En Duygusal Dizi Önerileri

Yerli- Yabancı Duygusal Dizi Önerileri

instagram takipçi hilesi

Bazıları komedi sever, bazıları aşk. Ancak bazıları için en güzel diziler duygusal olanlardır.  İşte tüm gözyaşlarının bir diziye sığdırıldığı, izleyenin uzun süre kendine gelemediği duygusal diziler:

1- Suskunlar

Suskunlar 2012 yapımı bir dizi aslında. İlk bölümden itibaren izleyiciyi kendine çeken Suskunlar dizisinde; aşk, dram, arkadaşlık ve gerilim bir arada yer alıyor. İzlerken kesinlikle gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Dizinin replikleri arasında “En çok ne zaman pişman olursun biliyor musun, yarım bıraktığını başkası tamamladığında.” sözü insanı beyninden vurulmuşa döndürüyor.

 

2- Chernobyl

1986 yılında Ukrayna’da yaşanan Chernobyl patlamasını konu eden diziyi izlerken yüzyıllarca süren bir insanlık dramına tanık olacaksınız. Yakın tarihimizin en büyük felaketlerinden bir tanesini anlatan dizi, eğitici olması ile de tarihe meraklı olan kişilerin ilgisini uyandırıyor. Chernobyl dizisi replikleri arasında “Çocukların annelerini korumak için öldüğü bir dünyada yaşıyoruz” sözü tüm diziye ışık tutuyor.

3- Hatırla Sevgili:

Gerek oyuncu kadrosu ile, gerekse de duygusal müzikleri ile gönüllere taht kuran hatırla sevgili dizisi, Adnan Menderes‘in hayatına ve o dönem yaşananlara ayna tutuyor. Aynı zamanda tüm bu siyasetin içinde aşkı da konu alan dizi, arkadaşlık ilişkilerini de izleyiciye hissettiriyor. İşte diziden duygusal bir replik: Onu son görüşüm olacağını bilseydim, başka türlü bakardım yüzüne. Her detayını inceler, ezberlerdim.

4- Ölmek İçin 13 Sebep:

Dizi, sevdiği kızın hayatına son vermesini anlatıyor. Karakterimiz eve geldiğinde odasında bir kaset bulur ve sevdiği kızın ölmek için 13 sebebini anlatıyor. Diziyi  bir solukta bitirmek isteyeceksiniz. Dizinin çarpıcı repliği: Bana ihanet ettiğin için sana kızgın değilim. En başta sana güvendiğim için kendime kızgınım.

5- Kadın

Hala televizyonlarda izlenmeye devam eden Kadın dizisi, bir annenin eşini kaybederek tek başına çocuklarına bakma mücadelesini anlatıyor. Özellikle Bahar karakterinin kanser olması sonucu, kendisini terk eden annesinin evine gitmesi ve yardım istemesi; çocukları için yapabileceklerinin bir göstergesidir. Kesinlikle Kadın dizisinin ilk sezonunu izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Dizinin en duygusal repliklerinden bir tanesi: Bir çocuğun anne sevgisi olmadan büyümesinden daha zor bir şey yok dünyada.

https://www.youtube.com/watch?v=pqwVgUMXg74

6- How I Met Your Mother

Son yıllarda yeniden sıkça gündeme gelen dizi 9 sezondan oluşuyor. Diziyi izlerken bir yandan gülecek bir yandan da ağlayacaksınız. Dizide aşk, komedi, dostluk ve aile bir arada yer alıyor. Özellikle dizinin karakterlerinden Robin’in kendini ve aşkı arayışı büyük şehir bunalımı yaşayan kişilere ayna tutuyor. Dizinin en güzel repliklerinden bir tanesi: Çünkü ben seni bir gün bile görmeyince, o günüm hiç güzel geçmiyor.

7- Leyla İle Mecnun:

Leyla ile Mecnun Türk televizyon tarihinin en absürt dizilerinden bir tanesi. Diziyi izlerken gözyaşlarınız hem gülmekten hem de ağlamaktan akacak. Mecnun’un Leyla’ya olan aşkını anlatan dizinin, esasen yatalak bir hasta olmasını konu edinen dizide, aile ve arkadaşlık ilişkileri de çok güzel işlenmiş. Dizinin repliği: İnsan sevdiğinin gözünün içine bakar. Ordan anlar taa geçmişinin ne olduğunu.

https://www.youtube.com/watch?v=yqFdLGIXyAQ&t=2s

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu