Hosting

En İlginç Ölümler!

Google News

Her canlı mutlaka ölümü tadacaktır. İster ahirete inanın ya da ister inanmayın; ancak bir gün mutlaka ruh bedenden ayrılacaktır, sonsuz yaşam kavramını dünyada maddi olarak kanıtlamış herhangi bir kimse olmamıştır. Neyse değerli okurlar lafı fazla uzatmadan konuya gelelim, bu yazımda sizlerle, bugüne kadar yaşanmış en ilginç ölümleri derleyip paylaşmak istedim.

1.Tatlıdan Ölmek

iadolff001p1

İsveç kralı Adolf Frederick tatlı yemeyi çok severdi, 1771 yılında 61 yaşında iken katıldığı bir yemekte masada bulunan çeşitli yemeklerden yedi ve son olarak sevdiği tatlıdan 14 tane yedikten sonra öldü.

2. Jüriye Sunum Sırasında Ölüm

-clement-

Clement Vallandigham, sivil savaş döneminden sonra tanınmış başarılı bir avukattı. 1871 yılında katıldığı bir duruşmada konu cinayet olayıydı. Müvekkilini aklamak için, tabancanın olay anında pozisyonunu canlandırmak istedi ve kendini vurdu. Teorisi doğruydu, müvekkili suçsuzdu; ancak bu olay hayatına mal oldu.

3. Ölümle Alay Edip Ölmek

-hipotermi-

1998 yılında Fransız bir şahıs ilginç bir intihar girişiminde bulundu. Bir deniz kıyısındaki yüksek yamaca çıktı, boynuna bir ip bağladı ve ipi de kayaya sıkıca bağladı. Sonra zehir içti ve kendini yaktı. Uçurumdan atlarken de kafasına doğru silahla ateş etti. En ilginç olan taraf burada başlıyor, ateş ettiğinde mermi kafasına değil ipe denk geldi ve ip koptu. Denize düştüğü için üzerindeki alev söndü ve su soğuk olduğundan şoka girerek kusmaya başladı ve böylece içtiği zehirde vücuttan atıldı. Sudan bir balıkçı tarafından çıkarılan adam hastaneye yetiştirildi; ancak adam hipotermiden ( vücut ısısının ani düşmesi ) dolayı öldü.

4. Ayak Parmağı Yüzünden Ölüm

jack-

1911 yılında ünlü viski tadımcısı Jack Daniel, her sabah olduğu gibi iş yerine geldi ve kasasını açmaya çalıştı. Aksi olan durum şifreyi unutmuş olmasıydı ve sinirlenerek kasaya tekme attı, ayak baş parmağı kırıldı. Buradan kaptığı enfekaiyon sonucu hayatını kaybetti.

5. İcat Denerken Ölüm

franz-

 

1911 yılında Fransız terzi Franz Reichelt, kendi buluşunu test etmeye karar verdi. Kendi hazırladığı elbise şeklindeki paraşütüyle Eyfel Kulesinden atladı; ancak ne yazık ki paraşüt açılmadı.

6. Bir Türlü Ölememek

rasputin-

Rus uyruklu Grigori Rasputin, 10 kişi tarafından zehirlendi ölmedi, daha sonra silahla vuruldu yine ölmedi, ardından 3 defa daha silahlı saldırıya uğradı ölmedi, aşırı şekilde dövüldü, boğulmak istendi ölmedi.  En son küçük bir kasabaya yerleşti, burada bir süre huzurlu yaşayıp eceliyle öldü.

7. Beyzbolda Ölüm

-ray chapman-

1920 yılında oynanan bir beyzbol maçında, Ray Chapman isimli Hindistanlı oyuncu, kafasına beyzbol topunun gelmesi sonucu sahada öldü.

8. Çöp Evde Ölüm

-çöp ev-

Homer ve Langley Collyer adlı iki kardeş obsesyon ( yanlış olduğunu bildiği halde takıntı oluşturan ) derecesinde biriktirme hastasıydılar. Dışarıda ne bulurlarsa eve getirip depolama gibi bi alışkanlıkları vardı. 1947 yılında evlerinde ölü bulundular ve evlerinden 100 ton çöp çıktı. Bazı rivayetlere göre evden çıkamadıkları için açlıktan öldükleri söylenmekte.

9. Canlı Yayında Ölüm

christine-

Televizyonda, canlı yayında intihar eden ilk ve tek kişi Christine Chubbuck isimli spikerdir. Yayına başladıktan 8 dakika sonra depresyona girmiş ve şunları söylemiştir: ”Kanalın 40.yılında polisin son haberlerini, son kanlı cinayetleri ve renkli yaşamları aktardık. Şimdi bir tanesini daha göreceksiniz. ” dedikten sonra tabancayla başına ateş etmiştir.

10. Robotla Ölüm

Robot tarafından öldürülen ilk kişi Robert Williams’ tır. 1979 yılında Williams, Ford Motor isimli yerde çalışırken depoda malzeme katlarına tırmanıyordu, tam o anda bir robotun aniden çalışıp kafasına çarpması sonucu ölmüştür.

11. Kaktüsten Ölmek

-david-

1982 yılında, 27 yaşındaki David Grundman, kaktüs reklamları için çöl bitkilerine tabancayla ateş ediyordu, fakat bir atışı sırasında kaktüsten fırlayan bir parçanın kendisine isabet etmesi sonucu ölmüştür. Günümüzde hala bir bitki tarafından öldürülen tek kişi olarak bilinmektedir.

12. Şişe Kapağıyla Ölüm

Tennessee-Williams

Amerikalı oyun yazarı Tennesse Williams, 1983 yılında bit otel odasında kapakla boğulmuş olarak bulundu. İlk bulunduğunda aşırı sarhoş olduğu anlaşılmıştı.

13. Cankurtaran Partisinde Ölüm

-jerome-

1985 yılında sezonun ilk boğulması cankurtaranlar partisinde yaşanmıştır. 31 yaşındaki Jerome Moody, rekreasyon bölümünün havuzunda ölü bulunmuştur.

14. Kitaplık Yüzünden Ölüm

-kitaplık-

Mariesa Weber isimli şahıs ailesinden 2 hafta boyunca haber alamadı. Eve geldiğinde onları yatak odasında, kitaplığın altında ölü olarak buldu.

15. İkizini Öldürüp Ardından Ölmek

-ikiz-

Marco ve Roberto De Solisa isimli kardeşler birbirleriyle pek iyi geçinemiyorlardı, sürekli kavga halindeydiler. Roberto’ nun kendisiyle sık sık alay etmesine dayanamayan Marco, kardeşinin kafasına tek kurşun sıkarak onu öldürdü. Buraya kadar olan kısım normal bir cinayet gibi gelebilir; ancak tuhaf olan, Marco ve Roberto’ nun yapışık ikiz olması ve bu nedenle aynı dolaşım sistemini kullanmalarıdır. Roberto’ nun ölümünden 5 dakika sonra Marco da hayatını kaybetmiştir. Böylece olay cinayet değil intihar olmuştur.

16. Mayınla Futbol Oynayıp Ölmek

-mayın-

Kamboçya’ da iki asker, patlamamış mayınla futbol oynarlar ve sonunda ikisi de mayının patlaması sonucu hayatını kaybeder. İşin en ilginç yanı ise bu iki askerin, ordunun en iyi mayın uzmanları olmasıdır.

17. Dilini Isırıp Ölmek

-allan-

Allan Pinkerton, 1884 yılında kaldırımda yürürken ayağı kaymış ve o an ki dengesizlikle dilini ısırmıştır. Dilindeki tahribat zamanla enfeksiyon kapmış ve ölümünde neden olmuştur.

18. Tuvaletini Tutup Ölmek

-tycho-

Danimarkalı astronom Tycho Brahe, 1601 yılında düzenlenen ve çok uzun süren bir ziyafete katılmıştır. O dönemde yemeğin ortasında kalkmak çok kabaca bir davranış olarak algılanıyordu ve kabalık etmek istemedi. Aşırı derece de çişi gelmiş ve tutmak zorunda kalmıştı. Mesanesi gereğinden fazla dolan Brahe, bu sebeple ortaya çıkan enfeksiyon yüzünden ölmüştür.

19. Uzun Sakal Yüzünden Ölmek

-hans-

Avusturyalı Hans Steininger, 1.4 metrelik uzun sakalıyla meşhur olmuş biriydi. 1567 yılında, bulunduğu kasabada yangın çıkmış, yardıma gitmek isterken koştuğu esnada sakalına basarak boynunu kırmış ve ölmüştür.

20. Kendi Tuzağına Düşerek Ölmek

-khay-

Khay Rahnajet isimli Irak uyruklu bir terörist, hazırladığı bombalı paketi suikast adresine posta aracılığıyla göndermiş; ancak bir süre sonra paket, eksik pul yapıştırıldığı için teröristin adresine tekrar gönderilmiştir. Kurduğu düzeneği unutup paketi açan terörist ölmüştür. Bunu okurken biraz mantıksızlık sezdiniz sizde değil mi :))

21. Hırsızlık Yaparken Korkudan Ölmek

-jake-

Eşine şaka yapmak isteyen Jake Fen isimli bir adam, kendisini evde asmış süsü verir. Kocasını bu halde karşısında gören karısı korkudan bayılır. Kapıyı açık gören komşu merak eder ve bakmaya gelir, geldiğinde ikisininde öldüğünü zanneder ve yardım çağırmak yerine evi soymaya koyulur. Topladığı eşyalarla tam evden çıkacağı sırada Jake komşuya tekme atar. Komşusu da cesedin canlandığını düşünerek korkudan kalp krizi geçirir ve oracıkta ölür.

22. Kurnazlık Yaparken Ölmek

fft16_mf2467493

New York’ un işlek caddelerinden birinde bir araç yayaya hafifçe çarpar, yaya yere düşer; ancak tam kalkacağı esnada çevreden biri ona, eğer kalkmazsa sigortadan yüklü miktarda para alabileceğini söyler. Bunu duyan yaya tekrar yere yatar. Bu sırada sürücü, yayanın kalktığını zanneder ve aracı sürer, talihsiz yaya ezilerek can verir.

23. Masaj Yaparken Öldürmek

-masaj-

Bu olay ülkemizde yaşanmış bir olaydır. Erzurum’ da bir berber, tıraş ettiği müşterisini biraz rahatlatmak için ona masaj yapmaya başlar. Boyununu rahatlatmak için ani hareketlerle sağa sola çevirir ve adamın boynunu kırarak onu öldürür.

Yaşanan olaylara bakıldığında ‘hayatımız gerçekten pamuk ipliğine bağlı’ sözü, bir kez daha akıllara geliyor.

Kaynak: onedio, web.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir