Yerli Kadın Ünlüler

Ebru Baki Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ebru baki kimdir 6
Tam adı: Ebru Baki
Doğum tarihi: 13 Aralık 1975
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Yay
Ailesi: 
Mesleği: Gazeteci, Sunucu
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ebru Baki Kimdir? Ebru Baki, gazeteci ve sunucudur.

Baki, 13 Aralık 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü‘nü bitirdi.

Üniversiteye devam ettiği dönemlerde Hürriyet Gazetesi’nin Ekonomi Servisi‘nde görev yaptı. Liseden beri belirli dönemlerde yurt dışına çıktı. Öğrenci değişim programları ile de yurt dışına çıktı ve burslar aldı.

Hürriyet Gazetesi‘nde toplamda 7 yıl çalıştı. Yaptığı haberler ile çeşitli ödüllere layık görüldü. Hürriyet Gazetesi’nde ayrıldıktan sonra televizyon sektörüne giriş yaptı. CNN Türk televizyonunda ekonomi haberleri sundu. 2001 ve 2018 yılları arasında CNN Türk ekranlarında ekonomi programlarını hem hazırladı hem de editörlüğünü yaptı.

CNN Türk televizyonunda “Ebru ile Pazarlık” ve “Parametre” adlı programların sunuculuğunu yaptı. Mesleğe saygın ve başarılı kişiler ile başladığını ve onların yanında yetiştiğini belirtti. Yarı dönem konservatuvar eğitimi aldı. En sevdiği spor dalı binicilik. Piyona’ya ise ayrı bir ilgisi var.

Ebru Baki, 2018 yılından bu yana Habertürk TV’de sunuculuk ve spikerlik yapıyor. 2020 yılının Temmuz ayında Habertürk Ekonomi Müdürü oldu. Hafta içi her sabah “Para Gündem” adlı ekonomi üzerine program yapıyor.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu