Alışveriş Rehberi

En İyi 5 Ergonomik Mouse Modeli

instagram takipçi hilesi

Teknoloji geliştikçe çoğu üründe yenilikler ve dizaynlar yapılmaktadır. Günlük hayatta kullandığımız mouseler için de aynısını geçerli olmuştur. Sürekli bilgisayar başında oturan veya oturmak zorunda kalan bireyler için, zamanla her anlamda kolaylıklar sağlanmaya çalışılmaktadır. Günlük hayatta kullandığımız bilgisayar fareleri de, bilek kısmında ödem veya kemik gerilemesine sebep olabilmektedir. İşte en iyi ergonomik mouse modelleri...

Bu tip rahatsızlıkların önüne geçebilmek ve ağrısız bir şekilde Mouse kullanabilmek için ergonomik modeller satışa sunulmuştur. Çoğu işlemlerimizi ve çalışma hayatında çoğu işleri bilgisayar üzerinden yapar hale geldik. Hatta ortalama olarak bir insan haftada 45 saatini bilgisayar başında geçirdiğin dair anket sonuçları açıklanmıştır.

Masaüstü olmayan bilgisayarlar için, touchpad kısmını da kullanan bireyler vardır fakat touchpad kısmı Mouse kadar hızlı değildir. Sürekli bilgisayar başında olmayanlar için piyasada satışta olan normal mouseler uygun gibi gözükse de, ergonomik farelerin tutuşu ve rahatlığı es geçilemez.

Ergonomik fare seçimi yaparken, farenin kaydırma hızına, tutuş şekline ve istediğiniz modele göre seçim yapabilirsiniz. Konfor açısında oldukça avantajlı olan ergonomik farelerin en iyi olanlarından 5 tanesini sizler için listeledik.

En İyi 5 Ergonomik Mouse Modeli

En Iyi Ergonomik Mouse Modelleri2

Logitech M570 Wireless Trackball Mouse

Kaydırma için trackball özelliği eklenen ve kablosun kullanım imkanı sağlayan fare modelidir. En çok satan ergonomik Mouse modelidir diyebiliriz. Mousenin yan kısmında mavi renkte hareket topu bulunuyor. Bu hareket topu tamamen rahat kullanım için planlanmıştır. İmleç hareketlerine ve hareket topuna alışmak zaman gerektirebilir. Fakat alıştıktan sonra vazgeçmeyebilirsiniz.

Farenin boyutu 16 cm olup, ağırlığı 90.72 gramdır. Birçok online alışveriş sitesinde satışı bulunmaktadır. Fiyatı 469,99 TL’dir.

En Iyi Ergonomik Mouse Modelleri3

Microsoft Arc – Bluetooth Kablosuz Mouse

4 renk seçeneği ile satışta olan model, oldukça tutulmuştur. Dış görünüşü Mouse görünüşünde değildir. Alışılmışın dışında görüntüye sahip olan Mouse modelinde, optik düğmeler bulunmaktadır. Dikey ve yatay kaydırma teknolojisine sahip olan Mouse modelinin bluetooth bağlantılı veya wifi bağlantısı ile kullanabilirsiniz. Fiyat olarak 1200 TL civarında olan Mouse modelinin bordo, siyah, lacivert ve beyaz renk seçenekleri bulunmaktadır.

En Iyi Ergonomik Mouse Modelleri4

Trust 22126

Ergonomik Mouselarda tasarım anlamında beğenilen fareler arasındandır. Direkt olarak bilek ağrılarını engellemek için düzenlenmiştir. Fare pilli olarak çalışmamaktadır. Şarj etmek gerekmektedir. 1000 Dpi hızı vardır. Mouse üzerinde iki tuş bulunmaktadır. Fiyat olarak 239 TL’ye satılan ergonomik Mouse, oldukça kullanışlıdır.

 

En Iyi Ergonomik Mouse Modelleri5

Kensington K72337EU

Logitech markasının Mouse tipine benzemektedir. Aynı şekilde düzgün kullanım için optik iztopu bulunmaktadır. Küre şeklinde olan Mouse ve iztopu oldukça kullanışlıdır. Sayfa kaydırmaları gibi normal mouselerde orta kısımdan yaptığımız işlemleri, iztopu ile yapıyoruz. Fiyatı 280 ve 2200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kensington mosue ilgili videosu:

En Iyi Ergonomik Mouse Modelleri6

JTD Kablolu Mouse

Fiyat olarak 770 TL civarı satılan Mouse, led ışıkları ile bilinmektedir. Mouse modelinin bilek kısmı çıkartıp takılabilir modellerdendir. Mouse hızı ve hassasiyeti açısından oldukça kullanışlıdır. Fiyat olarak diğer Mouse modelleri ile eş değer sayılabilir. Tasarım ve kullanım anlamında oldukça konforludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu