Alışveriş Rehberi

En İyi Kombi Markası Hangileri? Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

instagram takipçi hilesi

Kombi seçimini doğru yapmak ekonomik açıdan oldukça önemlidir. Doğru seçilen kombi, faturaların düşmesine katkı sağlar. Ancak kombi seçimi yapmak dikkat gerektirir. Özellikle bazı detayların bilinmesi en iyi kombi markası seçiminde önemli bir detaydır.

En İyi Kombi Markası Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

En İyi Kombi Markası Hangileri? Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

Kombi çeşitleri konveksiyonel ve yoğuşmalı olmak üzere iki kategoride incelenir. Ancak hermetik, bacalı, pilot alevli ve elektronik ateşlemeli çeşitler de bulunur. Halk arasında yoğuşmalı kombinin ekonomik olduğu bilinen bir gerçektir. Bu noktada kombi alırken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Aşağıdaki sorulara cevap vererek seçim yapılması, alışverişten elde edilecek memnuniyetin artış göstermesini sağlar.

 • Kombi evin büyüklüğüne uygun mu?
 • Kombinin büyüklüğü monte edilecek alana uyum sağlar mı?
 • Kombinin  türü nedir?
 • Firmanın garanti süresi ne kadardır?
 • Kullanıcılar hangi markadan memnun?

En İyi Kombi Markası Hangisidir?

En İyi Kombi Markası Hangileri? Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

En iyi kombi markaları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Fiyatları ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek seçtiğimiz ürünler, memnuniyet oranı yüksek seçeneklerden oluşur.

1. Demirdöküm Nitromix 35 Kw Tam Yoğuşmalı Kombi

Demirdöküm markası, kombi konusunda dayanıklı ve kaliteli olmasıyla tercih edilir. Enerji sınıfı A olan ürün, hermetik baca tipinden oluşur ve maksimum ısıl gücü 35 kW’tır. Kullanan kişilerin memnuniyetini bildirdiği ürün, birçok markaya kıyasla ekonomik segmentlerde yer alır. Genel olarak fiyat aralıkları orta olan kombi, 2021 yılında minimum 9 bin, maksimum 15 bin TL fiyatlarla satılır.

2. Baymak Duotec Compact 24 Kw Tam Yoğuşmalı Kombi

Baymak markasının kombi konusundaki başarısı herkesçe bilinir haldedir. A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan ürün, yüksek tasarruflu olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Tam yoğuşmalı kombi, Cold Burner Door teknolojisine sahiptir. Bu sayede düşük yakıt sarfiyatı ortaya koyar. Kombi genel itibari ile 6 – 9 bin fiyatlarla satışa sunulur.

3. Bosch Condens 2500W Yoğuşmalı Kombi

En İyi Kombi Markası Hangileri? Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

Bosch, birçok kategoride olduğu gibi kombi konusunda da kaliteli ürünleri ile kullanıcı dostu olmayı başarır haldedir. Düşük gaz tüketimi, ekonomik ve yüksek verim ile kullanıcıların beğenisini kazanan kombi sessiz çalışmasıyla da tercih edilir. Kombi; kurulum, montaj ve yer tasarrufu ile dikkatleri üzerine çeker. Ürünün fiyat aralıkları 7 bin ile 11 bin TL arasındadır.

4. Buderus Logamax Plus GB012-25K Yarı Yoğuşmalı Kombi

Kombi, kazan, güneş enerjisi ve kaskad ile adından söz ettiren Buderus, yerden tasarruf sağlayan Logamax Plus GB012-25K Y modeli ile dikkatleri üzerine çeker. Ürünün ortaya koyduğu performansı özellikle kış aylarında hissedebilirsiniz. Hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacınızı gidererek yüksek verim ortaya koyar. Ürünün fiyat aralıkları 5 bin ile 9 bin arasında değişiklik gösterir.

5. E.C.A Proteus Premix 24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

En iyi kombi markası seçenekleri arasında E.C.A yer alır. Kolay kullanım olanağı sunan ürün, yaz kış yüksek performans ortaya koyar. Ergonomik kullanım olanağı sağlamasının yanı sıra; sıcak su ve ısıtma konusunda da ön plana çıkan bir seçenektir.

Bunların yanı sıra başarısıyla kullanıcıların beğenisini kazanan kombi markaları şunlardır:

 • Lambert ATTIVO 24 Ln
 • Buderus Logamax Plus Gb062-24 Kw (20000 Kcal)
 • Viessmann Vitodens 50-w 24 Kw
 • Demirdöküm Atron Condense 24 Kw
 • Demirdöküm Nitromix P24 (HEP)
 • Vaillant Ecotec Intro 28 Kw (20.000 Kcal)

En İyi Kombi Markası Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu