Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi 5 Bilim Kurgu Filmi

instagram takipçi hilesi

Bilim Kurgu severler buraya! Bu yazımda şu ana kadar çekilen en iyi bilim kurgu filmlerinden bazılarını siz film severler ile paylaşacağım. Bu filmleri daha önce izlemediyseniz bir an önce izlemenizi öneririm. İzlemezseniz çok şey kaçırmış olacağınız bu filmlerde çok keyifli vakitler geçirebilir, farklı dünyalara giderek ufkunuzu genişletebilir, hem de pek çok şeyi sorgulayarak zihninizi canlandırabilirsiniz.

macmanus dune 3

İşte izlemekten büyük zevk alacağınız 5 Bilim Kurgu Filmi:

  1. Artificial Intelligence / Yapay Zeka – 2001

Baş rollerini Haley Joel Osment ve Jude Law’ın oynadığı Yapay Zeka filmi, en sevilen bilim kurgu filmleri arasında yer alıyor. Filmin konusu belirgin olmayan gelecekteki bir tarihte geçiyor. Tüm yeryüzünün sular altında kalması ve insan neslinin tükenmesi sorununu ele alan filmde,  çok ileri giden teknoloji sayesinde insansı ve yapay zekaya sahip robotlar üretiliyor.

5935fe9979474c87258b6a8c 750 563

Bu insansı robotlardan olan bir tanesi olan bu robot, sevme özelliğine sahip şekilde programlanıyor. Bu filmde, çocukları ölümcül hastalığa sahip olan bir ailenin, David’i evlat edinmesi ve devamında gelişen olaylar anlatılıyor.

 

  1. Nobody / Bay Hiç kimse – 2009

2009 yapımlı bu filmin ünlü oyunca Jared Leto’yu Mr. Nobody rolünde izliyoruz.  Film 2092 yılında geçmektedir. 117 yaşındaki gezegende kalan son ölümlü olan Nemo’nun başından geçen olayların anlatılmaktadır. Nemo’nun yaşamındaki birçok olasılık ve yapılması gereken birçok paradoks seçimler sizi filme kilitleyecek, sürekli düşünmeye sevk edecektir.

Mr Nobody

 

Uzayda geçen bu filmi izlerken doğru seçim yapmanın önemini sizler de fark edeceksiniz. Filmi izlerken sürekli Nemo’nun içerisinde olduğu durumu düşünecek ve çözmeye çalışarak hayata karşı olan bakış açılarınızı değiştireceksiniz.

 

  1. Edge of Tomorrow / Yarının Sınırında – 2014

Usta oyuncu Tom Cruise ve Emily Bulunt’u baş rolünde izlediğimiz Yarının Sınırında filmi bilim kurgu türünde çok sevilen yapımların arasındadır. Konusunu, gelecekte bir tarihte dünyayı kuşatan Mimics adlı bir uzaylı kuruluşunun insanları ve dünyayı yok etmesinden alan filmde, dünya birliklerinin  güçlerini birleştirerek bu uzaylı birliğe direnmesi anlatılıyor.

Al filo del mañana poster

 

  1. Inception / Başlangıç – 2010

Baş rollerinde usta oyuncu Leonardo Di Caprio’nun oynadığı Başlangıç filmi, bilim kurgu alanında çığır açan filmlerden bir tanesidir. Hırsızlık konusunda uzman olan Cobb karakterinin bilinçaltı çok iyi çalışmaktadır. Böylece önemli kişilerin rüyalarında bilinçaltına girerek önemli bilgileri elde etmekte ve bu bilgileri evrensel şirketlere satmaktadır.

Inception İndir

Bu nedenle birçok düşman kazanan Cobb’un onlara karşı mücadelelerini anlatan film, aynı zamanda Cobb’un aile yaşamının mahvolmasını da anlatmaktadır. Geçmiş ve geleceğin birleştirildiği filmde olayları takip edebilmeniz biraz zor olacağı için, sakin bir kafayla izlemeniz daha iyi olacaktır.

 

  1. Gravity / Yer Çekimi – 2013

Baş rollerini Sandra Bullock ve George Clooney’in paylaştığı Yer Çekimi adlı film, son yıllarda çekilen en iyi bilim kurgu filmlerinin başında yer alıyor. Filmde Ryan karakterine hayat veren Bullock, çok zeki bir tıp mühendisini canlandırır. Clooney ise, son uzay görevini gerçekleştiren astronot Matt rolündedir.

gravity

Konusunu uzayda araştırma yapmak içi seçilen tıp doktoru ve astronotun uzay gemisi ile uzaya çıkarılması ve orada başlarına gelen felaketlerden alan film, sonunda harika bir eve dönüş sahnesine sahiptir. Sıkılmadan izleyeceğiniz bu heyecanlı filmde, izlediğiniz diğer uzay filmlerinden çok daha farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

Kaynak
onedio

İlgili İçerikler

6 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu