Yabancı Kadın Ünlüler

Elisha Cuthbert Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Elisha-Cuthbert-elisha-cuthbert-230764_376_490

Tam adı: Elisha Ann Cuthbert / Elisha Cuthbert
Doğum tarihi: 30 Kasım 1982
Doğum yeri: Calgary, Alberta, Canada
Boyu: 1,59 m
Ailesi: Kevin Cuthbert, Patricia Cuthbert
Kardeşleri: Lee-Ann Cuthbert, Jonathan Cuthbert
Eşi:  Dion Phaneuf (2013’de evlendi)
Çocuk (ları): 1
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 1996’dan bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Elisha Cuthbert kimdir? Elisha Cuthbert, Kanada’nın Calgary, Alberta adlı şehrinde doğmuştur. Kevin ve Patrice Cuthbert’in ilk çocuğudur. Ailesinin Greenfield Park yanlarındaki Montreal ‘e taşınması, az çok Fransızca öğrenmesi ve çevreden etkilenmesine neden oldu.

Kariyerine 1989 yılında çeşitli çocuk kıyafetleri mankenliğiyle başladı ve aynı zamanda ayakkabı modelliği de yaptı. İlk televizyon tecrübesi, çocuklar için hazırlanmış korku temalı bir televizyon dizisi olan: Are You Afraid of the Dark? (Acaba Karanlıktan Korkar Mısınız?)da oldu. Daha sonra da, genç bir kızın başından geçen maceraların anlatıldığı: “The Tale of the Nightshift” ‘de (Gece Vardiyası Hikâyesi) oynadı -ki daha sonra gerçek bir diziye başlamış olacaktı- ve nihayet ilk rolünü aile dramını anlatan Dancing on the Moon (Ay’ın Dans Edişi) adlı filmde göz doldurucu bir performans sergiledi.

Bir star olma yolunda ilerlerken ailesel-izlek konulu bir film olan Airspeed Hava Uçuşu ‘de oynadı. Popular Mechanics for Kids (Çocuklar İçin Popüler Mekanik) adlı programda ise Jay Baruchel ile sunuculuk yaptı. Elisha’nın bu programda yaptığı şey;ara sıra gerekli işleri yabancı muhabire bildirmek ve söylenecek tümceleri tespit ederek onu yanlış yapmaktan kurtarmaktı.

2000 yılında Greenfield Park on Montréal ‘in Kuzey Kıyısında olan Centennial Regional High School ‘dan mezun oldu ve Los Angeles, Kaliforniya ‘daki Hollywood kariyerine adım attı.Kısa bir süre sonra Kim Bauer rolünde oyunculuğa başladı. Oynadığı yapımda babası CTU ajanı olan Jack Bauer ‘di ve bu yapım bir televizyon dizisi olup adı 24 ‘dür. Cuthbert ‘e başka işleriyle ilgilenmesi için 6 aylık bir müddet verildi.

O süre zarfında işlerini tamamladı ve geri döndüğünde ise sonraki bölümler için diziye tekrar dönmesi teklif edildi.Ona yapılan bu öneri cezbedici ve göğüs kabartan cinsten olsa da Cuthbert 4.sezon için yapılan bu teklifi kabül etmedi.Ayrıca 5.sezon ‘in yalnızca iki sahnesinde misafir-yıldız(Konuk başrol oyuncusu) oldu. Ayrıca bunun devamında da Kim Bauer olarak 24: The Game adlı oyunda yer aldı.

Cuthbert Kanadaki Lucky Girl adlı film ile sinemaya atıldı ve yine o filmdeki müthiş performansı ile 2001’de Gemini Award ödülünü almaya hak kazand. Spider-Man(‘Örümcek Adam’)adlı filmde Mary Jane Watson karakteri için oyunculuğu denendi ve ne yazık ki bu rolü Kirsten Dunst adlı oyuncuya kaptırdı.Cuthbert’in küçük roller ile erken tanışması onun Hollywood kariyerini genç yaşta başlattı. Old School ve Love Actually ‘de çekici bir kadını oynadı.

Cuthbert’in sonraki filmi The Girl Next Door ise ona ilk kez bir porno star olarak başrol oyunculuğunu kazandırdı ve Danielle Emile Hirsch ile beraber oynadı.Cuthbert bu filmin bazı bölümlerinden rahatsız olduğunu olduğunu belirtti ama yönetmen Luke Greenfield tarafından buna ikna edildi.Rolünü derinden incelemek için hayat kadınlarıyla konuşup Muzip Pozlar vermeyi ve Şaşaalı Eğentiler de nasıl davranacağını öğrendi.

Elisha Cuthbert Filmleri

 1. 2009 The Six Wives of Henry Lefay Barbara
 2. 2008 My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim) Jordan Roark
 3. 2007 He Was a Quiet Man (Durgun Bir Adam) Vanessa
 4. Captivity (Esaret) Jennifer Tree
 5. 2006 The Quiet (Sessizlik) Nina Deer
 6. 2005 House of Wax (Mumya Evi) Carly Jones
 7. 2004 The Girl Next Door (Komşu Kızı) Danielle
 8. 2003 Love Actually (Gerçek Aşk) American Goddess Carol-Anne
 9. Old School (Eski Okul) Darcie Goldberg
 10. 2001 Lucky Girl (Şanslı Kız) (TV) Katlin Palmerson Gemini Ödülü’nü Kazandı
 11. 2000 Who Gets the House? (Kim Evde Olmak İster?) Emily Reece
 12. 1999 Believe (İnanç) Katherine Winslowe
 13. Time at the Top (Tepede Olma Zamanı) Susan Shawson
 14. 1998 Airspeed (Havahızı) Nicole Stone
 15. 1997 Mail to the Chief (Başkanın Postası) Madison Osgood
 16. Nico the Unicorn(Tek Boynuzlu At) Carolyn Price
 17. 1996 Dancing on the Moon (Ay’ın Dans Edişi) Sarah

Televizyon

 1. 2011 Happy Endings (TV dizisi) Alex Kerkovich 2011-…
 2. 2001 24 Kim Bauer 2001-2004
 3. 1999 Are You Afraid of the Dark? Megan 1999-2000
 4. 1997 Popular Mechanics for Kids Kendisi 1997-2000

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleWikioediaYoutube

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu