İnsan Kaynakları

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

instagram takipçi hilesi

Bugün size aktaracağımız eğitimler online olmasının yanı sıra, ücretsiz olmasıyla da tercih edilir. İşte en çok işe yarayan 10 sertifika ve eğitimler:

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

Kolayca iş bulabilmek, kendi işini kurmak ve kendin geliştirmek için çeşitli eğitimlere katılmak gerekir. Eğitim sonunda verilen sertifikalar, diğer kişilere kıyasla birkaç adım önde olmanızı sağlar.

1.Siber Güvenlik ve Siber Olaylarla Mücadele

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygındır. Büyük küçük herkesin elinin altında bulunan internetin doğru şekilde kullanılması gerekir. Bu noktada; siber güvenlik eğitimi önem kazanır. Eğitim; siber saldırılarla mücadele edecek uzmanlar yetiştirmeyi hedefler. Siber güvenlik eğitimi alan katılımcılar, farklı sektörlerde rahatlıkla iş bulabilir.

2. Photoshop

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

Artık hangi sektörde çalışırsanız çalışın sosyal medyanın da bir parçası olursunuz. Özellikle firmanızı sosyal medyada tanıtmak istediğinizde az da olsa photoshop bilmeniz gerekir. Photoshop ile ilgi çekici resimlere imzanızı atabilirsiniz. Birçok firma, çalışan işe alırken photoshop bilgisini sorgular.

3. En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika: Robotik Kodlama

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

Kodlama ve programlama olmazsa olmaz iki önemli daldır. Eğer siz de bu tarz bir alanda kariyer sahibi olmak istiyorsanız robotik kodlama eğitimi almanız gerekir.

4. Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

Bir insanı ilk gördüğünüzde giyim kuşamına bakarsınız. Fakat birkaç dakika sonra konuşmaya başladığınızda karşı tarafın anlattığı şeyler ve kendini ifade etme şekli önem kazanır. Aynı durum sizin için de geçerlidir. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız hem iş hem de sosyal hayatta diksiyon eğitimi almanız gerekir. Ciddiyetle katılacağınız bir diksiyon eğitimi size hayatınız boyunca birçok artı kazandırır.

5. Koçluk Programları

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika

Günümüzde ilişki, aile, çocuk, iş ve hatta doğum koçluğu programları bulunur. Bazı koçluk programlarına katılım sağlayabilmek için psikoloji alanında eğitim almak gerekirken; bazılarına ilgi duyan herkes katılabilir. Genellikle koçluk programları ücretli olarak verilir. Fakat başlangıç düzeyinde eğitim almak için ücretsiz kurs sürecine dahil olabilirsiniz.

6. Sosyal Medya Uzmanlığı

Sertifika programları

Gün içinde zamanın önemli bir kısmı sosyal medyada geçer. Hal böyle olunca sosyal medya uzmanlarına yoğun şekilde ihtiyaç duyulur. Bu noktada; Instagram kullanabilen herkes kendini sosyal medya uzmanı olarak görür. Fakat bu tamamen yanlış bir tutumdur. Sosyal medya uzmanları kapsamlı bir eğitim alarak, Instagram algoritmasına hakim olur. Paylaşımlar için doğru saatleri saptar, firmalarla iletişim kurmayı öğrenir ve doğru etiket kullanımı hakkında bilgi sahibi olur. Fakat eğitim süreci bahsedilenden çok daha kapsamlıdır.

7. Fotoğrafçılık

Sertifika programları

Fotoğrafçılık konusunda eğitim alan kişiler de birçok firmada iş bulabilir. Ayrıca kendi çapında da çalışabilir. Özellikle stok fotoğrafçılık alanında çok ciddi gelir elde edebilir. Eğitimlere katılabilmek için profesyonel fotoğraf makinesi kullanmanız şart değildir. Cep telefonu üzerinden de eğitim alabilir, stok fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Yeter ki doğru teknikleri öğrenin.

8. Yabancı Dil

Sertifika programları

Belki bu listeye yabancı dili eklememiz biraz basit gibi göründü. Fakat yabancı dil eğitimi artık olmazsa olmazlar arasında yer alır. Hatta 1 dil bilmek bile yetersiz görünüyor. Kendinizi geliştirmek adına bir yabancı dili çok iyi seviyede  bilmeniz gerekir.

9. Ön Muhasebe

Ön muhasebe eğitimi

Kolayca iş bulmak isteyen kişilerin ön muhasebe eğitimi alması gerekir. Ön muhasebe eğitimi alan kişiler için birçok iş fırsatı bulunur. Özellikle iktisat ve işletme gibi bir bölümde okuduysanız, ön muhasebe eğitimi almak size çok şey kazandırır.

10. En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika: İlkyardım Eğitimi

Sertifika programları

İlkyardım alanında iş bulabileceğiniz gibi kendinize ve çevrenizdekilere de fayda sağlayabilirsiniz. Ne zaman birine ilkyardım teknikleri uygulamanız gerekeceği hiçbir zaman belli olmaz. Bu nedenle; eğitim almanız ve kendinizi çok iyi geliştirmeniz gerekir.

En Çok İşe Yarayan 10 Sertifika Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu