olmak üzere pek çok soru merak edilmektedir. Bu yazımızda da sizlere piyasaya milyonlarca insan tarafından kullanılan kripto para borsalarından bahsedeceğiz.

Baştan söylemek gerekir ise size bu kripto para borsaları hakkında da garanti veremeyiz. Bu yüzden yazımızda yer alan hiçbir bilgi YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..!

en iyi kripto para borsası

En İyi Kripto Para Borsası

Sizin için hem yurt dışında hem de yurt içinde faaliyet gösteren ve güvenilir olduğu bilinen 6 kripto para borsasından bahsedeceğiz. İşte en iyi kripto para borsaları..!

1- Binance

Öncelikle pek çok kişinin kişisel olarak Binance Borsasını tercih ettiğimi söylememiz gerek. Uygulaması çok iyi ve kullanımı çok oldukça rahat. Bununla birlikte, piyasada bulunamayan birkaç madeni para da bu borsada bulunmakladır. Yabancı bir şirket olmasına rağmen Türkçe dili tarafından desteklenen Binance, dünyanın en çok işlem gören kripto para borsalarından bir tanesidir. Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Monero, Dash, DOT ve aklımıza gelmeyen pek çok altcoin’e yatırım yapabilirsiniz.

binance

2- Coinbase PRO

ABD merkezli Coinbase borsası, 2012 yılında faaliyete geçmiştir. Dünyanın en eski borsalarından biridir. Coinbase PRO, Türkçe dil desteklidir. 100’den fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermekte ve 43 milyondan fazla yatırımcıya sahiptir. Coinbase Pro borsasının komisyon oranı da Binance borsası ile aynıdır. Bitcoin dışında pek çok farklı altcoin borsada işlem görmektedir.

coinbase

3- Kraken

Kraken Borsası, Türkçe dil desteği sağlayan bir başka kripto para borsasıdır. Borsaya kayıt yaptırmak çok kolaydır ve dünyadaki en güvenilir borsalardan biridir. Birçok altcoin listeleyen borsalar, diğer borsalardan biraz daha yüksek komisyon oranlarına sahiptir. 50.000 $ ‘ın altında işlem yapan yatırımcılar %0.16 ve %0.26 komisyon alınmaktadır.

kraken

4- OKEx Borsası

Diğer borsalarla karşılaştırıldığında OKEx Exchange’in en önemli avantajı, kaldıraçlı işlemlerin yapılabilmesidir. OKEx borsasında vadeli işlem ticareti yaparak gelirinizi artırabilirsiniz. Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi birçok dijital varlık satın alınabilir. OKEx Borsası, ayrıca Türkçe dil desteği de sağlaaktadır. Borsanın komisyon oranı Binance ve Coinbase borsalarından daha düşüktür. İşlem hacmi 5 milyon ABD Dolarının altında olan yatırımcıların sırasıyla %0,08 ve %0,10 komisyon oranları alınmaktadır.

okex

5- BtcTurk (Yerli)

Toplam 5,9 milyar TL işlem hacmine sahip olan BtcTurk, ülkemizdeki en eski borsalardan bir tanesidir. Üye kayıtlarında; T.C. kimlik numarası, cep telefonu, ad-soyad ve e-posta bilgilerini gerekmektedir. Onay süreci için selfie fotoğraf çekmek ve yüklemek yeterlidir.

Borsada; Bitcoin, Ethereum, ADA, ATOM, LTC, DASH, EOS, XRP ve NEO gibi hemen hemen tüm değerli altcoinlere yatırım yapabilirsiniz. BtcTurk’e para yatırmak çok kolaydır. BtcTurk birçok banka ile işbirliği yapmaktadır. Borsa işleminin tek dezavantajı, Bitcoin fiyatı çok yükselip düştüğünde, birçok kripto para borsasında görülebilen borsaya erişimin kısa sürede kısıtlanmasıdır.

Komisyon olarak, 1 milyonun altındaki işlemler için %0,05 ila %0,10 arasında bir komisyon alınmaktadır. İşlemin ücreti arttıkça komisyon oranı da düşmektedir.

btcturk

6- Paribu (Yerli)

2,3 milyar liralık işlem hacmine sahip olan Paribu, ülkemizdeki en yüksek işlem hacmine sahip ve en büyük ikinci borsadır. Paribu Borsası, üyeliği ve yatırım aşaması BtcTurk ile aynıdır. Borsada; Tether, Cardano, Ravencoin, Bitcoin, Holo, Polkadot, Ripple, Dogecoin, Ethereum, ve Litecoin gibi tüm altcoinlerde işlem yapabilirsiniz.

100 Bin ₺’ye kadar %0,25 ila %0,35 arasında bir komisyon alınmaktadır. 1 Milyon ₺ ile 5 Milyon ₺ arasında ise %0,10 ila %0,15 oranında komisyon kesilmektedir.

paribu

En İyi Kripto Para Borsası ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu