Yerli Kadın Ünlüler

Ecem Sena Bayır Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ecem sena bayır 1
Tam adı: Ecem Sena Bayır
Doğum tarihi: 11 Nisan 1996
Doğum yeri: Beyoğlu, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.73 m
Ailesi:  
Sevgilisi: …
Mesleği: Tiyatro Oyuncusu
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Ecem Sena Bayır Kimdir? Ecem Sena Bayır, 11 Nisan 1996 tarihinde İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Dil Bilimi Bölümü‘nde eğitim görmüştür. Normal şartlarda okulundan mezun olması gerekmektedir. Ancak alttan birkaç dersi kaldığı için zamanında mezun olamamıştır.

Bayır, ailesinin kendisini okulun mezuniyet töreninde kep attığını gördüğü için mezun olduğunu zannetmekteydiler. Fakat bir süre sonra bu acı gerçek ile yüzleştiler. Genç oyuncu, oyunculuk hayatına ilk adımı çok küçük yaşta iken izlemiş olduğu film, dizi ve çizgi filmlerdeki karakterleri taklit etmeye çalışarak başlamıştır. Kendisinin oyunculuk yaparken çok mutlu olduğunu belirtmiştir.

Ecem Sena Bayır, üniversite eğitimini Konservatuvar Bölümü‘nde almak istiyordu. Fakat lise eğitimini yabancı dil alanında okuduğu için üniversite eğitimini de yabancı dil üzerine okumuştur. Profesyonel olarak ilk oyunculuk deneyimini 10 Şubat 2019 günü Kanal D ekranlarında başlayan “Çok Güzel Hareketler Bunlar 2” yaşamaya başlamıştır. “Çok Güzel Hareketler Bunlar 2”, 2008 ve 2011 seneleri arasında yine Kanal D ekranlarında yayınlanan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli programın devamı niteliğindedir. Programın Genel Yayın Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan yapmaktadır.

Ecem Sena Bayır‘a bu komedi programında Ahmet Hilmi Deler, Atakan Çelik, Ayşegül Yılmaz, Begüm Çağla Taşkın, Batuhan Soyaslan, Cemile Canyurt, Cihan Talay, Eda Nur Tancı, Evliya Aykan, Engin Değirmencioğlu, Ezgi Özyürekoğlu, Fatih, Öztürk, Fatma Tezcan, Gözde Şencan, Hamza Yazıcı, Gürhan Altundaşar, Ozan Can Yiğit, Cenan Adıgüzel, Metin Pıhlıs, Safa Sarı, Sema Özkan Yorgun ve Yasin Çam gibi isimler eşlik etmektedir.

Ecem Sena Bayır, BKM Mutfak ekibinde girene kadar herhangi bir oyunculuk tecrübesi yaşamamıştır. Yalnızca üniversite okuduğu dönemlerde okul arkadaşları ile kurdukları bir web sitesi ile ilgilenmiştir. Beşiktaş Kültür Merkezi’nde oyuncu olarak sahne almaktan çok mutluluk duyduğunu ifade eden genç oyuncu, Yılmaz Erdoğan gibi bir hocalarının olmasından da onur duyduğunu belirtmiştir. Komedi programında göstermiş olduğu başarılı performans ile program başladıktan kısa süre sonra seyircilerin takdirini ve beğenisini kazanmıştır. İnstagramda da oldukça aktif olan genç oyuncu kısa bir süre içinde 200 Bin takipçiyi geçmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu