Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

instagram takipçi hilesi

“Temizlik” denildiğinde akla genellikle belli başlı yerler gelir. Ancak temizlik sadece ev ve işyeri ile sınırlı değildir. İnsan bedeninde ve zihninde de temizlik yapılması gerekir. Aşağıda anlatacağımız düzenli temizlik yapılması gereken 6 yer kendinizi daha huzurlu hissetmeniz için de şarttır. Özellikle zihinsel olarak da rahatlamanız için tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneriyoruz.

1. Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer: Ev

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

İçinde yaşadığınız evi düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Temizliği haftanın belli günlerine bölerek kolay ve etkili hale getirebilirsiniz. Temizlik yaparken kötü enerjiyi kovalamak için sirkeli su kullanabilirsiniz. Sirkeli su temizlik yapmanızı ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bunun yanı sıra; ada çayı yakmak da etkili bir yöntemdir. Ada çayı yakarak evin tüm odalarında gezdirmeniz kötü enerjiyi uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Son olarak evinizi her gün mutlaka havalandırmanızı tavsiye ediyoruz.

2. İşyeri

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

Gün içinde en çok vakit geçirdiğiniz yerler arasında işyeriniz yer alır. İşyerinde ilk olarak masanızı temiz ve düzenli tutmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra mutlaka masanızda bir tane kaktüs olmalıdır. Kaktüs radyasyonu emici özellik gösterir. Bu sayede bedeninizi radyasyonun olumsuz etkilerinden uzaklaştırabilirsiniz.

Sakinleşmek ve temiz bir koku elde etmek için lavanta bulundurmanız tavsiye edilir. Ayrıca yine işyeri ortamında da düzenli olarak havalandırma yapmak önemlidir.

3. Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer: Bedensel Temizlik

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

Her gün ya da 2 günde bir mutlaka duş alarak bedeninizi temizleyin. Bedeninizin temiz ve sağlıklı hale gelmesi için düzenli olarak duş almak şarttır. Bunun yanı sıra doğa ile zaman geçirmeniz de beden temizliğinde etkili rol oynar. Ayaklarınızı toprağa basarak negatif yüklerden arınabilirsiniz.

Beslenmenin ve bol su tüketmenin de beden temizliğinde etkili rolü bulunur. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmanız ve meyve – sebze tüketimine özen göstermeniz gerekir. Bu noktada düzenli uykunun önemi de yadsınamaz bir gerçektir. Uzmanlar günde 8 saat uyumanın önemini vurgular. Fakat size yeterli geldiği kadar uyumanız tavsiye edilir.

Spor yapmak en önemli bedensel temizlenme yöntemleri arasında yer alır. Size iyi gelen sporu bulabilirsiniz. Ayrıca yoga yapmak da hem bedeninize hem de zihninize çok iyi gelir.

4. İlişkiler

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

İnsanın düzenli olarak temizlik yapması gereken yerler arasında ilişkileri yer alır. Aşk, akrabalık ve arkadaşlık ilişkileri fark etmeksizin size iyi gelmeyen insanları hayatınızdan atmanız gerekir.

Hangi insanların size iyi gelmediğini en iyi siz bilirsiniz. Ancak:

  • Negatif
  • Enerjiyi emen
  • Motivasyonu düşüren insanları hayatınızdan silmeniz tavsiye edilir. Bu tarz insanlar size iyi gelmek yerine her geçen gün zarar verir.

5.Aura

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

Aura insanda bulunduğu söylenen elektromanyetik dalgalara verilen isimdir. Auranın güçlü olması gerekir. Güçsüz bir aura insanı olumsuz yönde etkiler. Aura temizliği için birçok yöntem bulunur. Bunlardan ilki toprağa basmaktır. Ayrıca tuzlu su ile banyo yapmak, meditasyon yapmak ve nefes alışverişine önem göstermek gerekir.

6. Zihin

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer

Son olarak zihin temizliği yapmanız gerekir. Temiz ve berrak bir zihin için düzenli olarak meditasyon yapmalısınız. Ayrıca geçmişi affederek anda kalmanız da oldukça önemlidir. Olumlu düşünmeyi öğrenmeniz ve kötü haberlerden uzak durmanız en önemli detaylar arasında yer alır.

En iyi 10 meditasyon kanalı

Düzenli Temizlik Yapılması Gereken 6 Yer Videoları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu