En İyi 5 Cep Telefonu Ebeveyn Kontrolü Ücretsiz Programları

Çocuğunuzu Güvende Tutacak En Etkili Ebeveyn Kontrol Programı

instagram takipçi hilesi

Çocuklarımız internette birçok kötü niyetli insanla tanışıyor, siber zorbalığa maruz kalıyor ya da zararlı alışkanlıklar ediniyor olabilirler. Onları korumanın en etkili yolu ise iyi bir ebeveyn kontrol programı edinmektir. Bu programlar ile nerede olduğunu, kimlerle konuştuğunu, internette nelere baktığını bilip çocuklarımızı güvende tutabiliriz.

Neden Tamamen Ücretsiz Ebeveyn Kontrol Programı Bulunmuyor?

ebevyn kontrolu

Çocuklarını korumak her ebeveynin önceliğidir ve bunu yapmak için çeşitli yollara başvururlar. Çocuklarımızı korumak için kullanabileceğimiz bir yöntem de ebeveyn kontrolü uygulamalarıdır. Bu tarz uygulamalar sayesinde çocuğumuzun nerede olduğunu ve kimlerle konuştuğunu bilir, güvenliğini her an sağlayabiliriz.

Ebeveyn kontrol programı kullanmaya karar vermiş bir anne-baba iseniz neden tamamen ücretsiz bir ebeveyn kontrol programı olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bunun cevabı gerçekten etkili, kişisel bilgilerinizi koruyan ve kaliteli olan uygulamaların sürekli gelişmeye devam etmek için kaynağa ve zamana ihtiyaç duymasıdır. Bu nedenle tamamen ücretsiz bir hizmet sunamazlar. Buna rağmen çoğu telefon takip programı ücretsiz olarak konum takibi ya da mesaj takibi gibi en bilindik özelliklerini deneyebileceğiniz bir demo hakkı tanır.

En İyi 5 Ebeveyn Kontrolü Uygulamaları Hangileridir?

İnternette çalışmadığı halde reklamı yapan yazılımlar, kötü niyetli dolandırıcılar ve özel hayatınıza dair bilgileri çalmaya çalışan insanlar bulunuyor. Bu nedenle bir ebeveyn kontrolü uygulaması kullanmak isteyen anne-babalar bu uygulamaları edinmekten korkup çekinebiliyorlar. Kötü durumlar yaşamamanız için piyasadaki onlarca ebeveyn kontrol uygulamasını test ettik, detaylı araştırmalar yaptık ve en iyi 5 tanesini sizler için seçtik. Gelin, fiyat-performans ürünü bu ebeveyn uygulamalarını beraber inceleyelim.

eyeZy

Bir diğer etkili ebeveyn kontrolü uygulaması da kesinlikle eyeZy diyebiliriz. eyeZy’nin özellikle anne babaları düşünerek geliştirilmiş ebeveyn kontrol özellikleri ile çocuğunuzun her an güvende olduğunu bilerek yaşayabilirsiniz. Telefonlarında bulunan fotoğraflar, çektikleri videolar, arkadaşlarıyla mesajlaşmaları, internetten tanıştıkları yabancı insanlar… eyeZy ile bunların hepsi kontrolünüz altında olabilir.

eyeZy’nin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi de istediğiniz yerden ve istediğiniz tarayıcıdan sadece hesabınıza giriş yaparak takip işlemini yapabilmeniz. Böylece her an elinizin altında olabiliyor.

mSpy

mSpy, kullanıcı dostu ara yüzü ve etkili özellikleri ile öne çıkan bir ebeveyn kontrol programı. Çocuğunuzun siber zorbalığa maruz kaldığından şüphelenen ya da internette zararlı içeriklere denk gelmesinden korkan bir ebeveynseniz mSpy’ın ebeveyn takip programı tam size göre. Bu ebeveyn kontrol programı ile birlikte,

  • GPS konum takibi,
  • Sosyal medya hesaplarına tam erişim,
  • Telefonda bulunan kısa mesajlaşmalara erişim,
  • Arama kayıtlarını görüntüleyebilme,
  • İnternette yapılanların takibi gibi birçok özelliğe erişebiliyor olacaksınız.

mSpy’ın en iyi özelliklerinden bir tanesi de ne kadar kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirebileceğiniz. Tek yapmanız gereken mSpy’ın sitesine gidip kendinize bir hesap oluşturmak, size en uygun abonelik planını seçmek, kurulumu gerçekleştirip çocuğunuzu zararlı kişilerden korumaya başlamak.

Net Nanny

Net Nanny de ebeveyn kontrolü uygulamaları arayanların dikkatini çekecek bir uygulamadır. Net Nanny ile telefon aktivitelerini gözlemlemenin yanı sıra çocuğunuzun telefon alışkanlıklarına sınır da koyabileceğinizden ebeveyn olarak size yardımcı olacaktır. Örneğin, çocuğunuzun telefonda çok uzun saatler geçirdiğini mi düşünüyorsunuz? Net Nanny ile bu zamana bir kısıtlama koyabilirsiniz.

Zaman kısıtlamasına ek olarak internet aramalarına da filtre koyarak onlara uygun olmayan şeyleri görmelerini engelleyebilirsiniz. Direkt kısıtlamanın yanı sıra bir şeyi arattığında bildirim de almanıza olanak sağlayan Net Nanny ile çocuğunuzun her an güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Bark

Bark ile çocuğunuzun telefonundaki e-postalara, YouTube geçmişine ve sosyal medya hesaplarına ulaşabileceksiniz. Çocuğunuzun karşılaşacağı olası tehlikeli içeriklerde sizi uyaracak olan Bark aynı zamanda zararlı gördüğünüz internet sitelerini engelleme olanağı da sunuyor. Tek yapmanız gereken ise Bark indirip çocuğunuz için istediğiniz kısıtlamaları ayarlamak.

Norton Family

Norton Family de ebeveyn takip programları listemizde ilk beşe girmeyi başaran etkili bir takip programı. Çocuğunuzun ziyaret ettiği siteleri size bildirerek gerekirse o siteleri engellemenize izin veren Norton Family aynı zamanda internette izlenilen videoları listeleyip çocuğunuzun yanlış davranışlarını onunla konuşabilmeniz için sizlere bildiriyor.

Sonuç

Sonuç olarak sürekli gelişmeye ve kaliteli özellikler üretmeye devam etmesi gerektiğinden cep telefonu ebeveyn kontrolü ücretsiz olması mümkün değildir. Yine de çoğu uygulama müşterilerine ücretsiz bir demo hakkı tanır. Bir ebeveyn olarak listelediğimiz en iyi beş takip programından size uygun olanını kullanarak çocuğunuzun güvenliğini garantiye alabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu