Yerli Kadın Ünlüler

Çiğdem Ceylan

Çiğdem Ceylan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

çiğdem ceylan 1

Tam adı: Çiğdem Ceylan
Doğum tarihi: 29 Temmuz 1987
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.67 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Çiğdem Ceylan Kimdir? Çiğdem Ceylan, 29 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Karadenizlidir. Anne tarafı ise Bulgaristanlıdır. Lise eğitimini İstanbul’da almıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü‘nü okumuş ve mezun olmuştur. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra çeşitli sektörde faaliyet göstermiştir.

Bir çok iş denemesinin ardından spikerlik konusunda eğitim almaya karar vermiştir. Bu yönde Türkiye‘nin önde gelen kurslarından birine yazılmıştır. Spikerlik eğitimi aldıktan sonra Diksiyon kurslarına da giden güzel sunucu, çok kısa bir süre zarfında bu mesleği yapabilecek düzeye gelmiştir.

Çiğdem Ceylan, özel olarak da dersler almıştır. Spikerlik alanında Çağatay Gökmen ve Fulin Arıkan‘dan özel eğitim almıştır. Ayrıca Ankara Devlet Konservatuvarı Sanatçısı olan Hülya Kazan‘dan özel olarak diyafram ve şan eğitimi almıştır. İlk olarak ekonomi programlarında sunuculuk yapmıştır. Çok sayıda alanında uzman kişi ile birlikte program yapmıştır. Ekonomi ile ilgili programları sunduktan sonra spor spikerliğine yönelmiştir.

Şu anda A Spor ve A Haber televizyon kanallarında aktif olarak görev almaktadır.  A Spor televizyon kanalında her sabah “Sabah Sporu” isimli programı sunmaktadır. Kendine has sunuş tarzı ve güzelliği ile pek çok spor sever tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Futbol ile yakından ilgilenen güzel sunucu Ceylan, Türkiye Süper Ligi‘nin yanı sıra İspanya La Liga ve Almanya Bundesliga liglerini de yakından takip etmektedir.

Çiğdem Ceylan, özel hayatı ile önde bir insan olmadığı için zaman zaman insanlar tarafından yanlış tanındığını belirtmektedir. İnsanlar Çiğdem Ceylan‘ı sadece spor haberleri ve programlarını sunarken görmüş olabilir. Fakat güzel ve başarılı sunucu Ceylan, daha önce finans alanında da bir çok program sunuculuğunu başarılı bir şekilde yapmıştır.

Dünya Gazetesi‘nin sahibi olduğu Dünya Ekonomi TV isimli ekonomi kanalında hafta içi her gün alanında uzman pek çok kişi ile Ekometre ve İş Hukuku ve Uygulamaları konuları hakkında “Çalışma Hayatı” isimli programların hem hazırlamıştır hem de sunuculuğunu yapmıştır.

Çiğdem Ceylan, A Spor‘da ilk olarak “Son Sayfa” ve “Akşam Sporu” isimli programları sunmuştur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi şu anda A Spor kanalında “Sabah Sporu”, A Haber kanalında ise spor bültenlerini sunmaktadır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=N-upZ7oYgR8

https://www.youtube.com/watch?v=-oC6HW12a_o

https://youtu.be/JLlS6b6nQXI

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu