Eğitim

Dünyanın Tehlikeli 7 Okulu !

instagram takipçi hilesi

Sırasıyla En tehlikeli Okullar!!!!     

7

                                                      Strawberry Mansion Lisesi

Amerikanın Philadelphia  Eyaletinde yer alan bu okul kötü bir üne sahip, 1977 yılından beri faaliyette olan bu okul %75’i düşük gelirli ailelerin çocuklarından oluşuyor. Öğrencilerin lise notu ortalaması neredeyse orta okuldaki öğrencilerle eşit seviyede, haliyle böyle bir ortamda olaylar eksik olmuyor. 2013 yılında alınan bazı önlemlerden biri ise; öğrencinin bir metal dedektörden geçmesi. 94 güvenlik kamerasına sahip olmasına karşın bu okul en tehlikeli okullar listesinden kurtulabilmiş değil.

    6

Acapulco

Dünyanın en çok cinayet işlenen yerlerinden biri olan bu kent her yıl milyonlarca turist çekmesine rağmen halk, suç ve uyuşturucu çetelerinden yaka silmiş durumda. Artık bu şehrin sakinleri için kaldırım kenarında infaz edilmiş birini görmek  sıradan bir durum suç oranlarının çoğu okullarda yaşanıyor. Her okulda neredeyse sıradan olmuş hadiseler yaşanıyor. Okul etrafların da dolaşan uyuşturucu tacirleri de öğrencileri bataklığa çekmeye çalışıyor. Aileler çocukların güvenliğinden endişeli olsa da   polis ve orduların içine sızan bazı çetelerden dolayı onlara da  pek fazla güvenemiyorlar.

5

atuler ile ilgili görsel sonucu                                                                         Atuler

Çinin Güney Batısındaki Scuen Eyaletine bağlı Atuen köyünde okuyan çocuklar her gün ölüm riskiyle karşı karşıya geliyor. Öğrenciler okula gidebilmek için her gün 800 metre uçurum üzerine döşenen derme çatma bambu merdiveni tırmanmak zorunda dünyanın en tehlikeli ve en dik okul yolu olarak bilinir.5 ve 6 yaşındaki öğrenciler profesyonel dağcılar gibi tırmanıp okula gitmeye çalışıyor.

4

Spes Bona Lisesi

Okulda arkadaşınızın elinde sürekli kalem yada kitap görmektesiniz. Fakat Güney Afrika da yer alan bu okulda öğrencilerin elinde suç unsuru bulunduran tehlikeli aletler var. Okul etrafında sürekli var olmuş çete savaşları var bu şiddet olaylarından dolayı bir çok öğrenci okulu bırakmak zorunda kaldı. Güney Afrika da polislerin bir çözüm bulamaması ailelerin tepkisini çekmiş durumda bu okulda devamsızlıktan cinsel istismara,alkol bağımlılığı,görevin ihmali,zorbalığa kadar değişen önemli bir öğretmen su ihtimali sorunları bulunmaktadır.Bir çok öğrencide öğretmenlerden şiddet gördüğünü söylüyor.

3

charles l'spain ı okulu ile ilgili görsel sonucu

Charles L.Spain İlköğretim Okulu

Detroit  de yer alan bu okul kötü şartlarıyla dikkat çekiyor. Ürkütücü  diye adlandırılan bu okul kötü bir koku ve pis bir havaya sahip, öğrenciler Hamam Böcekleri ile birlikte eğitim görüyor. Spor salonundaki pistler kendi kendine sökülüyor, ve yağmur yağdığı zamanda da tavandaki sular hiç eksik olmuyordu. Okul yönetiminin girdiği borçlar yüzünden okulun yenilenmediği ve bakımın yapılmadığı söylendi. En sonunda yapılan protestolar ile bu okul kapatıldı.

  2

İzzet Ünver Lisesi

İstanbul Güngören de faaliyet gösteren yaklaşık 40 yıllık İzzet Ünver Lisesinin adı; Sultan Alpaslan Anadolu İmam Hatip Lisesine çevrilmişti. Bu okulun geçmişinde yaşanan olaylar onu Türkiye’nin en belalı liselerinden biri yaptı. 1 senelik öğrenim döneminde 13 kızın hamile kalması ile rekor kıran bir okul,  başarı oranı düşük olmasıyla birlikte doksanların ortasında okulun içinde silahlı çetelerin olduğu ve hemen hemen her gün bıçaklı kavgaların yaşandığı bir yerdi. (şimdi nasıl Allah bilir.)

1

 

                                                              Rionegro Kolombiya

Okula gitmek isteyen çocuklar Rionegro nehri  üzerindeki tehlikeli çelik halatları kullanıyor. Çocuklar okula gidebilmek için 800 metre boyunca halattan kayıyor oldukça tehlikeli olan bu yolculuğa daha bir çözüm bulunmuş değil, öğrenciler her gün eğitim görebilmek için bu tehlikeli yolu kullanmak zorunda kalıyor. Ölümle sürekli burun buruna gelen öğrenciler adeta süpermen gibi  havada uçuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu