Alışveriş Rehberi

En İyi 4 Halı Yıkama Makinesi

Sizler için en iyi halı yıkama makinelerini aşağıdaki listeye ekledik.

instagram takipçi hilesi

Halıların içinde biriken mikrop, bakteri ve kirler göz ile görünmemekle birlikte, halı renginde solukluk yapacaktır. Sürekli görülen halılar için bu tip kirler gözle görülür şekilde olmayacaktır. Bu yüzden halı üzerinde biriken kirleri temizlemek için halı yıkama makineleri ideal temizlik sağlamaktadır.

En İyi 4 Halı Yıkama Makinesi

Arnica Hydra Rain Halı Yıkama Makinesi

Tam bir fiyat-performans ürünü diyebiliriz bu ürün için. Ürün günümüzde çoğu halı yıkama makinesinde olduğu gibi hem süpürme işlevli hem su filtrelidir. Su filtreli makinelerde, makinenin bir alanına temiz su doldurulur. Makine içeriğinde verilen temiz kokular ve halı şampuanı gibi ürünler temiz suya dökülmelidir.  Genelde bu tip makineler su koyulmadan çalıştırmamaktadır.

Makine gelen kirleri, temiz suya çekmektedir. Üründe bulunan HEPA filtresi, toplanan tozların yeniden havaya karışmasını engellemektedir. Aynı şekilde yıkanan halıyı durulama özelliği de bulunmaktadır. Arnica Hydra Rain halı yıkama makinesi ne kadar normal süpürme işlevi yapsa da kullanıcıların genel olarak süpürme işlevini çok kullanmadığı da, alıcıların yorumlarında dikkat çekmektedir. Fiyat olarak ortalama 1500 TL gibi fiyatlarla, kolaylıkla erişebileceğiniz internet sitelerinde satıştadır.

Aşağıdaki videodan ise yıkama yapılma anını izleyebilirsiniz.

Fakir Deluxe Line Halı Yıkama Makinesi

Fakir markası hemen hemen herkesin evinde, bir ürününü bulunduruyor diyebiliriz. Geçmişten günümüze, her ürününde kalitesini ve müşteri memnuniyetini sağlamış durumdadır. Halı yıkama makinelerinde de aynı durum söz konusudur. Ürünün normal süpürme özelliği mevcut fakat bu süpürme işlevi torba ile yapılmaktadır. Günümüzde çoğu makinede olan su filtreli yıkama özelliği bulunmamaktadır.

Sürekli su değen, kirli su tahliye kısmı paslanmaz çelik ile kaplanmıştır. Ne kadar küçük bir detay olsa da makinenin ömrü açısından oldukça önemlidir. Motor 1600 W güç seviyesinde çalışmaktadır. 22 L kirli ve 4.3 L temiz su tank özelliği bulunmaktadır.

Fakat kullanıcı yorumlarına bakıldığında birkaç eleştiri gözünüze çarpabilmektedir. Fakir Deluxe Line halı yıkama makinesi ile yapılan temizlik işlemleri sonrasında makinenin ayriyeten temizliğinin yapılması ortalama 20 dakika gibi bir süreyi bulabilir.

Halıya püskürtülen suyun, anında durulama işlevi ile geri çekilmesi gerekmektedir. Yoksa halının kuruması oldukça uzun sürebilir. Bu makinenin dışarıya verdiği suyla alakalı olup, tüm makineler için geçerli değildir. Fiyat olarak ortalama 2.250 TL civarındadır.

Fakir Deluxe Line halı yıkama makinesinin nasıl kurulduğuna ve nasıl kullanıldığına bakmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Karcher SE 6100 Halı Yıkama Makinesi

Fiyatları ne kadar Euro üzerinden değerlendirilse de piyasanın en iyileri arasında yer almaktadır. Fiyat-performans ürününden ziyade, tamamen performans ürünü olarak da nitelendirilebilir. Motor gücü 1400 W olan ürünün emiş gücü 210 mbardır. Temiz su tankı 4 LT, kirli su tankı 4 LT’dir. Makinenin aksesuarsız ağırlığı yaklaşık olarak 7 KG’dır. Yıkanan halıyı durulamak için vakumlu aletler mevcuttur. Ürün içerisinde 2 yıllık garantisi mevcuttur.

Fiyat olarak ortalama 2.650 TL’dir.

Karcher SE 6100 halı yıkama makinesinin kurulumu ve yıkama detayları için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İhlas Aura Cleanmax Halı Yıkama Makinesi

Su filtreli ürünler arasında en iyisi diyebiliriz. Kullanan herkesin memnuniyetle kullandığı ve önerilere açık ürünler arasında yer almaktadır. Halı yıkama, koltuk yıkama, normal süpürme işlemleri ile bilinmektedir. Halı üzerindeki bakteri, toz, mikrop, insan ölü derisi gibi pislikleri kirli su deposuna aktaran makinenin fiyatı ortalama 6000 TL civarındadır. Süpürme işlevini de kullananlar oldukça memnundur. Bir makine ile temizliğin çok kolay olduğunu kanıtlayan makineler arasındadır.

İhlas Aura Cleanmax halı yıkama makinesinin detaylı videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu