Elif Kaya Kimdir?

Elif Kaya
Tam adı: Elif Kaya
Doğum tarihi: ?? / ?? / 1988
Doğum yeri: bilinmiyor
Boyu: 
Ailesi:  
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana
youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Elif Kaya, dünyaca ünlü şarkıcı Sia gibi saçlarının yarısını sarı, diğer yarısını da siyaha boyayarak Türkiye’de farklı tarzıyla gündem olmuştur. Elif Kaya kimdir? Biyografi sayfasında en güncel ve en bol içerikle sizlere sunacağım.

Elif Kaya, 1988 yılında (tam gününü şimdilik bulamadım) dünyaya gelmiştir. Karadenizlidir. Şuan kendisinin nereli ve diğer biyografik bilgileri için bilgi talep edilmiştir.

İlk bestesini daha 12 yaşında yapmış olan Kaya, çocukluktan beri müzik ile iç içedir. 12 yaşında yaptığı ve ilk bestesi Nerdeydin Dün Gece.

Müzik kariyerine başlamadan önce ise Ayşe Tolga’nın yanında organik kozmetik mağazasında çalışmıştır.

İlgili İçerikler

Daha sonrasında müzik kariyerine 2009 yılında Mustafa Sandal‘ın Var mısın Tok musun? adlı parçasına düet yaparak başlamıştır. Ardından da Serdar Ortaç ile bir çalışması oldu.

Elif Kaya, Hande Yener, Ferhat Göçer, İzel Çeliköz, Sibel Can, Sinan Akçıl gibi sanatçıların back vokalini yapmıştır.

Veliaht adlı yarışmaya katıldı ve burada saçlarının bir yarısını siyaha , diğer yarısını da sarıya boyayarak gelmiş ve farklı imajıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Burada Hande Yener‘in yarışmacısı olmuştur. Bu arada cidden imaj yapmıştır ama altı doludur ve müzik ile alt yapıya sahiptir.

Elif Kaya, 2014 yılında piyasaya çıkardığı Karanlık Dünyam adlı albümündeki aynı adlı parçaya klip çekti. Bu klipte bir çok ünlü ile birlikte rol aldı. Kutsi, Metin Şentürk, Baha, Berksan, Selim Çaldıran gibi sanatçılar eşlik etmiştir.

15 Nisan 2016 tarihinde Youtube ‘ta yayınlanan Bir Bilebilsen adlı parçasının video klibi 60 milyonu aşkın kişi tarafından dinlenmiş / izlenmiştir. Daha sonrasında Yallah adlı parçasını da 2019 yılında klip çekti.

Yine müzik platformlarında ve video paylaşım sitelerinde video klipleriyle büyük dinleyici kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Youtube ‘da yayınladığı video kliplerin izlenme sayılarından zaten bu rakamları görebilirsiniz. Ayrıca bu videoları aşağıda videolar bölümünden bakabilirsiniz.

Çarkıfelek adlı Türkiye’nin marka yarışma programına konuk olarak katılmıştır.

Ses tonunun kalitesi ve kulakta kalıcı bir tat bırakan Elif Kaya gelecek yıllarda adından sıkça bahsettireceğine benziyor.

Elif Kaya’nın Albümleri

  1. 2014 – Elif Kaya – Karanlık Dünyam

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google aramasıYoutube aramasıBiyografisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu