Duygu Sarışın

instagram takipçi hilesi

duygu 11

Tam adı: Duygu Sarışın
Doğum tarihi: 24 Kasım 1987
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1.70 m
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Duygu Sarışın kimdir? Duygu Sarışın, 24 Kasım 1987 İzmir doğumlu Türk dizi oyuncusudur. İzmirli olan Sarışın, eğitim hayatına orada başlayıp bitirmiştir. İlköğrenimini Türk Kolejinde okuduktan sonra üniversiteye Dokuz Eylül Üniversitesi’nde gitmiştir. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

Dokuz Eylül’de Oyunculuk bölümünden mezun olduktan sonra Ekonomi Üniversitesi’ne yazılmıştır. Burada da Moda Tasarımı okumuştur. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gitmiştir. İstanbul’da Devlet Tiyatrosu’nda görev almaya başlamış ve çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır.

2011 yılında ise televizyon dünyasına girerek profesyonel oyunculuk hayatına başlamıştır. Cennetin Sırları isimli diziyle kariyerine başlayan Duygu Sarışın, bugüne kadar hep popüler dizilerde yan rollerde boy göstermiştir.

2013 yılında döneminin en popüler gençlik dizisi Güneşi Beklerken dizisinde birkaç bölümlüğüne yer almıştır. Bir yıl sonra başlayan Kaçak Gelinler isimli dizide Hülya karakterine can vermiştir. Bu dizide Furkan Ardıç, Selin ŞekerciDeniz Baysal ve Açelya Topaloğlu gibi isimlerle birlikte çalışmıştır.

2015 yılında sinema filmlerinde yer almıştır. Yasin Uslu yönetmenliğindeki Darbe ve Ertuğrul 1890 isimli türk-japon ortak yapımı filmde oynamıştır.

Daha sonra en uzun soluklu oynadığı ilk dizi olan Ay Yapım imzalı popüler dizi İçerde’de yer almıştır. Burada Komiser Sema rolüyle bir sezon süren dizide oynamıştır. Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor gibi önemli isimlerle oynayan Duygu Sarışın bu diziyle tanınmaya başlamıştır.

Bu dizinin ardından Duygu Sarışın’ın Çağatay Ulusoy’la sevgili oldukları iddia edilmiştir.

2017 yılında yayınlanmaya başlayan Ufak Tefek Cinayetler isimli ses getiren dizide Burcu rolüyle ekranlarda boy göstermiştir. Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil, Tülin Özen, Mert Fırat, Yıldıray Şahinler gibi isimlerle çalışan Duygu Sarışın’ın kariyerindeki İçerde’den sonra yer aldığı en başarılı dizi olmuştur.

Duygu Sarışın son olarak 2019 yılında yayınlanmaya başlayan Azize isimli dizide oynamaktadır. Bu dizide de Buğra Gülsoy ve Hande Erçel gibi daha pek çok önemli isimle beraber oynayan Sarışın, dizide başrol olan Buğra Gülsoy’un karakteri Kartal’ın sevgilisi rolündedir.

Dizi ve Filmleri

  1. 2013 – Güneşi Beklerken
  2. 2013 – İnadına Yaşamak
  3. 2014 – Kaçak Gelinler
  4. 2015 – Darbe
  5. 2015 – Ertuğrul 1890
  6. 2016 – Kaçın Kurası
  7. 2016 – Lal ( Kısa Film)
  8. 2016 – İçerde
  9. 2017 – Ufak Tefek Cinayetler
  10. 2019 – Azize

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=_gESSXrPmrE

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu