Kişisel Gelişim

En Çok Görülen Kabuslar Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yorgun bir günün ardından, kafanızı yastığa koyarak huzurlu bir uyku çekmek isteyebilirsiniz. Fakat bu her zaman mümkün olmuyor. Uyurken, bilinçaltı devreye giriyor ve rüyalarla birlikte kendini gösteriyor. Kişiyi mutlu eden rüyalar, sabahları neşeli uyanmayı sağlarken, bazıları tüm günün kötü geçmesine neden oluyor. Neredeyse, her insan hayatında bir kez kabus görmüştür. Fakat, bazı kabusları birçok insan defalarca görür. İşte en çok görülen kabuslar…

En Çok Görülen Kabuslar

1. Okula Yeniden Başlamak

En çok görülen kabuslar

Bu kabus, diğerlerine kıyasla en iyi olan türdür belki de. Ancak, neredeyse her insan okula yeni başladığını rüyasında görür. Fakat bu rüya, masum ya da sevindirici değil, aksine korkunçtur. Yeniden ilkokul sıralarına dönmek, yeniden matematik dersinde zorlanmak oldukça zordur. Hele bu tür kabuslarda “okulu bitirmiştim, ben artık çok büyüğüm. Burada ne işim var?” gibi soruları insan kendine soruyorsa gerçekten son derece korkunçtur.

2.Çıplak Dışarı Çıkmak

En çok görülen kabuslar

İkinci kabus türü çıplak dışarıda gezmektir. Kişinin rüyasında gördüğü şeyler o kadar gerçekçidir ki… Hatta birçok insan uykusundan uyandığını, üzerini giydiğini sandığını fakat dışarı çıktığında herkesin kendisine baktığını görür. Psikolojik açıdan da birçok anlamı olan çıplak dışarı çıkmak, bir süre etkisi altından kalkılamayan kabuslar arasında yer alır.

3.Bağırmak Ama Sesin Çıkmaması

karabasan

Halk arasında “karabasan” olarak bilinen bu rüyalar genellikle sırt üstü yatarken ortaya çıkar. Kişi, herhangi bir zor durum ile karşı karşıyadır. Ya çok sevdiği bir insana yetişmek ya da çok korktuğu bir şeyden kaçmak istiyordur. Bağırır avaz avaz, tüm gücüyle bağırır. Boğazı acıdan ağrır, ağzını sonuna kadar açar. Ancak bir türlü ses çıkmaz.

4.Düşmek

kabus

Bazen yatar yatmaz, bazen de bir süre uyuduktan sonra rüyanızda düştüğünüzü gördüyseniz yalnız değilsiniz. Birçok insan rüyasında bir uçurumdan ya da yüksek katlı bir binadan düştüğünü görür. Bu rüyalar bazen de çok sevilen birinin düştüğüne tanık olmak şekline de dönüşür. Düşmek, her koşulda son derece korkunç bir rüyadır.

5.En Çok Görülen Kabuslar: Aileden Birinin Ölmesi

En çok görülen kabuslar

Her insan doğduğu günden beri, sevdiklerini kaybetmekten korkar. Bazen anne baba, bazen sevgili, bazen de en yakın arkadaşın öldüğü rüyada görülür. Kabus o kadar gerçekçidir ki kişi tüm hisleri doruklarda hisseder. Genel olarak ölüm rüyalarını gören kişiler uyandıklarında gözyaşları içinde kalır.

Aslında bu kabus her ne kadar korkunç olsa da, kişiyi olumsuz durumlara karşı psikolojik olarak hazırlamaktadır. Psikolojik açıdan bakıldığında ise, kişinin kaybetme korkusunu ifade eder. Bazen de sevgili ya da arkadaşın öldüğünü görmek, bilinçaltınızda o kişiyi öldürdüğünüzü ve hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini ortaya koyar.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu