Astroloji ve Burçlar

En İnatçı Burçlar Hangileridir?

instagram takipçi hilesi

En inatçı burçlar hangileridir diye merak ederiz. Çoğumuzun bildiği gibi gerek güneş burcumuz gerekse de yükselen burcumuz karakteristik yanlarımız üzerinde önemli oranda yön verici etkiye sahiptir. Öyle ki, burçlar; inatçılıktan, istikrarlı ya da maceraperest olmaya veya ilişkilerdeki başarı oranına kadar, tek tek incelenir ve birbirinden farklı özellikler gösterebilir.

İnatçı olmak aslında tüm insanların özünde irili ya da ufaklı olarak var olan bir durumdur. Ancak derecesi ve inat uğruna kişilerin göze alabileceği şeyler, elbette ki aynı değildir. Bu durum; bazen sadece kamçılayıcı ve zararsız bir hırs etkeni olurken, bazen de sınırları zorlayacak boyutlarda yaşanabilir.

en inatçı burçlar

Peki hangi burca mensup kişiler daha inatçı kişilik yapısına sahiptir, hangi alanlarda inat ederler ve nasıl davranırlar? İşte biz de bu yazımızda sizlere; bu soruların cevabı niteliğinde bazı bilgiler aktarıyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

En İnatçı Burçlar Sıralaması Nasıldır?

Aslan Burcu

Hakimiyetçi ve mükemmeliyetçi kişilik özelliği gösteren, aynı zamanda da her ortamda liderlik vasfına sahip olan aslan burçları, bildikleri yoldan asla kolay kolay şaşmazlar. Eğer bir şeyin yapılmasını istiyorlarsa ve kafalarına koymuşlarsa,öncelikle yapılacağından kesin bir biçimde emin olmak için tüm şüpheleri ortadan kaldırırlar.

Onların ihtimallere değil, garantiye ihtiyaçları vardır. Reddedilmek veya kısa süreli bile olsa hayır cevabı almak aslan burçları için çok ciddi bir sorundur. Her ne kadar farklı fikirleri saygı ile dinliyor olsalar da; baskın karakterleri ve sempatilerini kullandıkları yüksek ikna kabiliyetleri sayesinde, çoğu zaman dediklerini yaptırmayı başarırlar.

Oğlak Burcu

oglak

En inatçı burçlar listesinde oğlakların olmaması düşünülemez sanıyoruz..! Hiç şüphesiz ki ”oğlak inadı” diye bir kavram oluşmuştur. Analitik düşünen ve adımlarını dikkatli atan bir burç olmalarından dolayı, istedikleri şeyler genellikle akla mantığa uygun olur. Bu isteklerin yerine gelmesi için de, ellerinden geleni artlarına koymazlar diyebiliriz…!

Aynı zamanda kendileri de insanlara çok kolay bir şekilde hayır diyemez. Diyecekse bile bunu sağlam gerekçelere dayandırmak kaydıyla ve asla kırmadan, incitmeden yapar. Dolayısıyla aynı şeyi karşı taraftan da bekler. Oğlaklar, ısrarcı ve mücadeleci bir karaktere sahip olduklarından, istediğini almak için uzunca bir süre diretirler.

Koç Burcu

koc

En inatçı burçlarda şimdi de sıra koçlarda..!  Koç burçlarına hayır denmesi onlarda tam aksi bir etki yaratır. Vazgeçmelerini değil, o şeyin daha çok üzerine gitmelerini sağlar. Üstelik tüm detaylarıyla fikirlerini yeniden anlatarak sizden evet cevabını alana kadar savunma mekanizmasını işletmeye devam eder.

Kısacası; olmazları olduran ve yapılamaz denilen ne varsa başarmayı kendine görev edinmiş olan koç burçları, inanılmaz bir azim ve kararlılıkla yollarına devam eder. Kendisini daha çok ifade etmeye ve istediği şeyin neden-sonuç ilişkisine inerek aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmaya yemin etmiş gibidir.

Boğa Burcu

En inatçı burçlardan biri olan boğalar, aslında sabırlı ve sakin yapılarıyla bilinirler. Ancak; yapmaya niyet ettikleri ve inandıkları bir şeyden vazgeçmesini istediğiniz takdirde, öfkeli taraflarıyla karşılaşmanız muhtemeldir. Reddedilmek onların çok da kolay hazmedebilecekleri bir şey değildir. Bu esnada agresif bir tutum sergileyebilirler.

İstedikleri şeyin gerçekleşmesi için inatla çaba gösterirler. Kendilerine ve her şeyin en doğrusunu bildiklerine inanan boğa burçları, adeta savaşırcasına mücadele etmekten bir an olsun çekinmezler. Kendi fikirlerinin uygulaması, onlar için aynı zamanda, değerli hissetme ihtiyaçlarının da karşılanması anlamına gelir.

Akrep Burcu

Akrep burçları en inatçı burçlardan biri olarak bilinirler, fakat bunun yanı sıra, aynı zamanda iyi bir dinleyicidirler. Farklı fikirleri ve görüşleri saygı ve sükunetle karşılarlar. Hayır cevabı almışlarsa; hemen savunmaya geçmeden önce bunun nedenlerini sorgulamayı tercih ederler.

Fakat tüm bunlara rağmen; kendi bildiklerini okumaktan da geri kalmazlar. Eğer bir şeyi yapmaya karar vermişlerse ve bunu çok da istiyorlarsa, onları durdurabilene aşk olsun..!  Bu tavırlarına bir de kusursuz sayılabilecek derecedeki ikna yetenekleri eklendiğinde, onları vazgeçirmek neredeyse olanaksız gibidir.

Onlara kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalıştığınız anlarda bile, farkında olmadan sizi manipüle ediyor olabilirler, bizden söylemesi..! İkna etmek için masaya oturduğunuz bir akrep burcunun karşısında, kendiniz ikna olmuş şekilde masadan kalkabilirsiniz.

En İnatçı Burçlar İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu