Yabancı Kadın Ünlüler

Emma Watson Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Emma Watson 2017 Foto Galeri 2
Tam adı:  Emma Charlotte Duerre Watson / Emma Watson
Doğum tarihi: 15 Nisan 1990
Doğum yeri: Paris/Fransa
Boyu: 1,65 m
Ailesi: Jacqueline Luesby,Chris Watson
Kardeşleri: Nina Watson, Lucy Watson, Toby Watson, Alex Watson
Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu,Model
Aktif Yılları: 1999’dan beri
imdb-logo
Sosyal Medyada
Instagram hesabi Facebook Sayfasi Twitter Hesabi

Hakkında

Emma Watson kimdir? Eğer 2000’li yıllarda sinema fantastik film olan,Harry Potter adlı dünyada izlenme rekorları kıran ve fenomen olan bu filmde oynayan ve Harry Potter’ın en yakın arkadaşı olan Hermione Granger’i yani Emma Watson’ının biyografi sayfasındasınız.

Emma Watson,15 Nisan 1990 tarihinde, Paris, Fransa’da dünyaya gelmiştir. İngiliz avukat Jacqueline Luesby ve Chris Watson çiftinin ilk çocuğudur. 5 yaşına kadar Paris’de yaşamıştır. Sebebi ise Anne ve babasının boşanmalarıyla; annesi ve erkek kardeşiyle birlikte Oxfordshire’a taşınmasıdır.

10 yaşında, oyunculuk ile tanışması; “Arthur: The Young Years” ve “The Happy Prince” tiyatro oyunlarında yer almıştır. Bunun yanı sıra ayrıca bir oyunculuk geçmişi yoktur. Bu yüzden de dünyada ilk kez Harry Potter filmlerindeki Hermione Granger rolü ile tanınmıştır.

Serinin ilk filmi olan; Harry Potter ve Felsefe Taşı, Emma Watson’un yer aldığı ilk beyazperde performansıdır. Bu filme,1999 yılında yapımına başlanmış ve filmin kadrosuna  girmesi, oyuncu ajanslarının genç kızın Oxford’daki tiyatro hocaları ile haberleşmesi sayesinde gerçekleşmiştir. Bu film de 2001 yılında gösterime girmiştir. Aynı zamanda 2001 yılının en fazla hasılat yapan film olmuştur.

>>Harry Potter ve Felsefe Taşı filmindeki rolü eleştirmenler tarafından olumlu olmuştur. Öyle ki  Daily Telgraph gazetesi genç oyuncunun “takdire şayan bir oyunculuk sergilediğini” yazdı.

Harry Potter filminin devam filmi (serinin ikinci filmi) Harry Potter ve Sırlar Odası, ilk filmden bir yıl sonra gösterime girmiştir.Bu filmdeki yine aynı rolüyle yaptığı performansı  sayesinde, Otto ödüllerinde “En İyi Kadın Aktris” ödülü kazanmıştır.

Yine aynı serinin üçüncü filmi olan “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” 2004 yılında vizyona girdi, Bu film her ne kadar serinin en zayıf filmi olarak bilinse de Emma Watson’a iki Otto ve bir Total Film ödülü getirmesiyle Emma’ya uğurlu gelmiştir.

Emma Watson’lu Harry Potter Serisi sırasıyla; 2005 yılında “Harry Potter ve Ateş Kadehi“,2007 yılında “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” ve serinin son filmi ise 2009 yılında “Harry Potter ve Melez Prens” şeklindedir. Bu seri filmin  devamı oyuncuların büyümeleri ve olgunlaşmaları ve aynı oyuncularla devam ettirmeleri izleyicileri seriye bağlayan bir olaydır.

Emma Watson, Harry Potter ve Ateş Kadehi’ndeki rolüyle, Teen Vogue dergisine kapak olan en genç insan oldu.

Evet Emma Watson ilk olarak Harry Potter ile tanınsa da bunun dışında da çalışmaları olmuştur. 2007 yılında, Ballet Shoes adlı televizyon filminde Pauline Fossil rolünü ekranlara çıktı.Ancak film genel olarak beğenilmese de Watson’un oyunculuğu The Daily Telegraph tarafından övgüyle söz edildi.

2006 yılında, Headington School’u başarıyla bitirerek liseden mezun olan Watson, üniversite eğitimi düşündüğünü daha önceden açıklamış olmasına rağmen tam zamanlı bir aktrist olmak için bu hayalinden vazgeçti. Harry Potter filmlerinin yıldızları Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile iyi arkadaş olan Watson, boş zamanlarında çim hokeyi, resim çizmek, tenis oynamak ve balık tutmakla ilgileniyor.

Emma Watson, 2010 ve 2011 yılında iki bölüm halinde vizyona girecek olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları adlı serinin son filminin kadrosunda yer alacağını açıkladı.

Emma Watson Filmleri

 1. 2017 – Beauty and the Beast (Belle)
 2. 2015 – Korku Terapisi (Angela Gray)
 3. 2015 – Colonia (Lena)
 4. 2014 – Nuh: Büyük Tufan (Ila)
 5. 2013 – Pırıltılı Hayatlar (Nicki)
 6. 2013 – Buraya Kadar (Emma Watson)
 7. 2012 – Saksı Olmanın Faydaları (Sam)
 8. 2011 – Marilyn ile Bir Hafta (Lucy)
 9. 2011 – Harry Potter ve Ölüm Yadigarla… (Hermione Granger)
 10. 2010 – National Movie Awards (Kendisi)(TV Filmi)
 11. 2010 – Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (Hermione Granger)
 12. 2008 – Harry Potter ve Melez Prens (Hermione Granger)
 13. 2008 – Despero (Prenses Pea-Seslendirme)
 14. 2007-Harry Potter ve Zümrüdüanka yoldaşlığı (Hermione Granger)
 15. 2007 – Ballet Shoes (Pauline Fossil)
 16. 2005 – Harry Potter ve Ateş Kadehi (Hermione Granger)
 17. 2004 – Harry Potter ve Azkaban Tutsağ… (Hermione Granger)
 18. 2002 – Harry Potter ve Sırlar Odası (Hermione Granger)
 19. 2001 – The Movie Loft (Kendisi)Tv Programı (3 Bölüm)
 20. 2001 – Harry Potter ve Felsefe Taşı (Hermione Granger)
 21. 1991 – Días De Cine (Kendisi) → (TV Dizisi) (2 Bölüm)

Videoları

 

 

 

Fotoğrafları

Kaynak
BiyografiPinterestYoutubeWikipediaGoogle

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu