Yaşam

En Güzel Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri

instagram takipçi hilesi

En Güzel Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri..! Kadir gecesi, İslam inancına göre Kur’an’ın Allah tarafından Hz. Muhammed’e Cebrail isimli melek aracılığı ile gönderilmeye başlandığı gecedir. Tarihsel olarak tam bir tarihi yoktur. Her yıl Ramazan ayının 27. gecesi kutlanır.

Kadir kelimesinin anlamı “şeref” ve “azamet” olarak bilinir. Bu gece için bir ayet inmiştir. Kadir Suresi, Kur’an’ın 97. suresidir. Kur’an’da kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilmiştir.

İlk vahiy’in şu şekilde geldiği bilinmektedir;

İslam inancına göre Allah Kuran’ın ilk ayetini Cebrail adındaki bir melek aracılığıyla Nur Dağı’ndaki Hira mağarasında Hz. Muhammed’e indirilmiştir. İlk nazil olan ayet Alak Suresi’nin ilk 5 ayetidir.

Hz. Muhammed 40 yaşına yaklaşırken izole bir yaşam sürmeye başlar. Mekke’nin kuzeyindeki Nur Dağı’ndaki Hira mağarasında vakit geçirerek inzivaya çekilmeyi alışkanlık edinir. 1-2 sene boyunca böyle devam eder.

İlk vahyi Miladi 610 senesinde Hira mağarasında Ramazan gecesi (kadir gecesi) üzerine bir hırka giydiği ve ibadet ettiği zaman almıştır. Hz. Muhammed’in 610 senesinde vefat ettiği sene olan 632’ye kadar aldığı tüm vahiyler, Kuran’ı Kerim’i meydana getirir.

Kadir gecesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için “Kadir Gecesinin Önemi Nedir? Kadir Gecesi Anlamı” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde sevdiklerinizin de kadir gecesinin kutlamak için aşağıda sizler için seçtiğimiz kadir gecesi mesajları ve sözlerini kullanabilirsiniz…

Kadir Gecesi Mesajları

En Güzel Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri

Kadir Gecesi dualarınız ve tövbeleriniz kabul; günahlarınız affolsun. Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Kadir Gecesi üzerinize rahmet, sofralarınıza bereket, evinize huzur yağsın… Dualarımız gökyüzünde buluşsun… Gecemiz mübarek olsun.

Kadir Gecesi huzuru, mutluluğu içinizde bulacağınız, tövbelerinizin kabul olacağı günlerin başlangıcı olsun. Hayırlı geceler…

Kadir Gecesi af gecesidir, barış gecesidir, dua gecesidir. Her gece aynı ferahlık gönlünüzde olsun, Kadir Geceniz kutlu olsun…

İste, verir… Af dile, eder… Tövbe et, affeder… Allah içinizden geçen her dileği hayırlısı ile kabul etsin. Gönlünüzdeki tüm güzellikler bu geceye semaya ersin. Hayırlı geceler, Kadir Geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi eller semaya, gönüller duaya, gözler nurlara dönsün… Kadir Gecemiz mübarek olsun.

En hayırlı gecelerden birinde, benim için de dua etmeyi unutma kardeşim… Dualarda buluşalım. Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Kadir Gecesi güneş asılı kalır gökte, nurla dolar her köşe… Kadir Gecesi ışığınız bol olsun, dualarınız kabul olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi Mesajları

Dualı ve Ayetli Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecemizin hayırlara vesile olmasını, İslam alemine barış; insanlık alemine ise hidayet getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Avuçların geri çevrilmeyeceği o günde gecemizi hakkı ile eda edebilenlerden oluruz inşallah!

Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz hayırlı olsun.

Kadir Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her Müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun.

Beden de baş ne ise imanda da sabır aynıdır. Başsız beden olmayacağı gibi sabırsız da iman olmaz. Kişinin sözü aklını ve faziletini gösterir. Hayırlı Kadir Geceleriniz olsun…

Ellerin semaya açılacağı bu mübarek gece, rahmet yağmurları yağacak. Rabbim Mübarek Kadir gecesinde rahmet yağmurlarıyla sırılsıklam ıslanmayı bizlere nasip eylesin.

Ey Rabbim! Kadir Gecesi‘nin rahmetini bizlerden esirgeme. Bu gece edeceğimiz tüm duaları kabul et. Rahmetinden bir damla da olsa nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Kadir Geceniz Mübarek Olsun

“Sizin Ramazan-ı Şerif’te makbul dualarınızı, hem inşâallah hakkınızda bin ay kadar meyvedar Leyle-i Kadrinizi, hem saadeti bayramınızı, hem çok kıymettar hizmetinizi bütün ruh-u canımızla tebrik ve tes’id ederiz.”

Bin aydan hayırlı olan, Yüce Rabbimizin rahmet ve nur bahşettiği #KadirGecesi Tüm İslam alemine hayırlar vesile etsin. İnşallah.

“O gece tan yeri ağarana kadar esenliktir.” (Kadir Suresi) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun..

Resimli Kadir Gecesi Mesajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu