Gezi RehberiYaşamYeni Teknolojiler

Dünyanın En Teknolojik 10 Kenti

instagram takipçi hilesi

Dünya’da her geçen gün teknoloji adına yeni bir icat ya da yeni bir ürün çıkmakta. Dünyanın en teknolojik kentleri teknoloji bakımından gelişmiş olduğu gibi birçok firmanın ana merkezi yine bu şehirlerde bulunmakta.

Dünyanın En Teknolojik 10 Kenti

Japonya – Tokyo

6 Tokyo

Dünyanın en yoğun nüfusuna sahip olan Tokyo , aynı zamanda büyük teknoloji şirketlerinin de yuvası . Ulaşım altyapısı dünyanın en iyilerinden sadece birisi. Her sene boyunca 2.3 milyar insan taşıyan Tokyo metrosunda gecikme oranı neredeyse sıfıra yakın durumda.

Hollanda – Amsterdam

Amsterdam

Avrupalı rakiplerine oranla daha küçük olsa da finansal teknolojiler , enerji ve girişimcilik kültürü bakımından Avrupa’nın merkezlerinden biri konumunda. 2025 senesinde benzin ve dizel araçları yasaklamayı planlıyor.

Singapur

singapur

Dünyanın en çok yazılımcı ve girişim yatırımcısı olan şehirlerden birisi . MIT ile beraber şehirlerde toplu taşımanın egemen olacağı büyük bir proje için ev sahipliği yapıyor.

Kanada – Toronto

toronto

Kanada’nın teknoloji şirketlerinin yüzde 30’u sadece Toronto şehrinde bulunmakta . Üstelik bu teknolojik şirketlerinde çalışan eleman sayısı da yüzde 50’nin altında. Kısacası Kanada’nın izleyen 10 yılına damgasını vuracak girişimler ve projeler büyük ihtimal ile Kanada , Toronto’dan çıkacak.

Tayvan – Taipei

taipei asus

Asus , MSI , Gigabyte gibi büyük şirketlerin merkezlerinin olduğu Taipei , donanım ve endüstriyel tasarımda Asya’nın lideri konumunda.

Amerika Birleşik Devletleri – Boston

boston

Ar Ge denildiği zaman Amerika Birleşik Devletleri’nde akla gelen ilk kentlerden . Geleceğin teknolojilerinin tasarlarlanıp geliştirildiği MIT , Harvard gibi üst düzey üniversitelerin yanı sıra Facebook , Google gibi dev şirketlerininde Ar Ge laboratuvarlarının da bir numaralı merkezi konumunda.

Amerika Birleşik Devletleri – Los Angeles

los angles

Yapılan bir araştırmanın raporuna göre Los Angeles şehri , yüksek teknoloji istihdamında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir numara olarak görülüyor. Bu alanda ise üretilen tüm gelirler ise 58 milyon dolar. Bu hızlı büyümede ise başrol girişimlerin

Güney Kore – Seul

Güney Kore – Seul

Geleceğin şehri olarak adlandırılan Seul , araştırmaya göre bugün dünyada en fazla patent üreten şehir. Akıllı telefonlarda bulunan LTE teknolojisi de sadece bunlardan birisi . Akıllı metro sistemi gibi çalışmalara Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ki pek çok metro ağına hız ve sorunsuzluk bakımından fark atıyor.

Amerika Birleşik Devletleri – New York

new york

Tenkoloji dünyasının en farklı ve en tuhaf merkezlerinden birisi. Altyapısı ne kadar eski olsa da nüfus ve ekonomi bir o kadar ilerici . Yaklaşık 7 bine yakın yüksek teknoloji girişimi 100 kişiden fazlasına iş imkanı sağlıyor.

İngiltere – Londra

İngiltere – Londra

Yapılan araştırmaya göre dünyada en fazla girişimci ve yazılımcı barındıran şehir ise Londra . Bazı yapılan tahminlere göre ise şehirdeki Bilişim teknolojileri istihdamı Kalifornia eyaletinin tamamından daha fazla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu