Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi Hint Filmleri

instagram takipçi hilesi

En İyi Hint Filmleri Nelerdir? Bollywood, her sene yaklaşık 1000 filme ev sahipliği yapan çok büyük bir film endüstrisidir. Hollywood’un neredeyse 2 katı kadar senelik film yayına sürmektedirler. Sizler için En İyi Hint Filmleri listesi hazırladık. İşte izlerken büyük keyif hissedeceğiniz hint filmleri..!

en iyi hint filmleri one cikan

En İyi Hint Filmleri Nelerdir?

1 – 3 Aptal (3 Idiots)

Üniversiteye tekrardan geri dönen 3 arkadaş olan Farhan, Raju ve Rancho hiç  ayrılmazlardı. Ama mezuniyetinden bu yana Rancho ortadan birden kaybolmuştu. Yıllar önce yapılan bir bahis nedeniyle, Farhan ve Raju uzun süredir kayıp arkadaşlarını arama ve ona gerçekte ne olduğunu bulma şansını elde etmişlerdir. Peki Farhan ve Raju başarabilecekler mi?

en iyi hint filmleri 1

2 – Jab We Met

İş adamı Aditya, kalbinin onarımı mümkün olmayacak derecede kırıldığını ve intiharın eşiğinde olduğunu söyler. Fakat daha sonra bir trene biner ve Geet isminde bir kız ile tanışır ve sevgili olur. Sevgilisiyle kaçma planları yapar ve bu noktadan sonra hayatını sonsuza dek değiştirir.

en iyi hint filmleri 2

3 – Jagga Jasoos

Jagga, Tutti Frutti‘yi çok sevdiği bir adam tarafından evlat edinilen ve yetiştirilen bir yetimdir. İkisi birlikte çok eğlenir ve baba ile oğul olabildiğince çok fazla yakın olurlar. Fakat yakında Tutti, bir göreve başlarken Jagga’yı yatılı okula göndermek zorunda kalır. Bir gün, Jagga babasının öldüğü haberini alır. Fakat genç dedektif aksini düşünür. Gazeteci Shruti‘yi de yanına , babasını aramak için yola koyulur.

en iyi hint filmleri 4

4 – Mary Kom

Mary Kom filmi, Hint Olimpiyat boksörü Mary Kom’ın hikayesini ve hayallerini gerçekleştirmek için daha da yukarıya yükselmesi atlatması gereken pek çok zorluğu anlatmaktadır. Yoksulluk, babasıyla olan ilişkisinde problemler ve bir kariyer değişikliği geçirmiştir. Ayrıca çocuklarının hastalanmasıyla da uğraşmıştır. Yine de, her zaman zirveye giden yoldaki geri dönüş yolunu bulmayı başarmıştır. Film Netflix’te yayındadır.

en iyi hint filmleri 3

5 – Peekay

PK, adında bir uzaylı Rajasthan’da araştırma yapmak için Dünya’ya gelir. Fakat dünyaya indikten sonra, uzay gemisiyle iletişim kurabilmesi gereken cihaz çalınır. Bu, PK’yi boş boş dünyada dolanmaya ve meraklı bir çocuk edasıyla sorular sormaya iter. Böylece insanların kültürünü, doğasını ve dini inançlarını öğrenmeye başlar. Film Netflix’te yayındadır.

en iyi hint filmleri 5

6 – Lust Hikayeleri

Film, dört farklı cinsel birleşmenin dört farklı hikayesini ele almaktadır. Uygun görülmeyen bir öğrenci ve öğretmen ilişkisi, evli bir çiftin problemler ile boğuşan ilişkisi, bir hizmetçinin iş verenin oğluna olan ilgisi ve hatta bir vibratörle kendini tatmin etmekte olan bireyler dahil pek çok cinsel konuyu bir arada işlemektedir. Film Netflix’te yayındadır.

en iyi hint filmleri 6

7 – Dabba (The Lunchbox)

Dabbawalas, Hindistan’da restorant ve evlere sıcak öğle yemeği getiren bir yemek dağıtım sistemi işleten kişilerdir. Ev hanımı Ila, sakin evliliğini renklendirmek ve kocasına yemek teslim etmek için bunu kullanmaya karar verir. Ancak teslimat yanlış gider ve kendi yemeği ise dul olan Saajan’a gider. İkisi de yiyecek alışverişi ile birbirlerini görmeden arkadaşlık kurarlar.

en iyi hint filmleri 7

8 – Barfi

Sağır ve dilsiz olarak dünyaya gelen Barfi, kendini her zaman saçma durumlarda bulan biridir. Shruti’ye aşık olur. Fakat ailesi onu başka biriyle evlenmesini ister. Barfi’nin babası hastalandığı için ve tedavi  ettirmek için paraya ihtiyacı olduğunda sorunlar daha da komplike bir hal alır. Daha sonra fidye kazanma umuduyla otizmli bir mirasçı olan arkadaşı Jhilmil’i kaçırır. Ama para yerine aşkı bulur.

en iyi hint filmleri 8

En İyi Hint Filmleri ile ilgili videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu